gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kavurmalı Şehriye Pilavı

Konu, 'Pilavlar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Kavurmalı Şehriye Pilavı [​IMG]

Malzemeler

1 kg. kuzu kuşbaşı
    4 adet kuru soğan
    3 adet domates
    1 paket arpa şehriye
    2 yemek kaşığı margarin
    3 adet yeşil biber
    2 adet kırmızı biber
    Karabiber
    Tuz

Yemeğin Tarifi
    Tencerede margarini eritip kuşbaşı etleri içine atın. Etler suyunu bırakıp çekince yarım ay şeklinde doğradığınız soğanları atıp 10 dakika kavurun. Üstüne yeşil biberleri ve kırmızı biberleri doğrayın. Karabiber ve tuz atıp 3 bardak su ilave edin. Suyunu çekene kadar, yaklaşık 35 dakika pişirin.
    Tencerede margarini eritin, şehriyeleri atıp tahta kaşıkla devamlı karıştırarak pembeleşene kadar kavurun. 4 bardak sıcak su ve tuz ekleyip kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirin. Pilav piştikten sonra 10 dakika dinlendirin. Servis tabağının ortasına etleri koyun. Kenarına şehriye pilavı koyup servis yapın.

Kavurmalı Şehriye Pilavı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arpa Şehriye Pilavı (Sadece şehriye ile)

Arpa Şehriye Pilavı (Sadece şehriye ile)

arpa şehriye pilavı şehriye pilavı arpa tarifi domatesli şehriyeli pilav tarifi Arpa Şehriye Pilavı MALZEMELER 1,5 su bardagi arpa sehriye 1/2 tablet tavuk suyu 2,5 yemek kasigi sivi yag YAPILIŞ TARİFİ Once yagi tencereye koyup kizmasini bekleyin ardindan,yarim bardak arpa sehriyeyi yagda kavurun. Sehriyeler iyice esmerlesince kalan 1 bardak sehriyeyi de ilave edin ancak tencereye...
  2. Tavuklu Şehriye Pilavı

Tavuklu Şehriye Pilavı

tavuklu şehriye pilavı Malzemeler 1 adet tavuk göğsü 2 adet yemek kaşığı margarin 1 adet çarliston biber 1 yemek kaşığı biber salçası 1,5 Su bardağı Arpa şehriye tuz Hazırlanışı önce biberleri ince ince doğrayın.Tavuk göğsünü küp küp kesin. Margarini bir kapta eritip içine salçayla beraber kavurun. Sonra biberleri ve tavukları koyup kızartın.
  3. Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli)

Havuçlu Arpa Şehriye Pilavı (Resimli)

Sevgili melekler,pirinç pilavı ile bulgur pilavı yemekten gına gelenlere işte şehriye pilavı.İçini değişik malzemelerle lezzetlendirebilirsiniz.Geçenlerde mısırlı yapmıştım,bugün de havuçlu yaptım,umarım dener ve beğenirsiniz... Malzememiz; 2-3 bardak arpa şehriye 1 orta boy havuç Yarı yarıya tereyağı ve sıvıyağ (Ben sıvıyağ olarak zeytinyağı kullandım.) Su (İsterseniz et suyu )...
  4. Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır

Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır

Selam arkadaşlar acaba sizlerin arasında Etli Şehriye Pilavı nasıl yapılır bilen var mı? Ramazan ayı da geliyor yemek menülerimi biraz zenginleştirip bu yıl yeni yemekler denemek istiyorum ve işe de bu Etli Şehriye Pilavından başlamak istiyorum.
  5. Tavuklu garnitürlü şehriye pilavı tarifi

Tavuklu garnitürlü şehriye pilavı tarifi

Bu konu; tavuklu garnitürlü şehriye pilavı ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim son dönemlerde pirinç pilavını nerdeyse hiç pişirmiyorum desem yeridir. Pirinç pilavının saltanatına şehriye pilavıyla son verdik. Biz evde severek yiyoruz ve içine birkaç malzeme katarak daha da zenginleştirince misafirlerim için de soframda ağır bir yemek hazır bulunmuş oluyor. Siz de farklı bir pilav...

Sayfayı Paylaş