Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

Cevap: Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

meleklerim selam herkeze

biliyorsunuz bu ay dr kontrolünde bir yumurtlama dönemi geçiriyorum ve bir takım tahliller yapılıyor daha önce bilgisini vermiştim.
benimle ilgili yapılan tahliller gayet güzel ve yumurtlamam çok sağlıklı ama
eşimin tahlil sonuçlarında problem çıktı ne yazıkki spermiogram sonucunda spermlerde şekil bozukluğu ve ileri harekette düşüklük var diğer tüm değerler normal.
fakat dr bu durumda normal yolla çocuk sahibi olmamızın düşük bir olasılık olduğunu ve mutlaka destek tedavi ve aşılamaya geçilmesini önerdi.

bizim için artık yeni bir dönem başlıyor bu aydan itibaren ciddi sıkı bir koşuşturma başlıyor.şimdi olduğundan çok daha fazla destek ve duaya ihtiyacım var.
ben konuya çabuk adapte oldum olgunlukla karşıladım gelişmeyi ama eşim bu konudan çok etkileniyor ve banada hissettirmemeye çalışıyor şimdi iki katı moralli olmam gerek
biliyorum sizlerinde kalbi duaları benimle olucak belki bu yüzden ben birazdaha rahatım
bilirsiniz erkekler bu konuları çok konuşmazlar arkadaşlarıyla ve içlerinde yaşarlar

bugün böyle değişik duygular içindeyim. sizlerle paylaşmak istedim gelişmeleri

hepinizi çok seviyorum
iyiki varsınız

Canim, gecmis olsun.
Emin ol seni cok iyi anliyorum, esinin durumunuda tahmin edebiliyorum, erkekler farkli yaklasiyor bu konuya. Ama bak, cok sükür imkansiz diye birsey yok, yeni bir sürec basliyor sizin icin, allah bu yolda yardimciniz olsun.
Moralinizi yüksesk tutun...
Dualarimiz sizinle.... :)

meleklerim selam herkeze

¨¨¨¨¨¨¨¨
bizim için artık yeni bir dönem başlıyor bu aydan itibaren ciddi sıkı bir koşuşturma başlıyor.şimdi olduğundan çok daha fazla destek ve duaya ihtiyacım var.
ben konuya çabuk adapte oldum olgunlukla karşıladım gelişmeyi ama eşim bu konudan çok etkileniyor ve banada hissettirmemeye çalışıyor şimdi iki katı moralli olmam gerek
biliyorum sizlerinde kalbi duaları benimle olucak belki bu yüzden ben birazdaha rahatım
bilirsiniz erkekler bu konuları çok konuşmazlar arkadaşlarıyla ve içlerinde yaşarlar

hepinizi çok seviyorum
iyiki varsınız

Biz de seni seviyoruz canım benim,

dualarımız hep seninle, Allah yardımcınız olsun, herşeyin bilinmesi ve buna göre uygulanabilecek birşeylerin olması çok önemli gerçekten. Bundan sonrasında herşeyin gönlünüze göre olmasını dilerim canım. Sen güçlü ol, eşin de senden güç alacaktır. Allah çaresiz dert vermesin yeter ki, meleğinize kavuşmanızı bütün kalbimle diliyorum.

Dualarımız sizinle canım. Allah'ın izniyle bebeğinizi kucağınıza alacaksınız inşallah.

Sen de iyi ki varsın :)

eroscum derdini veren allah dermanında verir her zaman bir ihtimal vardır geçmiş olsun allah yardımcınız olsun dualarımız da her zaman seninle allah gönlüne göre verir inşallah.

selam hanımlar bende 29 eylülde olmam lazım listeye benide ekleyin inşallah hiçbiriniz regl olmazsınız :sinir: :minik:

