gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Resimli Cevizli Rulo Kek Tarifi
    Cevizli Rulo Kek Nasıl Yapılır

Ceviz sever misiniz bilmiyorum ama cevizin faydaları hakkında bilgi edinirseniz, eminim siz de benim gibi cevizi seversiniz :) Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda sizlere cevizli rulo kek tarifi sunuyor ve ilgili olupta cevizli rulo kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı da bu sayfamıza davet ediyorum.

Cevizli Rulo Kek İçin Malzemeler:

3 Yumurta

1 Çay Bardağı Toz Şeker

3 Çorba Kaşığı Söke Un

1 Paket Kabartma Tozu

2 Çorba Kaşığı Su

1 Paket Vanilya

Üzerinin kreması için; 1 Poşet Toz Şanti.

Arası İçin:1 Su Bardağı Portakal Marmelatı, 2 Muz, 3 Çorba Kaşığı Ceviz

Cevizli Rulo Kek Yapılışı:

Karıştırma kabında yumurtaları ve şekeri koyup çırpın. daha sonra iki çorba kaşığı suyu dökün. Su kekin daha yumuşak olmasını sağlar. Ardından unu, kabartma tozunu ve vanilyayı da ilave edip çırpmaya devam edin. Tepsiye yağlı kağıt koyun ve kağıdı da hafifçe yağlayın. Hamuru tepsiye yayın. Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 7 dakika pişirin.

Soğuyan kekin üzerine marmelatı dökün ve tamamen yayın. Çekilmiş ceviz içini serpin. İki adet muzu uzunlamasına yerleştirin. Yağlı kağıt yardımıyla rulo gibi sarın. Şantiyi rulo yaptığınız kekin etrafına sürün. Kalanı şanti torbasına doldurup üst kısmına sıkın. Üzerini dileğiniz gibi süsleyin.

Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sade kek yapılışı resimli tarifi

Sade kek yapılışı resimli tarifi

Sade Kek Tarifi Resimli , Sade Kek Tarifi, En sevdiğim keklerden biridir sade olan kek ve sık sık kardeşimden yapmasını isterim, çünkü muhteşem yapıyor :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere sade kek tarifini sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyorum. Sade Kek Malzemeler: 4 yumurta 340 g (2 su bardağı) toz şeker 200 ml (1 su bardağı) süt 125 g yumuşak margarin 100 ml (yarım su...
  2. Resimli Kolay Cevizli Kek yapılışı

Resimli Kolay Cevizli Kek yapılışı

Kolay Cevizli Kek Tarifi Resimli, Resimli Kolay Cevizli Kek Tarifi, Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benimde en çok sevdiğim kek tariflerinden biri olan cevizli kekkin yapılışını en kolay haliyle veriyoruz sizlere:) Evet isteyene kolay cevizli kek tarifi burada Melek'ler! Cevizli Kek Malzemeler 3 adet yumurta, 1 bardak pudra şekeri, 1 çay fincanı sıvı yağ, 1 paket...
  3. Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli Cevizli Kek Tarifi Başta cevizli baklava olmak üzere ben cevizli tatlı tariflerini ve cevizli tüm hamur işlerini çok severim. Ee cevizli kek de bunların arasında geliyor:) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere cevizli kek tarifi sunuyor ve benim gibi kek yapmayı yeni öğrenmiş olupta cevizli kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet...
  4. Güllü Kek Tarifi Resimli yapılışı

Güllü Kek Tarifi Resimli yapılışı

Güllü Kek Nasıl Yapılır Ev Yapımı Güllü Kek Tarifi Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce gül böreği tarifi sunmuştuk. Şimdi ise güllü kek tarifi sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz:) Malzemeler: 1 su bardağı sıvıyağ 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı gülsuyu 1 kase gül yaprağı 3 yumurta 1 su bardağı tozşeker 1 paket...
  5. Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli Ispanaklı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce yumuşak kek nasıl yapılır anlatmıştık. Bu gün ise hem yumuşak hem de çok lezzetli ıspanaklı kek yapılışı hakkında bilgiler aktarıyor ve ıspanaklı kek tarifi edinmek isteyen tüm üyelerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Malzemeler 3 yumurta, 2 paket...

Sayfayı Paylaş