merhaba herkese ben de yeni katıldım aranıza.
hepimizin sorunu aynı. o kadar bilinç altımıza yüklenmiş ki artık rüyalarda bile görüyoruz,
düşünmemeye çalış olur diyo drler nasıl olurda düşünmezsin bu kadar isterken:)
bende 5. ayım olacak hala bekliyorum her ay sonu bir ümitle, herşey hamilelik belirtisi gibi geliyor. bakalım 6 günüm kaldı bu ay umarım :))
Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler versin:)

Merhaba kızlar;
Regl dönemim en geç 25 Eylüldü hala gelen giden bişey yok. Bi kaç gündür yaşadığım kasılmalarda bugün kesildi. Sanki olacak gibi kasılıyordu 10 dk sonra geçiyordu. bugünü regl dönemimin sonu kadar rahat geçirdim. Test yapmak için 4 gün daha beklicem! Lütfen benim için dua edin. Tekrar negatiflik istemiyorum ki regl dönemim gecikipte negatif olursam dahada büyük hayal kırıklığı olacak benim için! Dualarınızı esirgemeyin Allah isteyen herkese bebeğini en kısa zamanda nasip etsin inşallah! bügün 34. günüm! umarım gebeyimdir.

Allahım isteyen herkese nasip etsin!

Kızlar merhaba
Bugün dayanamadım ve kan testi yaptırdım!
Evet hamileyim! Sanırım 5 haftalıkmış. Şuan kafam çok karışık çok şükür nazlanmadan üzmeden bekletmeden geliyor meleğim bana! 2. ayımda tutturdum. Umarım sağlıklı bi şekilde kucağıma aldığım günüde görürüm.
Kafamı biraz toparlim iki ayım arasındaki farkları yazacam!
Darısı isteyen herkesin başına! Yüce Allahım herkese nasip etsin!

Kızlar merhaba
Evet hamileyim! Sanırım 5 haftalıkmış. Şuan kafam çok karışık çok şükür nazlanmadan üzmeden bekletmeden geliyor meleğim bana! 2. ayımda tutturdum. Umarım sağlıklı bi şekilde kucağıma aldığım günüde görürüm.
canım çok sevindim rabbim kucağına almayı nasip etsin belirtilerini yazarsan sevinirim canım

Kızlar merhaba

Tebrik ederim arkadaşım, gözün aydınnnn...
Allah sağlıkla kucağınıza da vermeyi nasip eder inşallah ve sağlıklı bir hamilelik diliyorum.

Darısı bekleyenlerin başına inşallahhhhhhhhh.

Şimdi daha iyiyim :D
Arkadaşlar iki ayım arasındaki farkları sayıyorum
İlk ayımda sürekli aklımda bebek vardı ha şimdi olacak ha şimdi oldu diye diye! O ay hiç öyle gebelik belirtileri okumamıştım hiç kendimi dinlememiştim nitekim hiçbir değişiklikte olmamıştı. Ama ay sonundada büyük hayal kırıklıklarına uğramıştım. Okuduğum bir yazıda sürekli bebek beklentisi olması yumurtayı kendi kendine korumaya alması demek oluyormuş ve bu yüzden döllenme gerçekleşmiyormuş. Bu yazıdan sonra olsada oluuuur olmasada olur kavramını benimsedim gerçektende. Yumurtlama tarihimi bile hesaplamadım. Nitekim şüpheli ilişki tarihinide inanın bilmiyorum. (Kan değerine göre 5 hafta dedim belkide 4 haftadır.) Kısmetim ne ise o olur dedim. Tutturduğum ay ne mi değişti? Sıralıyorum ama öncelikle şunu söylemek istiyorum kendinizi zorlayıp bu belirtileri aramayın çünkü bunları gerçektende kendinizi dinlemeden hissedeceksiniz. Direk bunlarda belirtilerin rahatsızlıklarını güçlü şekilde hissedeceksiniz. ve bunların herkesde değişken olduğunu unutmayın! Bende olan değişiklikler
1) Adet dönemimden 8-10 gün öncesinde göğüslerim çok ama çok ağrımaya başladı. Dokununca sanki çürümüş bir yerinize dokunmuş gibi sızlıyordu.(ucunda kararma, damarların çıkması veya yağ bezeleri olmadı)
2)Aynı dönemde kasıklarıma orta şiddette ağrı saplanıyordu.
3)Ayaklarım bir dönem gerçektende üşüdü, hatta ısıtamıyordum kaç gün çift kat çorapla gezdim.
4)Dalgınlık yaşıyordum, konsantre zorluğu çektim. Bedenimdeki değişim odaklanmamı engelledi adeta!
5)Ayak bileğim ve dizlerimdeki eklemlerim zonklamaya başladı, sanki romatizmam var gibi!
6)Üst bacaklarım ağrıyordu sanki spor yapmış hamlamış gibi!
7)Regl dönemim geldiğinde ufaktan tansiyonum düşmeye ve baş ağrısı yaşamaya başladım.
8)Kesinlikle yeme içgüdüme karşı koyamadım!
Reglm gecikeli 4 gün oldu bu süreçte gerçekten regl olacakmış gibi hissediyordum sürekli ancak sivilce çıkarmadım. (niketim her regl günümde en az 1 tane çıkarırım) Göğüslerimdeki ağrı reglime 2-3 gün kala aniden kesildi ve regl dönemimde de hiç ağrı çekmedim. (nitekim regl dönemimde sızlamalarım çok olurdu) Sadece kasıklarımdaki kasılmalar sankı regl olacak gibi hissettiriyordu ama acı yoktu!
Bedenimde bulduğum bazı değişikliklerde kanıtı olacak şeyler değil ama şunlardı
1)Gözümün irisleri büyüdü sanki
2)Daha sağlıklı yemeklere yöneldim, canım daha sağlıklı şeyler çekiyordu.(Hamburger yerine tazefasülye gibi)
3)Aynada kendimi daha güzel görmeye başladımohyandan
Umarım az çok yardımcı olabilmişimdir.
Darısı başınıza kızlar!

Geri