gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Enginar Nelere İyi Gelir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Enginarın faydası Enginar yararları Enginarın Faydaları nelerdir

Kendine özgü tadıyla pek çok kişi tarafından sevilmeyen enginarı şahsen ben çok leziz bulurum melekler :) Hiç olmazsa faydası için ilaç niyetine dahi olsa tüketilmesi gereken bir sebze olan enginarın faydaları hakkında bilginiz var mı bilmiyorum. Bu sebeple faydalarını aşağıda ki makalede sizlerle paylaşıyorum :tik:

Enginar; 2 metre kadar boyunda, çok yıllık bir bitkidir. Yapraklarının ucu sivri diken şeklindedir. Ev ilaçlarında kökü ve yaprakları kullanılır.

Enginarın Faydaları

Mideyi kuvvetlendirir.
    Sinirleri güçlendirir.
    Bağırsak solucanlarını düşürür.
    Diş ağrılarını giderir.
    Dişeti iltihaplarını giderir.
    Hazımsızlığı giderir.

Enginar Nelere İyi Gelir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kiraz Neye İyi Gelir ?

Kiraz Neye İyi Gelir ?

Kirazın Sağlığa Faydaları Kirazın Faydası Kiraz Neye İyi Gelir Yazın doya doya yediğimiz ve hemen herkesin sevdiği kirazın alternatif tıp tedavilerinde de kullanıldığını duymuşsunuzdur melekler :) Bu yazımızda kirazın faydalarından bahsedeceğiz sizlere :) Kiraz Gülgiller familyasından; anayurdu Asya olan, düz kabuklu bir çeşit ağaç veya ağaçcıktır. Genellikle yapraklanmadan önce çiçek...
  2. Kurtpençesi Neye İyi Gelir ?

Kurtpençesi Neye İyi Gelir ?

Kurtpençesi Faydaları Kurtpençesi Otunun Yararları Şifalı Bitkiler Kurtpençesi Sevgili melekler, bu yazımızda şifalı bitkilerden kurtpençesi bitkisi, özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili olarak sizlere bilgiler vereceğiz :) Kurtpençesinin,kurtayağı, kibritotu ve yer yosunu olarak da bilinir. Kurtpençesi, içeriğinde radyum bulunan bir şifalı bitkidir ve uzun kolları, sarı çiçek...
  3. pişiğe ne iyi gelir

pişiğe ne iyi gelir

selam hanımlar yeni doğmuş bir bebeğim var ve altı sürekli pişyor sizler pişik için neler kullandınız pişikler nasıl geçecek tecrübeli anneler yardımlarınızı bekliyorum
  4. Enginar çayı nelere iyi geliyor?

Enginar çayı nelere iyi geliyor?

enginar çayı nedir,enginar çayı nasıl hazırlanır,enginar çayının faydaları,enginar çayıyla hastalıkların tedavisi hakkında bilgiler Akdeniz’e kıyısı bulunan ülkelerde doğal olarak yetişen enginar genellikle yemeklerde kullanılır. Ancak tadının yanı sıra kurutulmuş yaprakları farklı sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca düşük kalori oranıyla pek çok diyet listesinde kendine...
  5. Basura ne iyi gelir?

Basura ne iyi gelir?

Rektum bölgesinde bulunan damarların genişlemesi sonucu ortaya çıkan basur genellikle kötü ve hazır gıdalarla beslenme, kahve, çay ve kafein içeren asitli içeceklerin aşırı tüketimi neticesinde oluşmaktadır. Basurun oluşma nedenlerinden biride kalıtımsal özelliklerdir. Damarların genişlemesi sonrası oluşan basur yüzünden oturmak, tuvalete çıkmak hatta yürümek bile şiddetli ağrılara neden...

Sayfayı Paylaş