gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Ekmek Lahmacunu

Konu, 'Sandviç - Kanepeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 8 dilim bayak ekmek veya tost ekmegi
    Portakal büyüklügünde bir top orta yagli kiyma
    1 adet orta boy
    domates
    1 adet sivri biber
    1 cay kasigi tuz,
    karabiber

Yapilis Tarifi
    Kiyma, tavla zari seklinde dogradiginiz domates ve ince ince kiydiginiz sivri biberi bir kapta karistirin. Tuz ve karabiberi ekleyip yogurun. Bu kiymali harci bayat ekmeklerin üzerine kalin bir tabaka halinde paylastirin. Ekmekleri hafifce yagladiginiz firin tepsisine aralikli olarak dizin. 175 dereceye ayarli firinda üzerleri iyice kizarincaya kadar 15-18 dk pisirip cikarin. Sicak servise sunun.

Ekmek Lahmacunu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lahmacun

lahmacun

pizza tavasında lahmacun Malzemeler: un ( bu isteginize göre bagli) ben 3 su bardagi un kullandim 1 paket yas maya 3 yemek kasigi yogurt gerektigi kadar sicak su tuz Harci icin: Kiyma ( buda isteginize göre bagli) ben 250gr kullandim 2 bas sogan maydanoz 1 sivri yesil biber 1,5 yemek kasigi domates salcasi yarim yemek kasigi biber salcasi siviyag tuz Hazirlanisi: Bir kabin icine Unu, yas...
  2. Evde Ekmek Hamuru ile Lahmacun

Evde Ekmek Hamuru ile Lahmacun

ekmek hamuru tarifi lahmacun hamuru lahmacun tarifi ekmek hamurundan tarifler Malzemeler 1 çorba kaşığı su 1 tatlı kaşığı domates salçası 4 sivri biber 250 gr. kıyma içi için: 2 domates 2 adet ekmek hamuru (fırından alalabilirisiniz) 2 soğan 1.5 çay bardağı sıvıyağ Biraz un Tuz, karabiber Hazırlanma Şekli *Sivri biberleri temizleyip doğrayın. Domatesleri soyup küçük küçük doğrayın....
  3. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  4. Lahmacun

Lahmacun

Rüyada lahmacun yemek, nefsinize çok düskün oldugunuz için zaman zaman mide hastaligina yakalandiginiza. yiyecek ve içeceginize biraz daha dikkat ederek sagliginin korumaniz gerektigine isarettir.
  5. Lahmacun Dediğin

Lahmacun Dediğin

pizza tarifi lahmacun tarifi lahmacun Ne zamandır canım lahmacun istiyordu.Gözüme kestirdiğim bi kaç tarif vardı becerebilirsem yapayım diye düşünüyodum.Ama lahmacun taş fırında güzel olur o lezzeti veremem dedim. Geçen pazar da pideciye gidip yaptırayım dedim pideci kapalıydı :D Eşime de söyledim o akşam şansına küs lahmacun yaptırcaktım ama pideci kapalıydı benim yemeklerime kaldın...

Sayfayı Paylaş