Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

merhaba gülüm seninle aynı sorunu yaşayan bir tanıdıgım var oda 2 kere dusuk yaptı doktorlar kan pıtılasması yuzunden oldunu solemıs eger birdaha hamile kalırsa her ay dogum sürecınde igne vurulması gerekıyoms aspirini bende kullanıyorum tedavimde kanı sulandırıyor umarım en kısa zaman iyilesirde hamile kalırsın isteyen herkeze nasip etsin rabbim

teşekkür ederim patalena cevabın için..şuan için gebeliği düşünmüyom artık tek amacım şu kan pıhtılaşma olayını çözüme kavusturmak ama napcamı bilmıom..şuan cok sancım var yukardada bahsetmıstım acaba neden oluyordur duramıom sancıdan herseyı denedım ama gecmedı sancı 1 haftadır sancım devam edıo..senın bir bilgın varmı acaaba

arkadaşlar sizlere bi sorum olacaktı ben yeni katıldım aranıza yardımcı olursanız sevinirim bende 3 tane düşük yaptım 1 tane yaşayan kızım var en son düşügü kızımdan sonra yaptım doktorlar araştırdı bende kan pıhtılaşması varmış bebeklerin bundan yaşamadıgını söylediler ayın onunda kanamam başladı. doktora giddim yumurta çatlamış ama kan pıhtılaşması oldugu için kan atılmamış oda sancıya sebeb olmuş bunun için ne yapmam lazım benimle aynı durumda olan varmı kan pıhtılaşması gebe kalmamada engel oluyo şuan sancıdan duramıyorum 1 haftadır çoooook şiddetli sancım var ne yaptıysam geçmedi doktorda bebe asprini ,agrı kesici verdi ama işe yaramadı yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden ALLAH razı olsun

Anladigim kadariyla senin kaninda zaten normalde pihtilasma var.. birde bunun uzerinehamile kalinca bu olay oijhtilasmayi daha da cok arttiriyor. Bu pihtilasma sonucu bebege kan gitmediginden dolayi bebegini kaybediyorsun canim. Hamilelik sirasinda kan pihtilasmasi anneyede hayati tehlike veriyor surekli kani sulandirici ozel ilaclar kullanman herekiyor oyle bebe aspirini ile falan olacak is degil. iyi bir kadin dogum uzmanina git o sana ilac tavsiyesi verecektir durumuna gore. ben bir kac ilac biliyorum ama soylersem yanlis olur sana ters etki yapabilir. ve olurda hamile kalirsan ogrendigin ilk andan itibaren doktoru gormen lazim kan pihtilasmasi olayini anlatman lazim onlar ozel bir tedavi uyguluyorlar taaki doguma kadar. hatta dogum yaptiktan 2 hafta ya kadarda sen hala tedavi gormen gerekiyor. cunki onlar pihtilasan kani hiparilize ediyorlar yani senin pihtilasmani onleyip saglik bir gebelik gecirmeni sagliyorlar. cok dikkat etmen gerekiyor canim.

Selamet eger esin dr'a istemiyor seninde gitmene razi olmuyorsa o zaman tabi yapacak birsey olmuyor.. O zaman yapacak bir sey var duzenli olarak iliskiye gireceksiniz. bu sefer yumurtlama gununden 2 gun once yumurtlama gunu ve yumurtlama gununden 2 gun sonra dene yani yakin zamanlarda birde yumurtlama zamanindan sonra adetin gelmeden mesela 2 hafta once falan yine kasik sancin falan olursa o gunde iliski deneyebilirsiniz.. Cunki bu tarz yaslarda yumurtlama gunu gununu tutmaz onun icin kendini dikkatli bir sekilde takip et... insallah bir bebegin olurda milletin cenesi kapanir.. ilk oncede kaynananin :) (amin) Ayrica inciri falan ye yani onun faydasi olur zarari olmaz sogan ve sarmisakta iyi bir antibiyotik ama suyu falan icilince bilmiyorum yani..

Canım Almiram benim.dün akşama misafirim olunca malum bende dün hep mutfakta yemek,pasta ile uğraştım .sana cevap yazamadım. bende senin düşündüğünü düşündüm gün aşırı adet olana kadar ilişki olmasını. birde adet bittikten sonra yani bu sabah aynı tarif ettikleri gibi yumurta akı,sünen,şeffaf bir akıntı var.acaba her adet bitiminde oluyormu yoksa ben adet biter bitmezmi yumurtluyorum acaba. sence olabilirmi,yoksa adetin devamımıdır.

canım inşallah hakkımızda hayırlıdır rabbim de bize ve tüm isteyenelere nasip eder.evet kayınvalidemin susmasını çok istiyorum.bende amin diyorum duana inşallah.ben kuru inciri sabah-öğlen-akşam aç karnına yiyorum. eşimede keçi boynuzu aldık ama o sevmedi yemiyor, pekmezini alallım onu ye dedim,onada yanaşmıyor.bakalım rabbim hakkımızda hayırlı ise nasip eder inşallah.

Canım Almiram benim.dün akşama misafirim olunca malum bende dün hep mutfakta yemek,pasta ile uğraştım .sana cevap yazamadım. bende senin düşündüğünü düşündüm gün aşırı adet olana kadar ilişki olmasını. birde adet bittikten sonra yani bu sabah aynı tarif ettikleri gibi yumurta akı,sünen,şeffaf bir akıntı var.acaba her adet bitiminde oluyormu yoksa ben adet biter bitmezmi yumurtluyorum acaba. sence olabilirmi,yoksa adetin devamımıdır.

canım inşallah hakkımızda hayırlıdır rabbim de bize ve tüm isteyenelere nasip eder.evet kayınvalidemin susmasını çok istiyorum.bende amin diyorum duana inşallah.ben kuru inciri sabah-öğlen-akşam aç karnına yiyorum. eşimede keçi boynuzu aldık ama o sevmedi yemiyor, pekmezini alallım onu ye dedim,onada yanaşmıyor.bakalım rabbim hakkımızda hayırlı ise nasip eder inşallah.

Selametcim yumurtlamanin bu kadar erken olabilecegini sanmiyorum. o akinti tamamen normal canim sun mesi falan kafani karistirmasin. Ama olurda akinti renginde degisiklik yani koyulasma yada yesilimsi gibi olurda kotu kokulu olursa dr'a gitmen gerekiyor aklinda bulunsun cunki bu belirtiler ihtihaplanma olabilir onun icin oyle birsey oldugunda dr'a git ki sana antibiyotikle falan tedavi olabilesin..

bi umudum vardı ay başında ama şuan pek kalmadı ya yarın da kan testi sonucunu alıcam ama hiç umudum yok..13ünde regl olmam gerekiodu hala olmadım 2-3 gündürde sol bacağımda ve karnımda iğne batması gibi bişiler sokuluo sanki bacağım kasılıo.. bazende regl olcakmışım gibi karın ağrm oluyo ama hiç bişi yok... bebiş var mıdır acaba kızlar yha _? :hıms:

Geri