Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

merhaba liillyumm ya ikinci silik çıkıncada gebelik var deniliıo istersen birde kan testi yaptır bakalım inş.hamilesindir.senden de haber beklıoz tamam gebelilk varsa kan testinde hemen çıkar hadi yaptır bakalım..
Merhaba,
Sabah tekrardan yaptım iki çizgide çok net çıktı:)
Şimdi kan testi yaptıracağım emin olmak için,inşallah bi aksilik olmaz,hayırlısı bakalım.
Kan testini de yaptırınca yazarım.

nediyelim oz06 hayırlısı olsun.baska sefere artık...oluruna bırak canımya bırakta olacaksa olsun..inanki çok güzel bir duygudur..

ayyy lillyummm cok sevındım senın adına canımyaa inş.Rabbim gönlüne göre versin..hadi bakalım kan sonucunuda ögrende burada paylas bizimle merakla beklıom:)umarım oda olumlu çıkar...

Çok mutluyum

ayyy lillyummm cok sevındım senın adına canımyaa inş.Rabbim gönlüne göre versin..hadi bakalım kan sonucunuda ögrende burada paylas bizimle merakla beklıom:)umarım oda olumlu çıkar...
Ayyy çok teşekkür ederim.Dün akşam kan testimi yaptırdım canım ve 279 çıktı 2-3 haftalık hamile olduğum yazıyordu.O kadar mutluyum ki anlatamam.Teşekkür ederim güzel dileklerin için,darısı isteyen tüm arkadaşlarımın başına.

lillyummm canımyaa inanki çok mutlu oldum böle gebeyim diye haber veren arakdslar olunca cok seviniyorum..kimbilir ne kadar güzel bir duygudur senin ve eşin için.Allah hayırlı bir hamilelik dönemi nasip etsin ve sağ sağlım inş.bebeğini kucağınada almayı nasip etsin.inş.Allahım bir günde bizi böle sevindirir mutlu eder.

lillyummm canımyaa inanki çok mutlu oldum böle gebeyim diye haber veren arakdslar olunca cok seviniyorum..kimbilir ne kadar güzel bir duygudur senin ve eşin için.Allah hayırlı bir hamilelik dönemi nasip etsin ve sağ sağlım inş.bebeğini kucağınada almayı nasip etsin.inş.Allahım bir günde bizi böle sevindirir mutlu eder.

Teşekkür ederim canım benim.Çok farklı bir duygu şoktayız akşamdan beri kan testini aldık saat 22.00'de ama klinikte doktorlara soruyoruz ayaküstü çok acayipti.Gece heyecandan eşim uyumadı hiç,bende öyle hayaller kurarken uyumuşum.Amin inşallah seninde güzel haberlerini alırız canım.Rabbim çok büyük kimsenin kucağını boş bırakmaz,sabredin isteyince herşey olur.Dua ediyorum hergün sizler içinde,bende çok mutlu oluyorum hamilelik haberleri alınca içim kıpır kıpır oluyor.

Ya arkadaslar daha oncede yazmistim sizlere bazi hamilelik belirtileri oldugunu soylemistim vede adetime bir hafta varken, erken kanamanin oldugunu belirtmistim, doktora gittim hamile degilsin dedi.... simdi bu olaydan 1 ay falan gecmis olmasi lazim... bilgisayarima program indirdim ovulasyon gunlerini artik ordan takip ediyorum... 2 haftadir esimle yine calismalara devam ediyoruz :D...... fakat bende bi tuhaflik var bu bi onceki soyledigim belirtilere gore cok cok farkli ve dikkat etmedigim bi noktaydi.... vucut isisi duserse hamile olma olasigi yuksekmis, yani hamile kalabiliyormussun yada hamileymissin :/ daha onceleri vucut isim 36,5 ile 37 iken.... iki gundur 35,2 ile 35,6 arasi... bu normal mi bu konuda bilgisi olan varsa beni aydinlatabilir mi

eladidi hoş geldin ben sana bir arkadaşın paylastıgı bir konuyu paylasayım senin sorduguna benzer bi konu belkı sana yardımcı olur..aşağıda paylasıyorum okursun belkı cevap bulursun bu konuda sen okudunmu bunu bilmıomda ben yinede paylasayım..

Arkadaslar edindigim bilgilere gore ovulasyon sonrasi 5 ile 12. gunler arasinda ayni gun icerisinde olup sonlanan vucut isisindaki tek bir dusus yerlesme oldugunun isareti olabiliyormus. Dun gece isimi olctum (ovulasyon sonrasi 9. gun) 4-5 derece dusus oldu. Sabah hep olctugum saatte olctum tekrar dunku sicakligima geri dondum.

Ovulasyon sonrasi isi olcumum:

16. gun(ovulasyon) 97.6
17. gun --------------- 97.9
18.gun----------------- 97.9
19.gun ---------------- 97.9
20.gun----------------- 98.1
21.gun----------------- 98.2
22.gun----------------- 98.2
23.gun----------------- 98.2
24.gun----------------- Saat 2:47- 5:30 ayni---> 98.6 ve saat 5:37---> 98.4
25.gun(dun gece)-- 98.0---97.9<------saat 3:30 ---- ve sabah 5:20---->98.4

Dun gece yatakta en azindan 7 saat uyuduktan sonra olctugum degerlere gore vucut sicakligim dune gore 4-5 derece dustu ama sonra yine cikti. Bilemiyorum bu yerlesme esnasindaki dusus tam olarak 1 gun mu suruyor yoksa birkac saat mi.. Emin degilim.
Progesterone hormonu ovulasyon sonrasi vucut sicakliginin artmasina sebep oluyormus ve ovulasyon sonrasi 5 ila 12.gunler arasinda birgun bu hormonda azalma oluyor ve bu vucut sicakligininda azalmasina sebep oluyormus. Eger hamilelik ve yerlesme gerceklesirse bu hormon tekrar artmaya basliyormus ve tabi sicaklikta bu hormonla birlikte artmaya basliyor.
Bu yuzden vucut sicakligindaki yine bir sicaklik artisini takip eden normal bir dusus, hamilelik belirtisi olabilir deniyor.

Bu arada ovulasyon sonrasi vucut sicakliginin artmasini saglayan diger bir hormon ise estrogen hormonu. Bu hormondaki artis adet gunune kadar devam ediyor, eger adet kanamasi baslarsa yada basmak uzere iken bu hormon azalmaya basliyor ve vucut isisi dusuyor.<!-- google_ad_section_end -->

Geri