gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

icra davaları ne kadar sürüyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Benim sormak istediğim icra davalarının ne kadar sürdüğü. Bir icra davamız var ve benim bazı işlerim için engel teşkil ediyor. Ne kadar sürer acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Borcunu ödeyemeyen borçlunun borcunun, alacaklının talebi üzerine, devlet zoruyla taşınır ve taşınmaz varlıklarına el konarak karşılanmasını konu alan hukuk dalıdır. Türkiye’de bu hukuk alanı, 2004 sayılı İcra Ve İflas Kanunu ile düzenlenmiştir.
    İcra hukuku anlamında takip, borçlunun borcunun devlet zoruyla ödetilmesi için gerçekleştirilen işlemleri tanımlar.

İlamsız icra takibini başlattıktan sonra borçluya ödeme emri gönderilir. Borçlunun 7 günlük itiraz süresi vardır. Borçlunun itiraz süresinde bir itirazı olmazsa icra takibi kesinleşir. Sizin olayınızda itiraz süresi ve ödeme süresi çoktan geçmiş. İcra müdürlüğünden size bir yazı ya da tebligat gelmez sizin icra müdürlüğüne gidip bir itiraz olup olmadığını, ki ondan önce tebligat yapılıp yapılmadığını öğrenmeniz gerekecek.

icra davaları ne kadar sürüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. icra davasına hangi mahkeme bakıyor

icra davasına hangi mahkeme bakıyor

Merhaba melekler , bir icralık durumumuz var da sormak istediğim icra davasına hangi mahkeme bakar ? Acilen öğrenmem lazım yardım edermisiniz?
  2. icra davası için zamanaşımı ne kadar ?

icra davası için zamanaşımı ne kadar ?

Arkadaşlar acil cevap almam lazım yardım ederseniz, icra davalarında zamanaşımı nedir ? Ne kadar sürede icra davaları zamanaşımına uğrar ?
  3. İcra davaları için temyiz süresini öğrenmek istiyorum.

İcra davaları için temyiz süresini öğrenmek istiyorum.

Merhaba.Bir icra davamız var ve kararı temyize göndermek istiyoruz. Sormak istediğim, acaba icra davalarında temyiz süresi nedir, inş kaçırmamışızdır..
  4. icra davaları ne kadar zamanda düşüyor

icra davaları ne kadar zamanda düşüyor

Bir icra davamız var ve ödeme durumumuz da yok. Bu tip davalar ne kadar zamanda düşer bilgi var mı ?
  5. üstüne görme olayı ne kadar sürüyor?

üstüne görme olayı ne kadar sürüyor?

Merhaba.Bir arkadaşım gebeyken üstüne görme olayı yaşadı ve iki hafta sürdü .Acaba normalde ne kadar sürer üstüne görme olayı?

Sayfayı Paylaş