öyle canım bende ganelde takmam kafama neşeliyimdir ben sizden biraz daha fazla yol aldığım için 2,5 yıl oldu ama insan yinede dönem dönem böyle oluyor zaman geçtikçe hem alışıyor hemde dayanması dahada zor oluyor
eşimde olmasa ne yapardım bilmiyorum bizim gibi aynı dertteki insanların şanslarıda eşlerigaliba
birde benim diğerlerinden en büyük şansım size rastlamak..
üzüntümü neşemi sizinle paylaşabiliyorum ..
mutluluklar paylaştıkça artar dertlerde paylaştıkça azalırmış
birbirimize sahip olduğumuz için çok şanslıyız

umarım siz bu kadar sene uğraşmazsınız allahım sizlere tez zaman da nasib eder inşanllah tek duam bu...

canım benim hiç ümitsizliğe kapılmamak lazım, Rabbim bizim için hayırlı olanı verecektir.

benim tanıdığım çok insanın 2-3 sene içinde çocukları oldu, hatta sadece tüp bebek olur denilen ailelere , tedavi başlamadan önce Allahın bebek verdiğinide gördüm. Allah herşeye kadirdir. sabrından dolayı çok takdir ettim canım. Rabbim en kısa zamanda yüreğindeki tüm dilekleri nasip eder inş.

hepinizi çokkk ama çok seviyorum

meleklerim selam herkeze

biliyorsunuz bu ay dr kontrolünde bir yumurtlama dönemi geçiriyorum ve bir takım tahliller yapılıyor daha önce bilgisini vermiştim.
eşimin tahlil sonuçlarında problem çıktı ne yazıkki spermiogram sonucunda spermlerde şekil bozukluğu ve ileri harekette düşüklük var diğer tüm değerler normal.
fakat dr bu durumda normal yolla çocuk sahibi olmamızın düşük bir olasılık olduğunu ve mutlaka destek tedavi ve aşılamaya geçilmesini önerdi.

hepinizi çok seviyorum
iyiki varsınız

Allah yardımcınız olsun canım. Rabbim çok uğraştırmadan sağlıklı olarak bebişinizi nasip eder inş. Eşine destek olman çok önemli canım, onlar rahatsızlığı kolay kabullenemiyorlar, aslında bu bir eksiklik değil ama onlar böyle görüyor genelde.. inş. yaşadığınız bu olay birbirinize olan muhabbet ve desteğinizi arttırır ve sağlıklı bir bebişiniz olur canım..

