Evde Hazırlayabileceğiniz Ev Yapımı Nefis Pasta Kreması Tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

ev yapımı krema nasıl yapılır ev yapımı krema tarifi

Sevgili melekler, eğer canınız pasta yapmak istediyse ve evde de pasta kreması yoksa hemen pes etmeyin. Şimdi sizlerle paylaşacağımız ev yapımı krema tarifi ile hiçbir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanmış leziz bir pasta hazırlayabileceksiniz .. :)

Krema İçin Malzemeler:
    2 çay bardağı toz şeker

3 su bardağı süt

3 yemek kaşığı un

1 yemek kaşığı tereyağ / margarin

Krema Yapılışı:

Yağ hariç tüm malzemeleri tel çırpıcıyla karıştıra karıştıra pişirin. Göbek atmaya başlayınca, içine yağını da koyup, biraz karıştırıp altını söndürün.

Yağ, kremaya parlaklık veriyor. Ben hiç koymuyorum aslında, bir zararını da görmedim:) Bu ölçülerle, bir pastayı kaplayacak kadar krema çıkıyor. Eğer bayağı tatlı bir krema istiyorsanız büyük çay bardaklarını, orta şekerli bir krema istiyorsanız ise klasik tip minik çay bardaklarını kullanabilirsiniz. Vanilya sevenler, isteğe bağlı altını kapattıktan sonra bir paket vanilya ekleyebilirler.

Kakaolu Krema İçin Malzemeler:

3 Su Bardağı Süt

2 Çay Bardağı Şeker

1 Yemek Kaşığı Un

2 Yemek Kaşığı Kakao

2 Tatlı Kaşığı Mısır Nişastası

2 Adet Yumurta Sarısı

Kakaolu Krema Yapılışı:

Tüm malzemeleri küçük bir tencereye koyun. Orta ateşte çırpma teli ile sürekli karıştırarak pişirin. Karışım kaynamaya başlayınca, (göz göz olunca) bir iki kez karıştırıp, ocağın altını kapatın. Karışım ılınıncaya kadar ara karıştırarak kabuk tutmamasını sağlayın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Şubat 2015
    karakuzu bunu beğendi.
  2. Gamze izmir

Gamze izmir Forum Okuru

Merhaba bu tarifi denedim kivami muhallebi gibi oluyor fakat tadi.mukemmel evde yaptigim pastama hazir pasta tadi verdi resmen :) tarif icin tesekkurler :)

3. melek yar

melek yar Forum Okuru

Bnde kremayi boyle yapiyorum ama pastaya surduktrn bi iki saat sonra pastanin uzerine yapismamaya,ayrilmaya basliyo:- ( bi onerisi olan var mi

4. zeynep fenty

zeynep fenty Forum Okuru

Pasta soğuduktan sonra sürmen lazım yoksa krema eriyor.

5. Ayşenur taşkıran

Ayşenur taşkıran Forum Okuru

Berbat krema ile hiç bir alakası yok bildiğimiz mahallebi !

6. zubeyde yumuşak

zubeyde yumuşak Forum Okuru

aynen katılıyorum bu tarif muhallebı tarifi pastaya hiç olmadı

7. Arzu 18

Arzu 18 Üye

Çok teekkur ederim ama ben bu pişen kremayı sevmiyorum malesef eşimde sevmiyor

Evde Hazırlayabileceğiniz Ev Yapımı Nefis Pasta Kreması Tarifi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ev yapımı nefis poğaça

poğaça pogaca nefis poğaçalar nefis poğaça ev yapımı Ben poğaça hastasıyımdır...Fırsat buldukça yaparım. Dün akşamda canım poğaça çekti kızlar.Aklımca bir şeyler yapayım dedim mutfağa girdim ve poğaça yapacak malzemelere baktım. Evde malzeme azdı ben de olanlarla birşey yaptım. Ev halkı çok beğendi. Ortaya ev yapımı pastane poğaçası çıkmıştı. Tarifi o kadar kolay ki. Yeter ki püf noktalara...
  2. Evde Hazırlayabileceğiniz Buz Gibi Limonata Tarifi

Evde Nasıl Limonata Yapılır Evde Limonata Yapılışı Yazın bu sıcak günlerinde içinizi serinletecek harika bir limonata tarifi ile daha karşınızdayız melekler :) Daha diyoruz çünkü bir önce ki konumuzda da nane yapraklı limonata tarifi paylaşmıştık sizlerle. Hepsi birbirinden leziz tarifler içinde evde nasıl limonata yapılır diyenlere işte tarifimiz... :) Evde limonata yapmak istiyorsanız...
  3. Evde Hazırlayabileceğiniz Ketçap Tarifi Katkısız !

Ev Yapımı Ketçap Ev Yapımı Ketçap Tarifi Resimli Herşeyin en doğalı tercihimiz olmalı melekler :) Bunun için de mümkün mertebe hazır satılan soslar, ketçaplar, salçalar gibi katkı maddeli ürünlerden uzak durmaya çalışmalıyız. Tıpkı evde cips yapabileceğimiz gibi ev yapımı ketçap da kullanabiliriz. Nasıl mı yapacağız ? İşte ev yapımı ketçap tarifi :) Malzemeler 1 kilo yumurta domates...
  4. Evde Kendi Ellerinizle Hazırlayabileceğiniz Hardal Tarifi

Ev Yapımı Hardal Tarifi Hardal Nasıl Yapılır Sevgili melekler, gün geçtikçe herşeyin doğalını tüketmek konusunda bir hayli bilinçleniyoruz. Ev yapımı reçel, ev yapımı ketçap, ev yapımı mayonez derken bu konumuzda da ev yapımı hardal tarifi ile karşınızdayız. Lafı fazla uzatmıyor ve hardal nasıl yapılır hep birlikte öğreniyoruz.. :) Malzemeler: 3 adet 250 ml.'lik kavanoz için, 35...
  5. Ev Yapımı Torpil Pasta Tarifi siz meleklere özel

Evde Torpil Pasta Yapımı Torpil Pasta Nasıl Yapılır Evet Sevgili Melek'ler yine değişik ve lezzetli bir pasta tarifi ile daha karşınızdayız diyor ve lafı daha fazla uzatmadan sizlere torpilli mi torpilli mi bir pasta tarifi veriyoruz:) İşte size evde torpil pasta tarifi Melek'lerim; Torpil Pasta İçin Malzemeler: Yağlı kağıt 10 tane dondurma külahı 6-7 yaprak milföy hamuru...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. pasta kreması

,
  2. pasta kremasi nasıl yapılır

,
  3. yas pasta kremasi

,
  4. pasta kreması yapımı,
  5. kolay pasta kreması,
  6. yaş pasta kreması nasıl yapılır,
  7. ev yapimi pasta kremasi,