Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

seydoş bazen strese dayalı adet gecıkmeleri olabiliyor belkıde adetini oyüzden 22 sinde olmussundur..kanda gebelik varsa hemen belli oluo fakat bazen geç oluşan döllenme olabiliıo oyüzden görünmeyebilir..ben senin biraz daha beklemeni yada hemen bir doktora başvurmanı tavsıye ederim en azından baska bi sorun varsa ortaya cıkar..ama bence strese dayalı bi durum die düşünüyorum.yinede hayırlısı olsun.

hee şeydoş bu arada yumurtlama dönemlerindede ara ara böle kahveremsi kanamalar olabiliıo..ondanda o kanama gelmıs olabilir.bazen banada o şekılde oluorda adetim bitıo 1 hafta sonra falan o şekılde ara ara kanamam oluo.

almire tabikıde anlatmanı isterim neler yasadın nasıl oldu anlatırsan seviniriz bilgılenelım bizde:)

Sürekli forumu takip ediyorum, bilgileniyorum.. Tüm arkadaşlara da paylaştıkları tüm bilgiler için teşekkür ediyorum..
Belki bana da yol gösterebilirsiniz ya da akıl verebilirsiniz diye yazmak istedim.
Bu ay herhangi bir problem olmadığı halde doktorumla yumurtlama takibi yaptık. Yumurtanın çatlamasından bir gün önce ve o gün ilişki önerdi doktor, uyduk. Bundan yaklaşık üç gün sonra batmalar ve kasık ağrıları başladı. Ara ara hala devam ediyor. Bazen tamamen geçiyor ancak bazen de çok artıyor. Mesela dün gece hareket edemedim belimin ağrısından ve solda ki batmadan dolayı. Nefes bile alamıyordum. Sonra bu yine rahatsız etmeyen bir sağ batmasına dönüştü. (yumurtam sağdan çatladı) Bugün iş yerindeyken belim çok ağrıdı. Ayakta kalınca daha da çok ağrıyor. Ancak yine şu anda bir sıkıntım yok. (gaz sancısından başka ancak o da normaldir diye düşünüyorum) bazen sıcak basması yaşıyorum. Göğüslerim şiş ama iki gün sonra adet olmayı bekliyorum. Hiçbir acıları yok. Arada ağrı olması dışında (sızlar gibi anlık)
Tüm bunların psikolojik olma durumu da var, hepinizin tecrübelerinden yararlandım çok teşekkür ederim bu nedenle.. Ancak kasık ağrısını çözemiyorum.. Kist oluşumu beklemiyorum çünkü doktor kontrolünde yumurtlama takibim yapıldı ve sorunsuz çatladı yumurtalar. Çok şükür öyle bir rahatsızlığım da yok... İdrar testi yaptım dün.. Negatifti.. Çok uzun yazdım, kusura bakmayın.. Benim gibi belirtisi olup da, (şu anda belirti yok) hamile kalmış arkadaşlar varsa.. bilgi verebilirler mi?
Saygı ve selamlarımla,

inş.şeydoş canım bigün oda olacak durmak yok yola devam..bizde senin gibiyiz baksana..hayırlısı olsun herşey zamanında güzel daha zamanı gelmemiş demekki..sabırla bekliıoz bakalım o günleri...

kizlar hemen yazamadim kusura bakmayin.. turkiyede olmadigimdan gece gunduz ters onun icin gece yattim.. birde cocuk olunca yoruyor tabi.. ( tatli yorgunluk :) ) Her neyse simdi sizlere anlatacagim nasil oldugunu.. esimle birlikte cocuk istemeye karar verdikten sonra bazi arastirmalaqr yaptim tabi bunlarin hemen hemen hepsi internetten oldu. ve bazi hamilelik sitelerin hesaplama bolumleri var. ben oradan hesaplama yaptim yani adetim bittikten sonra ne zaman birlesme olursa sansim daha yuksek diye.. o gunleri bulduktan sonra, o gunlere gelmeden once esim ve ben tamamen saglikli seyler tuketmeye basladik ve spor yaptik. ornegin; kolayi tamamen kestik alkol yok burger falan yok. tamamen evde dogal kendi yaptigimiz saglikli seyler tukettik mesela balik, et, tavuk, her sabah yumurta , bal, hergun ben ve esim sut iciyorduk.. ama hic vitamin haplari falan kullanmadim ne folik asit ne baska birsey tamamen saglikli beslendik ve hergun duzenli yuruyuslerimizi yapiyorduk esim arkadaslariyla futbola gidiyordu. ve Melekler unutmayin ki siz ne kadar dikkat ediyorsaniz esinizde bir okadart dikkat etmek zorunda cunku bu spermin kalitesini arttirmakta.. her neyse sonra o sansli gunlere geldik yumurtlama gunumden 2 gun once iliskiye girdik ve yumurtlama gunumde iliskiye girdik. KOCAAAAAA bir ayda sadece 2 defa iliskiye girdik. size iliskiye girildikten sonra neler yapmaniz gerektigini anlatacagim.. bir defa misyoner pozisyonda olmaniz gerekli iliski sonrasi bosalma islemi bittikten sonra esiniz kendini hemen cekmesin bosaldiktan sonra 2 dk oylece bekleyin.. bu arada yastiginizi hazir edin 2 dk sonra esiniz cekildikten sonra hemen belinizin altina yastiginizi koyun ve ayaklarinizi yukari kaldirin bel bolgesinden itibaren kaldirmaya calisin kaldirabildiniz kadar yuksege kaldirin ve boyle en az 15 dk durun ben yarim 20 dk falan durdum oylece.. sonra ertesi gune kadar yataktan hic kalkmayin ve onunuzdeki 2 gun boyunce banyo almayin.. 2 gun sonra ayakta dus alin ve o bolgeyi fazla yikamayin.. bu benim ilk denememdi ve ilk denememde hamile kaldim ve ilk belirtilerimde oyle ayri falanhic birsey yasamadim... sadece sabahlari cok hafif bir bas donmesi vardi agzimda tatsizlik ve kirpik konusu bendede oldu capraz capraz duruyorlardi.. ha birde adet gunume 1 hafta falan kala gece yatarken yatakta saga veya sola donerken sanki karnimin alt kisminda boyle baloncuk gibimi desem kucuk bir top gibi birseyin yerinden oynayip havalandigimi hissediyorum ozellikle yattiktan sonra saga veya sola donerken belirgin bir sekilde icten hissediyor insan belki hamile meleklerimizde de olmustur... Melekler umarim size yardimci olmusumdur.. ha bu arada erkekde en az kadin kadar dikkat ederse bebek te o kadar saglikli oluyor.. benim oglum su anda 2 yasinda ve 20 kilo ve cok saglikli kilosunu falanda hic gostermiyo boyuda 1 metre 6 cm. su zamana kadar hic kotu bir hastalik gecirmedi bi grip olsa bile 2 gunde atlatiyo yani kocalarinizi iyi besleyin spor yaptirin vakit buldukca... cunki cocugunda bunyesi o kadar saglam vbe akilli oluyorlar.. :)

adim almira yasim suanda 23 sayilir. ben 18 yasinda evlenmdim, 2 sene sonra cocuk yapmaya karar verdik. hamile kaldigimda 20 yasindaydim 21 yasinda dogum yaptim. ve o zamanlar hic kafaya takmadik ikimizde olursa olur olmazsa olmaz dedik. ve ilk denememizde tuttu.. :)

Geri