gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Gönlü Ferah

Konu, 'Tatlılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 Litre süt
    1 Su bardağı tozşeker
    2 Çorba kaşığı mısır nişastası
    2 Çorba kaşığı un
    1 Paket vanilya
    1 Adet yumurtanın sarısı
    100 gr margarin
    1 Poşet krem şanti
    1.5 Su bardağı kayısı suyu
    500 gr taze kayısı
    1 Paket etimek
    Süslemek için :
    Antepfıstığı ve hizdistancevizi

Hazırlanışı

* Sütü, yumurta sarısını, unu, mısır nişastasını ve tozşekeri iyice karıştırıp, göz göz olana dek kısık ateşte pişirin.
    * Margarini koyup, ateşten alın ve mikserle iyice çırpıp soğumaya bırakın.
    * Soğuyunca krem şantiyi ilave edip, mikserle 5 dakika daha çırpın.
    * Etimekleri cam bir kabın içine dizin.
    * 1.5 Su bardağı kayısı suyunu ısıtıp, üzerine dökün.
    * Kayısı su ile ıslattığınız etimeklerin üzerine çekirdekleri çıkarılmış kayısıları dizin.
    * Hazırladığınız kremayı etimeklerin üzerine döküp, 1 gece buzdolabında beklettikten sonra antepfıstığı ve hindi

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Gönlü Ferah
    çok güzel bişi gibi görünüyor insanın gönlünü ferahlatıyor hakkatten baktığında :):)
    emeğine sağlık canım

Gönlü Ferah konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ajda Pekkan - sev Sende Gönlünce

Ajda Pekkan - sev Sende Gönlünce

Belki gelinir belki gelinmez Belki ölünür belki ölünmez Tadına dünyanın doyulmaz Sevene seneler dayanmaz Sev sen de gönlünce Belki bulunur belki bulunmaz Belki çözülür belki çözülmez Yaşamak sırrına erilmez Sevenin yaşı hiç bilinmez Sev sen de gönlünce Belki sevinirsin belki üzülürsün Bir güzel gözlü dilbere Kul olup dövünürsün
  2. Müslüm Gürses - Her Şey Gönlünce Olsun

Müslüm Gürses - Her Şey Gönlünce Olsun

müslüm gürses baharlar acsın müslüm gürses baharlar acsın hazanlarında açsın hazanlarında Mutluluk getirsin bütün arzular Gönlünde kalmasın umutsuzluklar Sevgiler açsın hayallerinde Sana tüm dileğim her şey gönlünce olsun Mutsuzluğun acı vermesin Yalnızlığın düşündürmesin Senin aşkınla çaresizliğim Güzel yüreğini hiç üzmesin Baharlar açsın hazanlarında Ümitler yeşersin duygularında Ben böyle...
  3. Ferah ferah yazlık elbiseler

Ferah ferah yazlık elbiseler

Sonunda yaz geldi..Sıcak havalarda ferah ferah giydiğim giyerkende kendimi kelebek gibi hissettiğim yazlık elbiseleri paylaşmak istedim sizlerle...bakalım kimlerin zevki benim gibi:ehi:
  4. Erkeklerin Gönlü Nasıl Alınır ?

Erkeklerin Gönlü Nasıl Alınır ?

erkeklerin gönlü nasıl alınır erkek arkadaşımın gönlünü nasıl alırım bir erkeğin gönlü alınır erkeğin sevgilimin gönlünü alabilirim Ya arkadaşlarım erkek arkadaşımın yani sevgilimin gönlünü kırdım ve bunu nasıl tamir edeceğimi bilmiyorum. Acaba kalbi kırılmış bir erkeğe nasıl davranılır ne yapılır lütfen yardıııııııııııııııııııııııııııım:(
  5. Çilekli Gönlü Ferah Tarifi Resimli yapılışı meleklere özel

Çilekli Gönlü Ferah Tarifi Resimli yapılışı meleklere özel

Resimli Çilekli Gönlü Ferah Tarifi Çilekli Gönlü Ferah Nasıl Yapılır Çilek sever misiniz, bilmiyorum ama eminim çileğin faydaları hakkında bilginiz olsaydı çoık severdiniz :) Ben de çilek severler için ve tabi ki kendim için de bu yazımızda çilekli gönlü ferah tarifi sunmak istiyor ve değişik lezzetler arayan tüm arkadaşlarıma işte çilekli gönlü ferah yapılışı burada diyorum! Çilekli...

Sayfayı Paylaş