Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

arkadaşlar bu bir site değil program, droid bazlı telefon ve bilgisayarlarda var bir de iphonelarda var bildiğim kadarı ile, size benim bulduğumun ismini vereyim benzer programı bulabilirsiniz belki, my period & ovulation tracker ismi.. belki siteside vardır.

yani benim adetler düzensizmi haa şunuda belirteyim bende bide troid hastalıgı var 7 yıldır hipotroid ondanda olmaya bilir dedi drum :(

yani benim adetler düzensizmi haa şunuda belirteyim bende bide troid hastalıgı var 7 yıldır hipotroid ondanda olmaya bilir dedi drum :(

Triodin için testler yaptırdın mı peki? Bende de haşimato diye bir triod hastalığı var, ben triod hormanlarıma baktırdım. Normal değer çıktı, TSH-T3-T4 'e bakıyorlar diye hatırlıyorum. Bende baktıkları yüksek çıksaydı, hamileliğe yardımcı hap almam gerekicekmiş. Ona da bir baktır istersen..

arkadaslar su hipotroid dediginiz ne?

TİROİD BEZİNİN AZ ÇALIŞMASI (HİPOTİROİDİ)
Üreme çağında olan kadınlarda en sık görülen belirtiler adet düzensizliği şeklindedir. Gecikmeli adet görme veya uzun süreli adet görememe direkt hipotiroidiye bağlı olabileceği gibi, hipotiroidi neticesinde artan TRH hormonunun prolaktin hormonu salgısını uyarmasıyla ortaya çıkan hiperprolaktinemi neticesinde olabilir.

Aslında hamile kalmayı planlamadan önce bakılması gereken önemli hormonlardan, bir sorun olmasa bile doktorunuz bunu istemeli diye biliyorum çünkü kadınlarda çok fazla var ve birçoğu bilmiyor.

bakin bendede cok siddetli adet sorunu var ama bende yeni bitkisey hap kullanacagim bu düzensizligi ortadan kaldirmak icin....
peki bu düzensizligin korunma hapiyla bi ilgisi vaaaami bacilaaa

Geri