gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Firinlanmiş Erişteli Pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 3 su bardağı erişte
    3 çorba kaşığı margarin
    4 bardak et suyu
    2 domates
    Tuz ve karabiber

Yapılışı

Domatesleri ince ince doğradıktan sonra bir tencerenin içinde kızdırmış olduğunuz yağın içinde hafif kavurun.4 bardak et suyu da ilave edin ve kaynatın.Karışım kaynadıktan sonra erişteleri üzerine ilave edin ve tencerenin kapağını kapatın.Eriştelerin hafif ateşte suyunu çekmesini bekleyin ve daha sonra da sıcak olarak servis yapın.Afiyet olsun

Firinlanmiş Erişteli Pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Akasya Pilavı

Akasya Pilavı

=Malzemeler= ( 6 Kişilik) 3 Su bardağı pirinç 2 Çorba kaşığı margarin 5 Adet arpacık soğan 250 gr kuzu eti 1 Adet havuç 1 Su bardağı haşlanmış bezelye 1 Adet domates Yarım demet dereotu Yeterince et suyu Tuz =Hazırlanışı= Pirinçleri ılık ve tuzlu suda yarım saat bekletin. Margarini tencereye alın. Kuzu etini 3 su bardağı suyla kaynatın. Piştikten sonra suyunu bir...
  2. Erişteli yeşil mercimek yemeği

Erişteli yeşil mercimek yemeği

mercimek yemeği erişteli yeşil mercimek yemeği yeşil yemekleri yesil yemegi Nefis bir tarif bu arkadaşlarım biz ailecek çok seviyoruz.. Malzemeler; 2 Su bardağı haşlanmış yeşil mercimek 1 Su bardağı erişte 2 Adet kuru soğan 2 Yemek kaşığı sıvı yağ 1 Yemek kaşığı salça 1 Tatlı kaşığı tuzot Yapılışı; Yağ soğan ve salça kavurulur, üzerine haşlanmış yeşil mercimekler eklenir. Kaynar su...
  3. Milföylü Pilav...

Milföylü Pilav...

milföylü pilav pilav çeşitleri Milföy hamuru ile lezzeti bir pilav yapmaya ne dersiniz Meleklerim? Bilindiği gibi milföy hamuru hem tatlı hemde tuzlu tarifler için kullanılabiliyor :) Malzemeleri 1 su bardağı pirinç 2 su bardağı su 1 yemek kaşığı tereyağ 1 adet çarliston biber 1 adet orta boy havuç 1 adet tatlı kırmızı biber 4 adet milföy hamuru 1 adet yumurta Tuz Yapılışı...
  4. mantarlı pilav

mantarlı pilav

gelik pilavı mantarlı gelik pilavı mantarlı pilav pilav tarifi karadeniz bölgesinde bunun değişik versiyonunuda yapıyolar ben bayılıyorum mantar turşusundan yapılıyor MALZEMELER: * 2 su bardağı pirinç * 3 su bardağı su * 500 gram mantar * 2 yemek kaşığı dolmalık fıstık * 1 orta boy soğan (incecik doğrayın) * bir tutam şeker * tuz, karabiber, zeytinyağı * 1...
  5. Erişteli süt kebap kavurması

Erişteli süt kebap kavurması

Koyun etini pek sevmiyorum hafif bi kokusu olduğundan sizde benim gibi koyun eti sevmiyorsanız daha etindende yapabilirsiniz:) Malzemeler: 1 kg (koyun koldan kesilmiş) kuşbaşı et 50 gr tereyağı 1 çay bardağı ayçiçeği yağı 1 su bardağı sıcak süt 5 soğan 2 taze soğan sapı 4 dal maydanoz 1 çay kaşığı pul biber Tuz, karabiber Erişte için: 1 paket hazır erişte 1 çorba kaşığı...

Sayfayı Paylaş