Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

selamlar...
geçen ay tam günümde sadece 2-3 saat gecikmeyle adet olunca burayı okumayı bırakmıştım..ta ki regl günüme 3 gün kala bugüne dek:)
bu defa takmayacağım dedim ama olmadı...dün test yaptım,yani günüme 4 gün kala..tabi ki tek çizgi..ama saatler sonra belli belirsiz 2.çizgi...10 dk.dan sonraki sonuçlar kaale alınmaz,biliyorum ama bunu kendime anlatamıyorum ki..
kasıklarımda tek tük batma tarzı ağrılardı sadece hissettiğim...o da malum gunun yaklaştığının belirtisidir ancak...yalnız sı sıralar kızım sürekli kardeşten bahsediyor..henüz 3 yaşında..içine doğmuş olsa keşke:) hem umutlanmak istemiyorum hem "belki de"ler bırakmıyor beni...hadi bakalım..son 3:)))

selamlar...
geçen ay tam günümde sadece 2-3 saat gecikmeyle adet olunca burayı okumayı bırakmıştım..ta ki regl günüme 3 gün kala bugüne dek:)
bu defa takmayacağım dedim ama olmadı...dün test yaptım,yani günüme 4 gün kala..tabi ki tek çizgi..ama saatler sonra belli belirsiz 2.çizgi...10 dk.dan sonraki sonuçlar kaale alınmaz,biliyorum ama bunu kendime anlatamıyorum ki..
kasıklarımda tek tük batma tarzı ağrılardı sadece hissettiğim...o da malum gunun yaklaştığının belirtisidir ancak...yalnız sı sıralar kızım sürekli kardeşten bahsediyor..henüz 3 yaşında..içine doğmuş olsa keşke:) hem umutlanmak istemiyorum hem "belki de"ler bırakmıyor beni...hadi bakalım..son 3:)))
bende idrar testi yaptım ikinci çizgi çok silik çıktı 5 dakika sonra kayboldu adetim de geçti ama kan testi yapmaya korkuyorum acaba sonuç pozitif midir

bende idrar testi yaptım ikinci çizgi çok silik çıktı 5 dakika sonra kayboldu adetim de geçti ama kan testi yapmaya korkuyorum acaba sonuç pozitif midir
canım,çok çok büyük bir ihtimalle seninki pozitif...çünkü mühim olan ilk 5 dk. ve 10 dk.dan sonraki sonuçları asla dikkate almayın diye yazar testlerde..yani öyle tahmin ediyorum ki sen hamilesin,ben değil:laugh:
istersen farklı marka bir idrar testi alıp tekrar yap...kan testine gerek olmadan...inanın,ben testleri 2şer 3er alıyorum...bunu da kimselere söylemiyorum çünkü bu işi fazlaca abarttığımı söyleyip üzüyorlar beni...evet,bir kızım var çok şükür..ama 2.yi de en az onu istediğim kadar arzuyla istiyorum:utan:
ha bu arada ağzımda metalimsi bir tat var günlerdir..hamile miyim ki:seker: ümit fakirin ekmeği..ye memet yebebisim

Günaydın arkadaşlar:
Bu siteye katılmadan önceye baya bi takip etmiştim ve kayıt olmaya karar verdim ve suan bağımlısı oldum,hergün sabah gözümü actığımda bugün hangi arkadasımızın hamileleğini paylıcam dıye merak etmekteyim..
burda tüm arkadaslarımın hamile olacağına gönülden inananmaktayım çünkü sunu biliyorum ki yüce rabbim taşın altındaki karıncaya bile nasibini verıyorsa bizimde doğmamış ve doğacak olan bebeklerımızın nasıbını vermiştir.ama herzman dualarım hayırlı olanını vermesi tabiki,içimde hiç sizler içinde kendim içinde çoçugum olmayacağı konusunda endişem yok,sebebi doğmamış bebeklerımızın bıle bu dünyada nasipleri var ve bişeyler vesile olacak ve dünyay gözlerini acacaklar er yada geç zamanı geldıgınde olacak işallah...
sizlerle annemin mucize doğumunu sizlerle paylaşmak istedim,
annem evlendikten 6 ay sonra hamıle kalamayınca babannem annemı mahallelerındekı ebeye götürmüş ve annemı alttan kontrol ettokten sonra üzülerk annemın hiç bebeğinin olmayacağını(rahimi cok da oldugundan cocuk olusmazmış) olursa bıle kollarını keseceğini dile getirir ve annem yıkılmış bır şekilde rencide olarak eve getirilir , sonra ertesi günü doktora götürmüşler doktorda konturol ettıkten sonra annemın hiç bir zman hamıle olmayacagını tüp bebek dahı sansı olmadıgını rahımınde bebek olusamayacagını dıle getırerek gonderır,sonra annem o hafta içinde temizlik yapmaya başlamış ve 3 gün sonra başı dönmüş ve bayılmıs hemen acıl hastaneye kaldırmıslar,hemşire annemın hamıle oldugunu söylemiş ve 9 ay sonra annem ikiz çoçuk doğurmuş ben ve kardesımı yanii,ve buna doktorlar mucize doğum demişlerrrrr inanamaışlarrr,ve biz dört kardeşiz annem imkansızı başardı,burdan cıkarmamız gereken hiçç bir seye inamamak sadece istemek,benim bu dünyada nasibim var ve kaderimi yaşamaya geldim bu dünyaya herkezde öleeeee...o yuzden inancımız kaybetmeeden bu yolda inacla ve inatla yürümemiz lazım.
Allahım herkezın gönlüne göre versin ve dualarım hepiniz için...

