gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Erkekler kadınları neden dinlemiyor

Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Kadınlar bir şey anlatırken laflar erkeğin bir kulağından girip diğerinden çıkar.. Acaba kadın sesi ile erkek kulağı arasında bir tonal fark mı var?
    Ya da frekanslar tutmaz da erkek kadının dediğini anlamaz mı?

Sevgiliniz durmadan 'neden beni hiç dinlemiyorsun? ' gibi laflar ediyorsa bu konuyu değerlendirme zamanı gelmiş demektir..

Gectiğimiz yıl İngiltere'deki Sheffield Üniversitesi Psikiyatri laboratuarında yapılan araştırmaya göre kadın sesi ile erkek sesi bir ekeğin beyninde farklı bölgeleri aktive ediyor. Bilim adamlarının bulgularına göre kadın sesleri erkek beyninde kompleks seslerin işlendiği bölgeyi harekete geçiriyor. Bu bölgede ise müzik, gürültü gibi karmaşık sesler analiz ediliyor. Erkek sesi ise bir erkeğin basit görsel işlemleri yaptığı beyin bölgesini uyarıyor. Buna göre kadın sesi erkek için kavraması zor ve kompleks bir tanıya sahip...

Dahası da var. 2001'de Indiana üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, kadın ve erkeğin dinleme ve anlatılanı takip etme alışkanlıkları da farklı, araştırmada 20 erkek ve 20 kadına bir romandan bir pasaj okunur. Metin dinletilirken bir yandan da beyinlerinin MR'i çekiliyor.

Sonuç şaşırtıcı..
    Erkeklerin büyük çoğunluğunda beynin sol lobunda aktivite görülürken, kadınlarda da her iki beyin lobunda da eşit aktivite izleniyor. Yani bir erkeğin anlatılan şeyi algılayiş tarzı da kadınlardan farklı..

Kızlar kısacası bir dahaki sefere sevgiliniz gönlünüzü almak için " HAYATIM, SENI DİNLİYORUM AMA ANLAYAMIYORUM " dediklerinde onlara kızmayın. Sonucta bilimsel kanıtlarda gösterdi ki beyinleri bizi anlamada yetersiz kalıyor. Bırakın televizyon izlemeye devam etsinler

2. sevil-78

sevil-78 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Erkekler kadınları neden dinlemiyor
    bence işlerine gelmdikleri için dinlemiyorlar...:)

3. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Erkekler kadınları neden dinlemiyor

hahaha süper ya, ve cok dogru :D:D:D

tskler mechulcüm paylasim icin :D

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

:)

Ah bu erkekler.... kadın sesine işlerine gelmeyen
    duygusal olaylarda inanılmaz sağır olurlar ama
    konu cinsellikse allaaaahhh bütün kulaklar ön lob arka lob
    bütün çanak sistemleriyle açılıp dinlerler üç kağıtçılar...

Erkekler kadınları neden dinlemiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkekler neden kadınları dinlemez

Erkekler neden kadınları dinlemez

Kadinlar bisey anlatirken laflar erkegin bi kulagindan girip digerinden cikar.. Acaba kadin sesi ile erkek kulagi arasinda bir tonal fark mi var? Yada frekanslar tutmazda erkek kadinin dedigini anlamaz mi? Sevgiliniz durmadan 'neden beni hic dinlemiyorsun?' gibi laflar ediyorsa bu konuyu degerlendirme zamani gelmis demektir.. Gectigimiz yil ingilteredeki Sheffield Universitesi...
  2. Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır?

Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır?

İnsanların gerçekte ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduklarını öğrendiğinizde, dünyadaki bütün kadın erkek ilişkilerinde de sihir yaratabilirsiniz! Karşınızdakini anlamak için çaba gösterin Özel hayatımızda tıpkı iş yaşantımız gibi idare edilmek ister, ilişkinin ihtiyaçlarını ve isteklerini anlamak için çaba göstermek gerekir. Bu ihtiyaçları ve istekleri anlayıp çözümünü bulursanız,...
  3. Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır.

Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır.

İlişkilerde çoğu zamanlar iletişimde kopukluklar yaşanır.Anlamak ve anlatmakta gittikçe zorlaşır,bu yüzden istenmeyen sebebler ortaya çıkar.Öncelikle karşı tarafı anlamaya çalışmak gerekir.Doğru adımlar atılarak ihtiyacınız olan sevgiyi kazanabilirsiniz. Erkeğiniz sizi neden sevmeli ve neden bağlanmalı? Sevgisini göstermiyorsa şüpheler oluşur. Bir çok kişiye sorulsa “beni sevse anlardım”...
  4. Çocuğum Beni Neden Dinlemiyor?

Çocuğum Beni Neden Dinlemiyor?

laf dinlemeyen çocuk cocugum beni dinlemiyor çocuğum beni dinlemiyor cocugum laf çoçuğum Anne olan meleklerimiz bilirler çocuklar bazen ne yaparsak yapayım bizi kaale almazlar.Bazen bön bön yüzümüze bakar bazen de yokmuşuz gibi davranızlar.Dinlemezler, istediğimiz hiç bişeyi yapmazlar ve yapmamak için de ellerinden geleni yaparlar.Ben henüz anne değilim ama anne olduğumda çocuğumla aramda...
  5. Kadınlar erkeklerden neleri saklar ?

Kadınlar erkeklerden neleri saklar ?

Çenesi hiç kapanmayan biz kadınlar ne de çok sır saklarmışız şaştım da kaldım vallahi :)) Bayanların bazı alışkanlıkları o derece muamma ki bazen kendilerine bile bunu niçin yaptıklarını açıklayamıyorlar. Erkeklerin Bayanların anlamamalarına şaşmamalı, evet bazen erkek cinsi de inanılmaz derece düz düşünebiliyor, ama problem konusu da bu kadar çetrefilli olunca gerçekten hallerine biraz...

Sayfayı Paylaş