Hamileyim Anneyim Soru Sor

Cevap: Hamilelerin paylaşım alanı!!

kızlar felaket şekilde grip oldum.... :S midem bulanıyor hiç bişi yemek istemiyorum.... Bana tavsiyeleriniz nelerdir yaaa yardımcı olun ne olur öksürük ve burun akıntısı var....
canım öncelikle şunu söyliyeyim sporcu olduğumdan beslenme bilgim epey iyidir...c vitamini alman çok önemli bu dönemde canın istemesede azar azar yemeye çalış.özellikle kivide c vitamini bolca vardır.hamilelerin günlük c vitamini gereksinimi 70-80mg'dır.aşağıdaki taplodan yararlanabilirsin...

Besin
Miktar
Vitamin C (mg)*
Portakal suyu
1 bardak
125
Greyfurt suyu
1 bardak
72
Portakal
1 adet orta boy
70
Greyfurt
1/2 adet orta boy
44
Çilek
1 porsiyon
82
Domates
1 adet orta boy
23
Biber
1 porsiyon
141
Brokoli
1 porsiyon
58
Patates
1 adet orta boy
26
* Yaklaşık değerlerdir
Kivi 100 mg, mandalina 31 mg, ıspanak 51 mg, portakal 50 mg, tere 87 mg, Brüksel lahanası 82 mg, greyfurt 38 mg, domates 23 mg, kır lahanası 61 mg, çilek 59 mg, taze biber 128 mg, karnıbahar 78 mg, beyaz lahana 47 mg, maydonoz 172 mg, roka 120 mg."

ayrıca karbonhidratlar vücudun enerji ihtiyacını sağlayan enönemli besinlerdir.azar azar tüketmeni tavsiye ederim.yağı aşırı kullanmadan pilav,bulgur,makarna yiyebilirsin.salatalarına mısır ekleyebilirsin:f060:.
kısaca sana bu şekilde yardımcı olabildiysem ne mutlu.ama daha ayrıntı istertsen yardımcı olmaya çalışırım.
sevgiler.:)

canım öncelikle şunu söyliyeyim sporcu olduğumdan beslenme bilgim epey iyidir...c vitamini alman çok önemli bu dönemde canın istemesede azar azar yemeye çalış.özellikle kivide c vitamini bolca vardır.hamilelerin günlük c vitamini gereksinimi 70-80mg'dır.aşağıdaki taplodan yararlanabilirsin...

Besin
Miktar
Vitamin C (mg)*
Portakal suyu
1 bardak
125
Greyfurt suyu
1 bardak
72
Portakal
1 adet orta boy
70
Greyfurt
1/2 adet orta boy
44
Çilek
1 porsiyon
82
Domates
1 adet orta boy
23
Biber
1 porsiyon
141
Brokoli
1 porsiyon
58
Patates
1 adet orta boy
26
* Yaklaşık değerlerdir
Kivi 100 mg, mandalina 31 mg, ıspanak 51 mg, portakal 50 mg, tere 87 mg, Brüksel lahanası 82 mg, greyfurt 38 mg, domates 23 mg, kır lahanası 61 mg, çilek 59 mg, taze biber 128 mg, karnıbahar 78 mg, beyaz lahana 47 mg, maydonoz 172 mg, roka 120 mg."

ayrıca karbonhidratlar vücudun enerji ihtiyacını sağlayan enönemli besinlerdir.azar azar tüketmeni tavsiye ederim.yağı aşırı kullanmadan pilav,bulgur,makarna yiyebilirsin.salatalarına mısır ekleyebilirsin:f060:.
kısaca sana bu şekilde yardımcı olabildiysem ne mutlu.ama daha ayrıntı istertsen yardımcı olmaya çalışırım.
sevgiler.:)

Bilgiler için çok teşekkür ederimmmm kiwi ye bayılırımmmmm :)

kızılcım geçmiş olsun canım bende girp oldum hamişlikde dahada zorlanıyor insan ben bol bol greyfurt suyu içtim nane limon kaynattım içtim bu hem terletiyor hemde mideyi rahatlıyor ertesi gün ayağa kalktım dene belki faysadı olur canım

hmm deneyimler konuşuyor :D:D vallahi böyle birbirimize destek olmak çok güzel karşılıksız. seviyorum sizi

Bizde seni seviyoruz güzelimmm hadii senide bekliyoruz en kısa zamandaaa Allahın izniyleee.....

seldacım ben tokatın bir ilçesindeyim burda bir tane emekli doktorumuz var konusunda epey tecrübeli tokat merkezdede özel bir hastahane sahibi birde devlet hastanemizde bir kadın doğum uzmanımız var yanlız ben emekli olan doktora gidiyorum muayenleri burda oluyorum özelinde hastahane işleri için 1 saat tokata gidiyorum güzelim ama bir kere sıkıntısını çektim kanamam oldu doktorum istda uçakda teli kapalıydı hastahaneye gittiğimdede o gün doktor izne çıkmış kendimi yanlız ve çaresiz hissetmiştim:(( acil bir durum ve kimse yokdu ilkkez ilçede olduğuma pişman oldum ohalde 1 saat yol gittim hastahane için ama şüür azdı ve bir sorun çıkmamışdı....umarım tekrar böyle bir talihsizlik yaşamam
Esracım bende rizenin ilçesinde çalışıyorumhastanede bir doktor var ama hastane berbat bende rizeye devlet hastanesinin doktoruna gidiyorum tabiki özeline..hastanelerde ultrason yok..kAcil bir şey olunca telefon aç diyor..Özel hastane falanda var ama ben devleti tercih ettim..Kızım istanbulda dünyaya gelmişti istanbulu özliyeceğimim hiç düşünmezdim ama şimdi hastane imkanları iççin özlüyorum galiba

Kızılötesi kendine dikkat et geçmiş olsun..Bir daha gribe yakalanmamaya çalış olurmu çok kötü ben gribimde şu anda...Aynı zamanda 28 haftalık olud bebişlerim erken doğum riski artıyor diyorlar ve ban çalışıyorum lütfen benim için dua edin arkadaşlar..hepinizi seviyorum..

Kızılötesi kendine dikkat et geçmiş olsun..Bir daha gribe yakalanmamaya çalış olurmu çok kötü ben gribimde şu anda...Aynı zamanda 28 haftalık olud bebişlerim erken doğum riski artıyor diyorlar ve ban çalışıyorum lütfen benim için dua edin arkadaşlar..hepinizi seviyorum..

Seldacım dikkat etmeye çalışıyorum fakat hastaneye gel gitlerden mahvoldum sanırım oradan kaptım şifayı..... Canımmm tüm dualarıım seninle inşallah herhangi bir sorun yaşamasın ve tehliken geçer
yüreğini ferah tut...

Geri