gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

deniz ürünlerinin anne karnındaki bebeğe faydaları

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

deniz ürünlerinin faydaları Anne adaylarının balık ve deniz ürünleri tüketirken oldukça dikkatli ve özenli olmaları gerekmektedir. İşte doktorların,hamilelerin yemelerini tavsiye ettiği balık çeşitleri ile uzak durulması gereken balık çeşitler:

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Balık ürünleri Anne adayları ve bebeklerinin beyin gelişimi için oldukça faydalı protein,demir ve omega-3 yağ asitleri barındırmaktadır.Ancak İngiltere'de yapılan bir araştırmada bazı balık ürünlerinin anne adayarı ve bebekleri için hiç de yararlı olmadığını göstermekte.[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Özellikle köpekbalığı, büyük uskumru, kılıç ve kiremit balıklarının,fazla miktarda civa içermesi nedeniyle doğacak çocukta merkezi sinir sistemine hasar verebileceği ve beynin gelişmesini yavaşlatabileceği belirtiliyor.[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Barındırdığı civa miktarı az olan balık türleri ise:karides,somon ve yayın balığı.[/FONT]
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Doktorlar bu cins balıkların az miktarda civa içermesi nedeniyle tüketilmesinde bir zarar görmüyor.[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Ancak her hamilelik dönemine özgü şartlar farklı olduğundan özellikle deniz ürünlerinin tüketilmesi konusunda uzman doktorunuza tanışmanız önemle tavsiye olunur.kaynak.bebeklerkulubu[/FONT]

deniz ürünlerinin anne karnındaki bebeğe faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çikolata anne karnındaki bebeği de mutlu ediyor

Çikolata anne karnındaki bebeği de mutlu ediyor

gebelikte çikolata anne karnında gülen bebek anne karnında bebek nasıl korunur Finlandiya’da yapılan bir araştırmaya göre, çikolata sadece yiyen kişiyi mutlu etmiyor. Gebeyken yenilen çikolata, hem anneyi hem de bebeği mutlu ediyor. “New Scientist” dergisinde yayımlanan haberde, hamileyken her gün çikolata yiyen kadınların bebeklerinin daha hareketli olduğu ve daha sık güldüğü belirtildi....
  2. bebeğin anne karnındaki yaşamı

bebeğin anne karnındaki yaşamı

2 buçuk aylık gebelik bir buçuk aylık bebek görüntüleri 1 cenin bebeğin anne karnındaki yaşamı bir hamilelik Bebek Karnınızda Nasıl Yaşıyor? Ağzınla yemek yiyor, burnunuz ve ciğerlerinizle soluk alıyorsunuz. Fakat cenin belirli nedenlerden ötürü böyle yapamaz. Sizin gibi beslenmesi ve soluk alması için doğumu beklemesi gerekir. Şimdilik, beslenmesi ve gelişmesi için gerekli besin ve oksijeni...
  3. Bebekler anne karnından sesleniyor

Bebekler anne karnından sesleniyor

Bebekler anne karnında herşeyi hissederler...Kimbilir belki konuşuyorlardır...Ne mi konuşuyorlar....Buyrun melekler:esra: .-ulen iki tekmeliyim de sevinsin garibanlar bari... 2.-icme su sigarayi kadın ya bogulacam burda. 3.(ikizler konusmaktadir..) - allah kurtarsin kardes.. - eyvallah.. 4.-safak 210, safak 209, safak 208.... 5.-icme su vijkiyi kardejim yaa. 7 aylık bebegi sarhoj...
  4. Anne KArnında bebek

Anne KArnında bebek

bebek karikatürleri anne karnında bebek resmi anne karnında resimleri karikatürleri Anne karnında bebek.... Uzmanlar hep anne karnında bebeklerin anne v babalarını tanırlar derler.. iştee sizlere kanıt... Anne karnında ki bebeklerin günlük faliyetleri... Ay ne dadlu demi....
  5. Bebeğin anne karnındaki hareketleri

Bebeğin anne karnındaki hareketleri

bebeğin anne karnındaki hareketleri anne karnındaki bebeğin hareketleri Hamiş Melek'ler ve hamiş kalmak isteyen tüm hanımlar, bebeğin anne karnında ki hareketlerini merak ediyor musunuz? Sizi bilmem ama ben çok merak ediyorum ve benim gibi merak edenler için bu konuya dair bir araştırma yaptım, ee tabi ki sizlerle de paylaşıyorum :) Hiç beklenmeyen bir anda hissedilen bu hareketi hemen...

Sayfayı Paylaş