dualarımız sizinle

Sizleri o kadar iyi anlıyorumki yazılarınızı duygularınızı okuyunca korkularınızı hissediyorum sabrınızın bazen son sınırda oldugunu görüp inanın sizler adına üzülüyorum.
Hepiniz o kadar gençsinizki hepiniz evlilik yolunun o kadar başındasınızki sizlerde kendi yaşadıklarımı kendi hissettiklerimi görüyorum.Ve bir daha söylüyorum gerçekten çok üzülüyorum.
İsteklerinizde kararlı olun pozitif düşünün bu hayata bir daha gelme şansımız yok evliliğinizin bu en güzel yıllarını doya doya üzüntüsüz tasasız yaşayın.Benim gibi sonunda keşkee demeyin diye bunları yazıyorum şimdiki aklım olsaydı evliliğimin ilk yıllarını çok başka yaşardım.Gezerdim yer içer keyfini çıkarır kafama takmazdım.Takmayın demek çok basit ve saçma bir laf insanın elinde değilki gelde takmaa 1 saat neşeliysem 1 saat ağlar dururdum....
Üst komşum sağolsun çok destekdi bana hep derdiki semaa kendine gel apırsanda köpürsende olacaksa olur olmayacaksa istersen trilyonları dök olmaz bu gençliğin bir daha eline geçmeyecek
her şeyi zamana bırak hayatın tadını çıkarmaya bak o bana bunu dediği zaman inanın bana küfür etsee daha iyi derdim.Sanki benim elimde boş konuşuyor derdim....
Yok meğersee çok doğru konuşuyormuş şimdi bazen emel seni dinlemedim pişmanım dediğim zaman bana
BETER ollll diyorr :)
Kızlarrrr siz beter olmayınnnn ömrünüzün evliliğinizin tadını çıkarın inanın valla billa o ilk günler geri gelmiyor neşenizden bir şey kaybetmeyin...
Kimimizin kendinde kimimizin eşinde olan sorunları sırt sırta vererek aşabiliriz yeterki olaylara pozitif yönünden bakın rabbim çok büyük elbet vardır bir bildiği sizlerin yüzünüzde gülümseme hiç eksik olmasın yeter...........
Yine komşu diycemm bana gülüceksiniz bir başka komşumun bana nasihat tarzında söylediklerini hiç unutmuyorum semacım ahirette şanslı kullardan birisin dedi nasıl yani diyince ( şuan tam sözleri hatırlayamadım hatırladıgım kadarını yazıcam şimdiden özürr)
bu dünyada yaşayamadığın annelik duygusunu ahirette fazlası ile tadacak ve yaşayacaksın.Bana anne diyen olmadı dediğin zaman melekler ayak ucuna gelip iştee yavruların diyecek bu herkeze nasip olmaz sen bu dünyada yüzüm gülmedi deme rabbim senin yüzünü ahirette güldürecek dedi.....
İnanın var yaaa bu laf aklıma geldikçe ağlayasım geliyor aynen şimdi olduğu gibi
Ben sizlerin üzülmenizi hiç istemiyorum lütfen amaa lütfenn her şeyi oluruna bırakın
rabbim inşallah hepinizin dileklerini kabul eder.Çektiğiniz sıkıntıların karşılığı hayırlı sağlıklı evlatlar olarak size geri döner tek temennim hepiniz için bu
kızlarrrrr sizi seviyorumm sağlıkla huzurla mutlulukla kalın.....
Allaha emanet olun.
başınızı ağrıttım biliyorumm çokda uzattım yazımı

Ablacım ne sıkıntılar çekmişsin zamanında, Rabbim ecrini verir inş.

şuan kafama çok takmıyorum ancak biraz daha olmazsa bende takabiliyorum.. herşeyin Allahtan geldiğine iman ettiğimiz için bu bana teselli oluyor, ben birbuçuk yıllık evliyim, bir düşük yaptım... şimdi sabırla bekliyorum inş.

bazen çok istediğimiz şeyler bizim için hayırlı olmayabiliyor o yüzden herzaman Allahtan hayırlısını istemek gerekiyor. inş. Hepimize hayırlı olana tevekkül etmek nasip olur.

buradaki tüm arkadaşlarımın en kısa zamanda bebişlerine kavuşmalarını çokk istiyorum.. birbirimize bebişlerimizin resmini göndereceğimiz günü iple çekiyorum, Rabbim hayırlı bir şekilde hepimize nasip eder inş..

seninde dediğin gibi sema abla , bu bekleyiş içerisinde iken hayatımızı ertelemememiz lazım, anı yaşayabilmek çok önemli..verdiğin tavsiyeler için çokk teşekkür ederiz.. Rabbim herşeyi gönlünce verir inş. seni çokk seviyorum...

meleklerim selam herkeze

hepinizi çok seviyorum
iyiki varsınız

canımmm benimmm bizde seni çokk seviyoruzz...
sakın kendini üzme bitanem hep yanındayız senin...dualarımızd seninle
malesef erkekler biras zor kabulleniyolar bu gibi durumları benim eşimde 1 sene olmasına rağman korunmayalı dr a gitmekten hep kaçıyo konu açıldığında bakk buraya çiziyorum bu ay olacak diyoo ve aklı sıra beni oyalıyo
yapcakk bişi yok bitanem beklemekten sabretmekten başka...
hep yanındayız unutma burdaki herkes bigün hamişşş olucazz hep beraberr inaşallahhhh:D:D:D

sema ablam sen başka bişisin yaaa...

inan yazını okuyunca tüm fikrim değişiyo biri beni birden sarsıyo ve kendime getiriyo sanki...

iyiki varsın hep yanımızda ol lütfennn:23:

Geri