gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

KaryaĞdi Hatun...

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

malzemeler: - 1 paket tuzsuz etimek,
    - 2 su bardağı toz şeker,
    - 2 su bardağı su.
    Süslemek İçin:
    - 1 adet nar,
    - Hindistancevizi.
    Kreması İçin:
    - 1 kg. süt,
    - 5 yemek kaşığı pirinç unu,
    - 2 kahve fincanı toz şeker,
    - 1 paket vanilya,
    - 1 poşet krem şanti,
    - 1 su bardağı süt
    hazırlanışı:
    Etimekleri kırıp, tepsiye yerleştirin. Şekeri yakıp, karamel haline gelince 2 su bardağı su ile kaynatın. Etimeklerin üzerine dökün. Pirinç unu, toz şeker, vanilya ve 1 kg. süt ile krema yapın. Etimeklerin üzerine yayın. Krem şantiyi 1 su bardağı süt ile çırpıp, kremanın üzerine sıvayın. Üzerine hindistancevizi serpip, nar ile süsleyin.

KaryaĞdi Hatun... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KaryaĞdi Pastasi

KaryaĞdi Pastasi

§** 2 adet yumurta §** 1 paket sana yağ §** 3 fincan şeker §** 3 yemek kaşığı karbonat §** 1 paket vanilya §** 1 paket kabartma tozu §** Yeterince un Yapılışı Eritilmiş Sana yağına yumurta, şeker, kakao, vanilya, karbonat tozu ve yeterince unla birlikte yumuşak bir hamur yapılır. Yağlanmış tepsiye yuvarlanıp (şekilli) koyup pişirilir. 1 bardak şeker 1 bardak suyla hazırlanmış şerbete bastırıp...
  2. Nene Hatun

Nene Hatun

rzurum'da doğdu. 98 yıl Erzurum'da yaşadıktan sonra yine Erzurum'da, zatürre hastalığından hayata vedâ etti. Ölümünden üç ay önce Türk Kadınlar Birliği tarafından yılın annesi seçilmişti. Tarihimizde 93 Harbi olarak anılan 1877 - 1878 Osmanlı - Rus Savaşı sırasında, Erzurum'daki Aziziye Tabyası'nın savunulmasında kahramanca çalıştı. Adını bu şekilde tarihe yazdırdı. Mücâdeleye, küçük yaştaki...
  3. Duman - Hatun

Duman - Hatun

güzeli gördümü kalbini çalmalı sebebi yoktur anam canını sıktımı hatunu salmalı sebebi yoktur anam hatunun canı çeker şeytan aklının başından alır kaçar gider satar seni o dilbere yüzüne baktımı gönlünü yakmalı sebebi yoktur anam canını sıktımı hatunu salmalı sebebi yoktur anam
  4. çöpçatan hattı

çöpçatan hattı

çöpçatan hattı Evet, bekarlık furyası var forumda. herkesin derdi aşk meşk olmuş. size yardım etmeye karar verdim. Benim Esra Erol 'dan ne farkım var?:piha: Şimdi evlenmek isteyenler bana ne istediklerini yazacaklar. esmer olsun, kaslı olsun vs.. ben de uygun adayı bulup burada size foto. sunu koyacağım. sonra da sizin ilişkinizin gidişatını resimlerle takip edeceğiz. adayları...
  5. Hangi hattasınız???

Hangi hattasınız???

Hangi telefon hattını kullanıyorsunuz??? Ben Avea..............

Sayfayı Paylaş