gebe
  1. seray_67

seray_67 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Çok korkuyorum..

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında seray_67 tarafından paylaşıldı.

merhaba melekler.. ben bu sene ygs-lys ye giricem fakat yapamam kazanamam diye çok korkuyorum :( ders çalışırken de aklıma geliyor derse konsantre olamıyorum nasıl engelleyebilirim bu korkuyu? benim gibi bu sene sınava gireceklerin Allah yardımcısı olsun..

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    psikolojikmen kendini etkiliyosun yapamam edemem dediğin sürece kazanamassın calıs dua et aklına kötü seyler getirme derse baslamadan öncede kazanıcam diye icinden 50 kere tekrar et ;)

seray_67 bunu beğendi.
  3. seray_67

seray_67 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dua ediyorum kazanıcam diyorum fakat çalışmaya başlayınca birden moralim bozuluyor yine kazanamazsam diye başlıyorum :( ayrıca fenden gireceğim için dahada korkuyorum :(

4. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    ahh canım benim baştan bunu sakın yapma kendine kazananların senden ne farkı var böyle düşün herkes anadan doğma kazanmıyor sonuçta çalışcaksın ve karşılığını alacaksın yavaş yavaş sakince tam konsantreyle ve ve ve en önemlisi hedefini düşünerek konularını çalış sınavlarda karşılığını alırsın soru çözerken de görürsün hem için rahatlar,muhtemelen önce ygs konularını bitirirsin,ygsden kesnlkle korkma rahat ol ;) alanın ne sayısalsan yardımcı olablrm ?

seray_67 bunu beğendi.
  5. PİNKİ

PİNKİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    bu his sana seytandan geliyor o sana vesvese veriyor, cok dua et ayetel kürsüyü oku ve nas ve felak sureleri
    ve besmeleyi agzindan düsürme

rabbim hakkinda hayirlisini nasip etsin

seray_67 bunu beğendi.
  6. seray_67

seray_67 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim öğütlerin için :) evet sayısaldan giricem gerçekten çok yardıma ihtiyacım var :(

7. seray_67

seray_67 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bol bol dua ediyorum.. Allah hepimiz hakkında hayırlısını nasip etsin sınava girecek herkesin yardımcısı olsun..

8. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    hedef ne peki belli mi? ne zaman başlayacaksın çalışmaya ?

9. seray_67

seray_67 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    hemşirelik istiyorum.. şuan yavaş yavaş çalışmaya başladım fakat nerden başlamalıyım nasıl çalışmalıyım bilmiyorum :S

10. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    ne zaman içine korku gelirse Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır: Rabbim işimi kolaylaştır, güçleştirme, Rabbim bu işi hayırla tamamla!

Duayi oku sakinlesirsin hem kisa hem kolay ve faydali...Allah sihin açikligi versin...kolay gelsin ;)

11. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    canım ygs den mi girmeyi düşünüyosun peki mfden mi? biliyosun 2 taraftanda alıyor ama hangisi olursa olsun önce ygsden başla,sözel dersleri çok takma önce sayısalllar arasında hangisinde daha iyiysen,hangisinin konularını daha rahat bitireceğini düşünüyosan o dersten başla,matematik geometriyi öneririm sana 2si bitince çok yük kalkar üstünden,fende genelde kmya daha kolaydır ordan başla derim ben öyle yaptım mesela,sene boyunca biyolojiyi dersanede takip ettim ygsde en son fiziği bitirdim ki ben ağustos başında başlamıştım çalışmaya konularım (lysde dahil 11 e kadar olan kısım) kasım sonu gibi bitmişti,sonra sözel başlarsın yavaş yavaş,türkçe çooooook önemli unutma çok etkiliyor hiç yabana atma onu ve türkçenin de zor konularını(anlatm bozukluğu msela) sene başında anlattr ,ayy ben çok konuştum sen kafana takılanları sor en iyisi ben sana yoksa tüm eğitim sezonunu anlatırım böyle :D

12. seray_67

seray_67 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim :))

13. seray_67

seray_67 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım ygs-2den gireceğim çünkü çoğu üniversite ygs-2den alıyor hemşireliğe.. ben matematikten başladım ilk konular bitti sayılır fakat sürekli soru çözmezsem nasıl yapıldığını unutabiliyorum bu yüzden diğer derslere geçmem baya zor görünüyor kimya ile biyolojiden korkmuyorum ama benim fiziğim berbat hatta sıfır bilgi diyebilirim ne kadar çalışsam da bir hafta sonra yapamıyorum :(( türkçeye çalışmayacağım hiç çalışmadan da yapabiliyorum en son biraz tarihe bakmayı düşünüyorum ama bende en büyük problem fizik onu ne yapacağım bilmiyorum birde lysye ygsye girdikten sonramı çalışmaya başlamalıyım yoksa şimdiden başlayayım mı lysde 11 12 çıktığı için genel olarak bu seneki konular çıkacak diye pek korkmuyorum. ama ygsden gireceğim için baya stres yaptım aslında konular çalışınca kolay ama işte :(( bu arada hangi üniversite??

14. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Korkarsan bastan kayberdersin,rahat olmak beynini bosaltmak herseyin basinda gelmeli,cok stersli bir ortam yaratma,cik, gez dolas,her anini bunu dusunerek gecirirsen zaten basaramazsin.Basaracagina inan ve basar.

15. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    hepsine birden bakmaya çalışma tek tek git,matematiği tamamen bitir şu anda ama mesela haftalık programın arasına soru çözme de koy,1 günde olsa yap,merak etme unutmazsın ki unutsan bile aç bak öyle çöz ynede hatırlarsın..türkçeyi sakın hafife alma herkes böyle diyerek başlar türkçye ama sonunda eğer çalışmamış olursan ağlarsın bak tavsiyemi dinle,benim türkçem çok iyidir normalde yetenek anlamındada sözel zekam da baskındır ama 10 yanlışa kadar vardığımı hatırlıyorum sakın ama sakın çözebilirim deme çok nankör bi sınav sistemimiz var ve bunun aynısı biyoloji içinde geçerli..tabiki biyoloji türkçye göre 10 kat daha önemli..hayatında görmüş olduğun en nankör ders,sene başında fen testlernde biyolojiye fulle başladım ve çalışıyordum da biyolojiye bırakmıyodumda ama acayip nankör bi ders,hele ösym biyolojiye takmış durumda icik cicik ne varsa soruyolar bu senenin lys sınavına bak anlarsın beni,öyle sorular çıkıyorki..

şu anda tatildesin yavaş yavaş ygs yi rahatça bitirmeye bak eğer okul açılana kadar yetişmemiş olursa bakmaya başla bence lysye. bide şöyle yap mesela mat1 bitti,kimya bitti,geo bitti,okul başladı mat2 çalışmaya başla,aynı zamanda fizik te çalış ama böyle bi yol takip et.ygs konusu bitmeyen dersin lys sine başlama hiç bişeye yaramaz..ve rahat girebileceğin bi bölüm istiyosun sakın kasma çok rahat girersin braz programlı çalışman yeterli olacaktır,fiziği fullemene gerek yok o yüzden korkma fizikten pek 14 soruda 8 net çıkarsan bile yeter güven bana önemli olan genel netler ygs de ağırlıklı ders durumu pek yok..fizik için dhanedeki öğretmenlerinin peşini bırakma çok soru çözmeye başla ve yapamadığın konuların üstüne git yüzleş korkularınla çok işe yarıyo,benm ağlayasım geliyodu artık son haftalarda kalbim çarpardı eksk olduğum konulara bakarken ama işe yarıyo ;)

totalde 100 neti bulsan rahatlıkla girersin diye düşünüyorum,bak içini rahatlatmak istediğin zamanlarda şunu yap
    100 net değil mi?
    30 türkçe yapsan
    20 sosyal(sosyalde iğrençtir gerçi benm 25 doğrum 10 yanlşm vardı bu sne mat kurtardı beni:D)
    30 mat(düzenli çalıştığın sürece ayakta yaparsın)
    20 net fen
    kesinlikle yapableceğin şeyler,sayıları oynatabilirsin her halukarda aynı şeye çıkar ki bu dediğim netlerle hemşireliğe uça koşa girersin

ben bu sene girdim sınava canım işte puanları bekliyorum terch yapcam hayrlsyla :)

Çok korkuyorum.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınların en çok nelerden korkuyor

Kadınların en çok nelerden korkuyor

Türkiye'deki kadınların profilini çıkarmak amacıyla yapılan araştırmaya katılan evli ve çocuk sahibi olan kadınların büyük bölümü, eğitim, iş ve ekonomik özgürlüğünü kazanmadığı için pişmanlık duyduğunu bildirdi. OMO Kadınlar Kulübü tarafından gerçekleştirilen araştırmaya, evli,çocuk sahibi, çalışan ve ev kadını olmak üzere, 20-35 yaşları arasındaki 800 kadın katıldı. Araştırmanın sonuçlarına...
  2. Ilk geceden  çok korkuyorum :(:(

Ilk geceden çok korkuyorum :(:(

ilk geceden çok korkuyorum Arkadaşlar siteyi gördum cok begendım ve bende uye oldum . Nısanlıyım ewlencem ama ılk geceden cok korkuyorum ne olur benı bılgılendıırın:(:(
  3. çok korkuyorum :(

çok korkuyorum :(

6 yıldır hayatımda yer alan insanı unuttuktan sonra bir ay oldu belki de birisinden hooşlnamaya başladım konuyu daha önce de açmıştım okuyan arkadaşlar bilir o hoşlnaıoyr mu bilmiyorum ama sanki böyle bir durum var gibi geliyor ya da ben öyle olsun istiyorum ondan böyle düşüncelerim. ortak bir arkadaşımı var ve ben ondan korkuyorum şu anda hoşladnığım kişi ile konuşmuyorlar ama benim bildiğim...
  4. düşükmü yaptım acaba çok korkuyorum ;((

düşükmü yaptım acaba çok korkuyorum ;((

slm arkadaşlar korunmadan ilişkiye giriyoruz bebek istiyoruz bu ay kafama takmadım o kadar ama adet günü 18 inde olmam gerekirken 16sında oldum hiç bir adet belirtisi olmadan ve agrısız kan geldi pembe şekilde sonra kırmızı şekilde agrılarım başladı ve lavoboya gittim yogun şekilde kan pırtısı geldi ardından yarım saat sonra daha yogun şekilde geldi o pırtılar çok agrım oldu ve 1 buçuk gün...
  5. Ben doğumdan çok korkuyorum ;(

Ben doğumdan çok korkuyorum ;(

Evliliğimizin 3.yılı ve artık bebek istiyoruz ancak etrafımdan o kadar çok kötü hikaye ve anı duydumki tüm hevesim kaçtı. Önce doğum sancısı ve doğum gözümü korkutuyordu şimdi de göğüs ucu acısı. Zaten tırsak bir tipim, şimdi iyice korkar oldum.Bu gidişle çocuk yapamam herhalde ;(

Sayfayı Paylaş