Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

bu ay gebelik yoksa gidip bi konuşucam bakalım ilk evlendiğim haftada idrar yolu enfeksiyonu kapmıştım nerde aksilik var beni bulur yani oyüzden nolur nolmaz bi gidicem

Alaracim sabret canim yarin kesin sonucunu alacaksin zaten insallah bebegin gelmistir.. hadi hayirlisi.. ben hamile kaldigimda bendede hic bir belirti yoktu bas donmesi ve karin altinda birsey hissediyordum gece yatinca onun disinda kasik bel karin kramp falan onlar hic olmadi bende de.. Sabret

Alaracim sabret canim yarin kesin sonucunu alacaksin zaten insallah bebegin gelmistir.. hadi hayirlisi.. ben hamile kaldigimda bendede hic bir belirti yoktu bas donmesi ve karin altinda birsey hissediyordum gece yatinca onun disinda kasik bel karin kramp falan onlar hic olmadi bende de.. Sabret
hayırlısı canım artık bakalım inşallah güzel haber alırım :bebeğim:

Selametcim yumurtlamanin bu kadar erken olabilecegini sanmiyorum. o akinti tamamen normal canim sun mesi falan kafani karistirmasin. Ama olurda akinti renginde degisiklik yani koyulasma yada yesilimsi gibi olurda kotu kokulu olursa dr'a gitmen gerekiyor aklinda bulunsun cunki bu belirtiler ihtihaplanma olabilir onun icin oyle birsey oldugunda dr'a git ki sana antibiyotikle falan tedavi olabilesin..

Allah razı olsun canım.bende sen yumurtlama tarihin değişik olabilir deyince acaba dedim. yok bugün haken devam ediyor ama şeffaf koyu renkte değil,kokuda yok.bakalım gözlemleyeyim biraz daha.bende yumurtlama dönemiyse sana sorayım ona göre atlamayayım dedim.sana tekrar çok teşekkür ediyorum.vallahi doktorum oldun can arkadaşım benim.seni seviyorum.

Allah razı olsun canım.bende sen yumurtlama tarihin değişik olabilir deyince acaba dedim. yok bugün haken devam ediyor ama şeffaf koyu renkte değil,kokuda yok.bakalım gözlemleyeyim biraz daha.bende yumurtlama dönemiyse sana sorayım ona göre atlamayayım dedim.sana tekrar çok teşekkür ediyorum.vallahi doktorum oldun can arkadaşım benim.seni seviyorum.

Almiram birde şu kafama takıldı benim bu ayki adetim garip oldu biraz hatırlarsan.ayın 10 cumartesi günü kahverengi lekelenme oldu ertesi gün kahverengi akıntım oldu ondan sonra ayın 12 si pazartesi günü adetim tam başladı. oda 2gün sürdü.çarşambadan cumartesiye kadar sadece kahverengi akıntım oldu pazar sabahı da hepsi bitti.aslında çarşambadan beri ped kullanmıyorum.bugünde salı acaba yumurtlama olabilirmi dedim.

Almiram internette de böyle bir şey okudum,sence olabilirmi,

Yumurtlama zamanı

Çoğu kadın iki âdet dönemi arasında yumurtlar ve bu da kadının bilinen en doğurgan dönemidir. Ancak yapılan araştırmalara göre bazen zamansız yumurtlamalar da gerçekleşebilir.

Vajinada oluşan her kanama âdet kanaması değildir ve yumurtlama döneminde oluşan benzer bir vajinal kanama kolaylıkla âdet kanamasıyla karıştırılabilir.

Uzman Doktorlar görüntülü cevaplıyor:

Âdet döneminde olduğuna güvenerek cinsel ilişkiye giren bir kadının ise böyle bir durumda hamile kalma ihtimali oldukça yüksektir.

Zamansız yumurtlamalar bazen âdet dönemi sona ermeden veya hemen âdet dönemini takip eden birkaç gün içinde de gerçekleşebilir. Her iki durumda da gebe kalma olasılığı mevcuttur.

Tehlikesi var mı?

Âdet döneminde cinsel birleşme yaşanması doğum kontrolü için güvenilir bir yöntem değildir ancak hijyene dikkat edildiği sürece bu dönemde ilişkiye girilmesinin bilimsel bir sakıncası yoktur.

Ancak bu dönemin kadın için oldukça hassas bir zaman olduğu göz ardı edilmemelidir. Kişi vajinal yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı daha açıktır ve dikkat edilmezse daha sonra ciddi sorunlarla karşılaşabilir.

Ayrıca cinsel ilişkinin rahim üzerinde yaratacağı baskı da âdet kanamasının artmasına sebep olabilir. Böyle bir durumda yine cinsel ilişkiden kaçınmak faydalı olacaktır.

Yok canim ne doktoru bende bildigim kadar sana yardimci olmaya calisiyorum.. ama senin bu adetin benim biraz kafami karistirdi sanki saddece 2 gun kanaman olmus gibi diger gunleri kanama olarak saymiyorum wallahi bilemedim sanki hamile belirtisi gibi ama oyle olsa kanda kesin cikardi dicem ama kandada cikmadi.. ya bu yumurtlama donemine gelince kimi kisilerde bu degiskenlik gosterebiliyor mesela adet oldugun tarihten itibaren 14 gun fayiyorsun o senin yumurtlama tarihin oluyo ama yasi goz onune alirsak bu sende degiskenlik gosterebilir erken yada gec onu tam bilemiycem canim.. ama bu aralar bi deneyebilirsiniz yani yinede sen bilirsin..

saat 1,30da gittim saat 3 oldu anca sıra geldi beklediğim zamana yazık valla ya akşamada misafirim var daha bi hazırlık yapamadım.. sonuç negatif yine :(( demekki daha var zamanına napayım haftaya falan kadın doğuma giderim bi ara bakalım hala regl olmadım kaç gün geçti 13ünden buyana... bi dahaki aya hiç düşünmeden denicem ne plan ne proje yapıcam umudumuz bu aya

Geri