Hamile Kalmak İstiyorum hamile kalma serüvenim

arkadaşlar bulantı nasıl geçer yokmu bunun bi tam yolu sabah başlıyor gece yatana kadar offfffffff offfffffff :hıms:

bende 14 haftam dolana kadar ciddi bir bulantı kusma sorunu yaşadım 7,5-8 kilo verdim ve 16 haftaya kadar kusma bir kaç güne bir olmaya devam etti ben ne yaparsam yap geçmiyordu... ama şunları dene belki sende işe yarar...
1-sabah yataktan kalkmadan biir kaç tane tuzlu kraker ye yatağın başında olsun...
2- asla sulu ve katı gıdaları birlikte alma aralarında bir saat kadar zaman olsun...
3- bulantılını tetikleyen kokulu gıdaları yeme... aşırı baharatlı ve yağlı şeyleri yeme...
seni rahatlatan meyveleri tüketmeye çalış
kussanda yemekten vazgeçme güçsüz kalırsın ben öyle yapıyordum kusup daha sonra mecburen başka şeyler yiyordum...
sarı tuzlu leblebi, kraker gibi şeyler bulantıyı bastırabiliyor... bir müddet karbonhitrat ağırlıklı beslenmek zzorunda kalabilirsin ekmek türevi şeyler de bulantıyı azaltıyor...

bir kaç küçük öneri ağız ve diş sağlığın için sakın kusar kusmaz dişlerini fırçalama sadece ağzını çalkala ve en az yarım saat geçsin... ve unutma senin şuan ki bulantıların allahın izniyle bebeğinin sana daha sıkı tutunduğunu gösteriyor bunu düşün ve rahatlamaya çalış ve unutma bulantıların azaldığında bu günleri tamamen unutacaksın...

aklıma gelen başka birşey olursa paylaşırım sağlıklı sıhhatli sorunsuz bir gebelik geçirmen dileğiyle kendine cici bak...

Çok sağol canım çokk güzel anlatmışsın uygulucam özellikle leblebi ve tuzlu krakere şimdi başlıcam inş hafifler ama doğru söylüyorsun iyi gittine dair haber veriyor bebiş umarım hafifler bulantılar

Kizlar bugun doktora gittim doktorum alttan kontrol etti ve bebis heran gelebilir dedi ve bana iki gün snraya tekrar randevu verdi ins saglikli bi sekilde dogar bebegim....Ve 36+0 im ...

tekim vallaha mı diyosun enemmm.beni bekle kızzz beraber doğuracaktık ühühühü.inş zamanında gelir oğluşun sağlıkla hayırlısıyla.bak nette olmasamda msj at haber ver oke kuzum.

tekim vallaha mı diyosun enemmm.beni bekle kızzz beraber doğuracaktık ühühühü.inş zamanında gelir oğluşun sağlıkla hayırlısıyla.bak nette olmasamda msj at haber ver oke kuzum.
aynen öyle canim doktor öyle söyleyince cok sasirdim yaaa bendee kadin resmen agrin varmi ben yok dedim sasirdii resmen kadin yaaa ayy ins iyi bi sekilde dünyaya gözlerini acar yawrum korkuyorum yaaa

Kizlar bugun doktora gittim doktorum alttan kontrol etti ve bebis heran gelebilir dedi ve bana iki gün snraya tekrar randevu verdi ins saglikli bi sekilde dogar bebegim....Ve 36+0 im ...

canım zaten artık senin ki erken doğuma girmiyor 36 haftadan itibaren normal zamanda doğmuş kabul ediyor dünya sağlık örgütü... allah sağlıkla hayırlısıyla kolay doğum nasip etsin bende 36yı görürüsem rahatlıcam allah nasip ederse :D canım bol bol inşirah ve inşikak surelerini oku okuyabilicek biri varsa 7 tane meryem suresini okusunlar suya sende sancı başlayınca iç birde artık medine hurması ye bol bol geçen bir yerde okudum kadın 41.haftada sancısı olmamış doğal doğum isteyenlerden suni sancı verilmesin diye bir kilo medine hurması yemiş gecesine sancı başlamış... bol bol ya latif ve ya hannan çek canım allah güzel haberlerini duymayı nasip etsin inşallah canım...

Geri