gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Haşhaşlı revani tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bu konu;haşhaşlı revani,revani hakkında bilgiler vermektedir
    Titanın isteği üzerine ,tarifini internetten aldığım ve tadına doyamadığım haş haşlı çıtır revanimin görüntüsünü ve tarifini sizlerle paylaşıyorum :)

Malzemeler

3 adet yumurta
    1 su bardağı toz şeker
    1 su bardağı süt
    1 su bardağı sıvı yağ
    1 su bardağı haşhaş tohumu
    1 su bardağı irmik
    1,5 su bardağı un
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya
    Şerbeti İçin

2 su bardağı şeker
    2 su bardağı su
    2-3 damla limon suyu
    Üzeri İçin

1 poşet krem şanti
    2/3 su bardağı süt
    Üzerine serpmek için fıstık, hindistan cevizi vb...
    Yapılışı

Öncelikle şerbeti hazırlayın, kaynadıktan sonra ocaktan almadan önce limon suyunu ekleyin ve soğumaya bırakın.
    Bir kapta yumurta ve şekeri güzelce çırpın. Daha sonra süt, sıvıyağ, haşhaş ve diğer malzemeleri de ekleyip tahta bir kaşıkla karıştırın. Yağlanmış tepsiye hamuru boşaltın. Hamur zaten fazlasıyla kabardığı için tepsi biraz büyük olabilir. Ben yuvarlak tepsi kullandım. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında kızarana ve içi pişene kadar pişirin. Kek pişince soğumaya bırakın.
    Soğuyan keki yine aynı şekilde soğuk olan şerbetle şerbetleyin ve şerbeti iyice çekmesini bekleyin. Ayrı bir kapta soğuk sütle krem şantiyi hazırlayın. Revaninin üzerini krem şantiyle kaplayıp süsleyin.

Tarifini internetten alıp yaptığım için,tarifi aldığım yerden direk kopyalıyorum.

TİTAN bunu beğendi.
  2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Harika bir görüntü Beyza, eminim tadı da çok güzeldir, ellerin dert görmesin :D:D

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Sağol Titan:kiss:Güzel olmuştuda biraz acele ettim dayanamadım fırın kapağını açıp kapayınca azcık ortası çöktü:)Yakın olsaydık sana da ikram ederdim canım:)

TİTAN bunu beğendi.
  4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Düşünmen yeterli şeker adminim, sağol, varol, dünya küçük, kimbilir belki birgün o da olur :kiss:

BEYZA21 bunu beğendi.
  5. laraya

laraya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bir tarif, üşenmesekde yapıp afiyetle yesek ... Teşekkürler :)

BEYZA21 bunu beğendi.
  6. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Laraya tadını aldıktan sonra emin ol üşenmeden yapacağın bir tarif.Tavsiye ederim..:)

Haşhaşlı revani tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. haşhaşlı pasta tarifi

haşhaşlı pasta tarifi

haşhaşlı pasta hashasli pasta şerbetli haşhaşlı kek krem şantili haşhaşlı kek şerbetli 5 yumurta 1 su bard. irmik 1 su bard. çekilmemiş siyah haşhaş 1 su bard. un 1 su bard sıvı yağ yarım su bard. şeker 1 pkt kabartma tozu 1 pkt vanilya üzeri için: 2 su bard şeker 3 su bard su 2 pkt krem şanti 1 su bard süt bütün malzemeler karıştırılarak kek hamuru yapılır yağlanmış tepsiye dökülür....
  2. Karıncalı Tatlı / Haşhaşlı Revani

Karıncalı Tatlı / Haşhaşlı Revani

haşhaşlı revani haşhaşlı tatlı hashasli tatli tatlı tarifi karınca tatlısı Malzemeler 3 tane yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvıyağ 1 su bardağı irmik 1 su bardağı haşhaş 1,5 su bardağı un 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu ŞERBET iÇİN: 2 su bardağı toz şeker 2 su bardağı su Birkaç damla limon suyu Yapılışı Önce şerbet malzemelerini...
  3. Haşhaşlı Revani

Haşhaşlı Revani

haşhaşlı revani nasıl yapılır malzemeler yapılışı hazırlanışı reçetesi hakkında herşey burada. Bilmiyorum daha önce hiç haşhaş yedinizmi ama haşhaş için söyleyeceğim tek şey tüm Anadolu mutfaklarında severek ve yaygın olarak kullanılan birşey olmasıdır. Şimdi sizlere daha önce duyduğunuz bildiğiniz ve yediğiniz bütün revani tariflerini unutturacak bir tarif vericem. Dikkatlice uygulayınız....
  4. Revani Tarifi Resimli

Revani Tarifi Resimli

Revani Tarifi Resimli tarif istiyorum lütfen bana Revani nasıl yapılır yazın arkadaşlar.
  5. Resimli Revani Tarifi

Resimli Revani Tarifi

Revani Tarifi Resimli Revani Tatlı Tarifi Resimli Resimli Revani Tarifi Osmanlı mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan revani tarifini bu yazımızda paylaşıyoruz melekler :) Üstüne ister hindistancevizi, ister ceviz, fındık, fıstık koyun, mükellef bir misafir sofrasının baş köşesine konulası bu lezzeti mutlaka deneyin :tik: MALZEMELERİ -3 yumurta -3 çay bardağı un...

Sayfayı Paylaş