gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Et Yemeyenlere Vejeteryan Köfte Tarifi

Konu, 'Köfteler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

vejeteryan köfte vejeteryan tarifler

Et yemekleri en çok sevilen yemeklerin başında gelir melekler ama bir de et yemeyenler var tabi melekler. Hele de yemek seçen bir çocuk sahibi olmak evde hergün ufak krizlerin yaşanması demek oluyor. İşte bu noktada hem et yiyenlerin hem de et yemeyenlerin severek tüketebilecekleri bir köfte tarifi veriyoruz sizlere; vejeteryan köfte..:tik:

Malzemeler

1 bardak pismis nohut
    1 bardak pismis siyah fasulye
    1 kirmizi dolmalik biber
    1 orta boy sogan
    yarim demet maydanoz
    1 yumurta
    2 yemek kasigi irmik
    4 yemek kasigi cekilmis ekmek ici ya da galeta unu
    1 cay kasigi kimyon
    tuz, karabiber

Tüm malzeme yoğurulacak ve yassı şekil verilip yağda kızartılacak :)

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ay valla etinyerinii tutmazz hiçtee köftee şeklinde yemesin et yemeyenelrde:hıh: yesimler haşlanmış nohutu fasulyayı işte hahahaha

Et Yemeyenlere Vejeteryan Köfte Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ıslama köfte tarifi

ıslama köfte tarifi

ıslama köfte, tarifi, malzemeleri, resmi, hazırlanışı hakkındaki herşey burda meleklerim... Adapzarııslama köfte tarifi ramazanda ne pişirsem diye düşünen yada akşam şöyle ne hazırlasam hem gösterişli durucak hem kolay olucak diye düşünen hanımlar işte sizle için ıslama köfte tarifi meleklerime afiyet olsun... Malzemeler : yarım kg. dana kıyma 1 kuru soğan kurutulmuş ekmek içi köfte...
  2. İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Tarifi istiyorumm bana kim İçli Köfte Tarifini yazarsa çok tşk ederim şimdiden
  3. Haşlama İçli Köfte Tarifi

Haşlama İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Resimli İçli Köfte Tarifi Yapması el mahareti isteyen , zorluğu kadar lezzetiyle de meşhur içli köfte tarifi vereceğiz sizlere melekler :) İçli köfte malzemeleri -1 su bardağı ince bulgur - 1 su bardağı un -1 yemek kaşığı biber salçası -Tuz İçi için -Yarım kilo kıyma -1 adet orta boy soğan -1 yemek kaşığı domates salçası -125 gram margarin -Az miktarda tuz ve İçli Köfte...
  4. basit köfte tarifiniz varmı

basit köfte tarifiniz varmı

Yeni evliyim ve eşim köfteyi çok sevdiğinden yapmak istiyorum ama daha önce hiç köfte yapmadım.Bana kolayca yapabileceğim bir köfte tarifi verebilirmisiniz lütfenn :)
  5. Beyzadan  havyar köfte tarifi

Beyzadan havyar köfte tarifi

fırında kefal,fırında balık,havyar tarifi,evde havyar nasıl yapılır,havyar köftesi,değişik havyar yapımı,havyar hakkında bilgiler Balık severler ve havyar severler için lezzetli tarifime geçmeden önce havyar hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.Her tür balık yumurtasına Havyar denilir. Fakat bazı balıkların yumurtaları özel bir yiyecek olarak değerlendirilir. Bu havyarlar özellikle,...

Sayfayı Paylaş