Başakcım evet uzun süredir bu siteyi takip etmekteyim ve ikinci çizgi silik cıkan arkadaslarımızın hepsi hamile kaldı ve işlalllah seninde gönlünden gecen olurrrrr.şimdiden hayırlı olsun diyorummm:laugh:

Benimde reglime 5 gün kaldı ve geri sayım başladı:)
ben olmazsa üzülmeyeceğim çünkü birgün olacağına inanıyorumm.....
ama benim belirtilerim halan aynı hiç dğişmedi adetime 16 gün vardı başladı halan aynı,
acayip uyku hali,bel ağrısı,halsizlik,bacaklarımda acayi bi agrı,kasıklarımda adet sancısı gibi arada acayip kötü ağrı,ve karnımda şişlik,midemde yanma ve arada bulantı,göğüslerimin etrafında tomurcuk seklınde sivilce,ara ara uyanma rüyaaa görmeye başladım bu sürecteee,ama sadece akıntım halen yokk(cok az arada sarı renkte)bu kadar belirti olmasına rağman halan hamıl eolacagım düşünemiyorum ve eşimin bıle haberı yokkk,normalde ben hep 1 hafa önce regli olurdum yani 20 sınde olmustum ve suan olmam gerekıyordu ama ben yınede 20 sını bekleyeceğim hayırlısı işallah,benim anlatmış oldugum belırtılerı yasayıpta üzülen cok arkadasımız oldugundan dolayı cok kafaya takmıyorum ve beklıyorumm,olmazsaa tam gaz devam etcemmm:laugh:ÜZÜLMEK YOK AMAAAA

ebru ve başak kızlar cevaplarınız için çok teşekkürler.ilacı alırken hamile kalmanın zararı yokmuş ama hamile olma şüphesinde bırakmak gerekiyomuş anladım.ama pazartesi yine gidicem bakalım

başakçım bence adet gününün geçmesini bekle kan testi içnde çünkü sonuç insanı üzebiliyo ama çok büyük ihtimal hamilesindir cnm idrar testin pozitif çıkmış bizide haberdar et mutlaka hayırlı haberler alalım inş.

bir şey soracağım..adetiniz erken oluyorsa sürekli, yumurtlamanız da erken oluyor mu demektir?ve yumurtlama da erken oluyorsa hcg değeri diğerleine göre hızlı mı artar?

Canım hadi gözün aydın inşallah hamilesindir darısı bizim başımıza,hayırlısıyla inşallah,bizde başladık temel atma çalışmalarına ama hadi bakalım,:second:

bir şey soracağım..adetiniz erken oluyorsa sürekli, yumurtlamanız da erken oluyor mu demektir?ve yumurtlama da erken oluyorsa hcg değeri diğerleine göre hızlı mı artar?
canım adetin eğer 28 günde bir oluyorsa diğer olduğun adet gününden hep 2gün daha erken adet olursun ve bununla beraber yumurtlama tarihinde bir önceki yumurtlama gününe göre değişiklik gösterir,ama BHCG hızla artmasının yumurtlamanla alakalı değil bebek oluşmuşsa oluşan gebelikle birlikte vucudun salgıladığı hormon düzeyindeki artıştır canım,umarım yardımcı olmuşumdur:)

canım,çok çok büyük bir ihtimalle seninki pozitif...çünkü mühim olan ilk 5 dk. ve 10 dk.dan sonraki sonuçları asla dikkate almayın diye yazar testlerde..yani öyle tahmin ediyorum ki sen hamilesin,ben değil:laugh:
istersen farklı marka bir idrar testi alıp tekrar yap...kan testine gerek olmadan...inanın,ben testleri 2şer 3er alıyorum...bunu da kimselere söylemiyorum çünkü bu işi fazlaca abarttığımı söyleyip üzüyorlar beni...evet,bir kızım var çok şükür..ama 2.yi de en az onu istediğim kadar arzuyla istiyorum:utan:
ha bu arada ağzımda metalimsi bir tat var günlerdir..hamile miyim ki:seker: ümit fakirin ekmeği..ye memet yebebisim
Ama bende 1 dakikadan sonra hemen kayboldu acaba diyorum hayal mi gördüm kan tahlili yapmayada çekiniyorum

Geri