gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Hista kaplıcası

Konu, 'Kaplıcalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hısta kaplıcası siirt hısta kaplıcası Siirt ilinde bulunan Hista kaplıca bilgilerini sizler için veriyorum Bulunduğu yer : siirt
    Su sıcaklığı :60°C
    Eruh ilçesine bağlı, Misifre (Düğünyurdu) Köyü’ndedir. Siirt’e 70 km. uzaklıktadır. Bir hamamı ve bir havuzu vardır. Su, kalsiyum sülfürlüdür. Türkiye’nin en değerli kükürtlü suyu sayılır. Banyo sırasında devamlı olarak kükürt bulunur.
    Kükürt kokusu çok uzaklardan duyulur. Banyo, koklama ve gargara ile her türlü romatizmalarda, solunum yolları hastalıklarında, kadın rahatsızlıklarında en şifalı kaplıcamızdan biridir.

Hista kaplıcası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Reşadiye Kaplıcası

Reşadiye Kaplıcası

reşadiye kaplıcaları reşadiye kaplıcası Reşadiye kaplıcaları genel bilgilerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : tokat Su sıcaklığı :55°C Reşadiye ilçesinin 1,5 km. uzağındadır. İki hamamı ve havuzları vardır. Bikarbonat ve klorürlü bir sudur. Banyosu, romatizma, nevralji, deri ve kadın hastalıklarına iyi gelir.
  2. Kuzuluk Kaplıcası

Kuzuluk Kaplıcası

Kuzuluk kaplıcaları ve kaplıca suyunun yararlarını sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : sakarya Su sıcaklığı :37°C Kuzuluk Madensuyu’nun yakınındadır. Sodyum sülfatlı bir sudur. Adapazarı’ndan, Akyazı’ya, oradan da 8 km. uzaklıktaki Kuzuluk kaynaklarına ulaşılır. Adapazarı-Kuzuluk arası 37 km.dir. Mide, böbrek, karaciğer ve romatizma hastaklıklarında etkilidir. Ayrıca cilt, egzama ve sedef...
  3. Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : kırklareli Su sıcaklığı :42°C Çiçekdağı ilçesine 20 km. uzaklıkta, Yerköy yakınındadır. İki yerden kaynayan şifalı sular, bir havuzu olan hamama akar. Kaplıca çevresinde bulunan harabeler, bu kaynakların çok eski olduğunu kanıtlar. Yemeklerden önce içilirse iştahı açar, hazmı kolaylaştırır, banyosu,...
  4. Eskişehir Kaplıcası

Eskişehir Kaplıcası

eskişehir kaplıcaları Eskişehir kaplıcaları genel bilgilerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : eskişehir Su sıcaklığı :55°C Eskişehir il merkezindedir. Beş kaynaktan en önemlisi, kentin ortasından Porsuk çayı kenarından bir çatlaktan çıkar. Su bol olduğu için evlere de sıcak su dağıtımı yapılır. Oteli ve bir tarihi hamamı vardır. Sular en çok kalsiyum sülfat içerir. Eskişehir...
  5. kolan kaplıcası

kolan kaplıcası

Kolan kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : elazığ Su sıcaklığı :42°C Karakoçon ilçesi’ne 27 km. uzaklıktadır. Sular, etrafı fundalıkla çevrili birkaç yerden çıkar. Sodyum ve kalsiyum bikarbonatlı sulardandır. İçimi pek hoştur. Aç karnına içme iyi gelir. Banyosundan romatizma, kadın hastalıklarından şikayetçi hastalar fayda görür. Damar genişletici etkisi...

Sayfayı Paylaş