gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

etli bamya

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

malzemeler: 1/2 kg bamya 200 gr kuşbaşı et
    2 orta boy patates
    1 soğan
    salça
    sıvıyağ
    1 limon
    2-3 diş sarımsak
    tuz
    yapılışı:

eti tencereye alıp sıvıyağla suyunu çekene kadar kavurun.soğanı ince kıyıp ekleyin kavurun,patatesleri küp küp doğrayıp tencereye ilave edin.salçasını ekleyip göz kararı sıcak suyu ekleyin.patatesler hafif yumuşayana kadar pişirin,1 limon suyunu ilave ettikten sonra temizlenmiş(baş kısımları kalem gibi kesilmiş)(konservede olabilir) bamyaları ekleyin tuzunu ilave edip ocağı kısın.yumuşayana kadar pişirin.

etli bamya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bamya

Bamya

Mevsiminde görmek ve yemek rızka ve kısmete, mevsimi dışında tazesini görmek üzüntüye, Kurutulmuş bamya ihtimal dışı rızık ve kısmete delalet eder.Artık şanslı bir döneme girdiğinizin habercisidir. Artık şanslı bir döneme girdiğinizin habercisidir. Mevsiminde görülen bamya, kişinin umutlarının gerçekleşeceğine işaret eder.Rüyada taze bamya görmek, gönül ferahligina kavusacaginiza, kuru bamya...
  2. bamya

bamya

(Okra / Ocker / Bamia / Gombo / Bamias / Okra / Gumbo) Mutedil iklimlerde yillik, sicak iklimlerde ise, bir kaç defa yetistirilebilen, boyu 1-2 metreye kadar uzayan, yapraklari asma yapragina benzeyen, meyvesi bes bölmeli, tohumlari yuvarlak ve yesilimtrak gri renkte bir sebze. Türkiye’de yetistigi yerler: Memleketimizde sebze olarak hemen her yerde yetistirilmektedir. Akdeniz çevresi, en...
  3. Zeytinyağlı Bamya

Zeytinyağlı Bamya

zeytinyağlı bamya, nasıl pişirilir, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri buradan bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ne yaptıysam şu bamyayı bir türlü sevemedim.Ama ben sevmiyorum diye size tarifi vermeyeceğim anlamına gelmiyor tabi..Buyrun.. Malzemelerimiz, 1 kilo bamya 2 adet orta boy domates 1 tatlı kaşığı salça 1 adet iri soğan 3-4 diş...
  4. Bamya ve Sağlığımıza Faydaları

Bamya ve Sağlığımıza Faydaları

Bamyanın yararları nelerdir Bamya nasıl tüketilir Bamyanın özellikleri Yaz aylarının vazgeçilmez sebzelerinden biri olan bamyanın sağlığımıza faydalarını öğrenmek istiyorsanız, makalemize bir göz atın melekler :tik: Bamyanın Faydaları: Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirim sistemine yardımcı olur. Lif oranı yüksek bir besin olan Bamya, idrar söktürücüdür ve...
  5. Bamya nasıl kurutulur ?

Bamya nasıl kurutulur ?

Yaz sebzelerinin tüylü lezzeti bamya.Tüm dünyada bulunan bamya farklı ülkelerde farklı isimlerle biliniyor.Bu isimlerden biri de bayan parmağı.Bünyesin de bir çok vitamin ve mineral barındırıan bamya nın faydaları saymakla bitmiyor.Yazımızın devamın da hem bamyanın faydalarını hemde nasıl kurutulacağını anlatıcaz. Öncesi ; Bamya ve Sağlığımıza Faydaları adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz....

Sayfayı Paylaş