gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

ışınla sıgarayı bırakın

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayanlara üç seansta uygulanan ışın tedavisi nikotin isteğini azaltıyor.

ışın tedavisi gören tiryakilerin yüzde 90’ının sigarayı bıraktığını söyledi.

Deri dışından el, yüz ve kulak bölgelerine kızılötesi ışınlar verildiğini ifade eden Arda, şöyle konuştu: "Bu ışınlar insan vücudunda bulunan enforminleri harekete geçirerek,
    nikotine olan isteği azaltıyor. Işın uygulaması 30 dakikalık 3 seans şeklinde yapılıyor. Bunun dışında bağımlıların el ve dudak alışkanlıkları var. Bu konuda da psikolojik destek veriyoruz. Bu yöntemler Türkiye genelinde 7-8 bin kişiye uygulandı. Işın tedavisi gören tiryakilerin yüzde 90’ı sigarayı bırakıyor."

ABD’de sigara içilenlerin sayısının yüzde 30 azaldığına dikkati çeken Arda, Türkiye’de sigaraya başlama yaşının 11’e kadar indiğini bildirdi.

Sigarayı bırakmak isteyenlerin öncelikle bu kararı kendisinin alması gerektiğini vurgulayan Arda, "Sigarayı yavaş yavaş değil de birden bırakmak gerekiyor. Sigaranın boşluğunu suyla doldurmak gerekir. Sigarayı bırakmak isteyen kişi sigara aklına geldiğinde bir miktar su içmelidir. Sigara içme isteği
    olduğunda derin nefes alınmalıdır. Ayrıca spor veya yürüyüş yapılmadır. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek gerekir" dedi.

ışınla sıgarayı bırakın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sıgarayı bıraktıracak 10 neden

sıgarayı bıraktıracak 10 neden

sıgaraada 401 çeşit zehir ve 43 çeşit kansere yol açan madde bulunduğunu açıklayan uzmanlar, insanları sigarayı bırakmaya yöneltebilecek 10 nedeni açıkladı. Sigaranın kalp, kanser ve solunum yolları hastalıklarına yol açtığına işaret eden, bu nedenlerin bile tiryakileri alışkanlıklarından vazgeçiremediğini belirten araştırmacılar, aşağıdaki nedenlerin, birçok insana sigarayı...
  2. 1 saat nargıle 50 adet sıgaraya bedel

1 saat nargıle 50 adet sıgaraya bedel

2 saat nargile 50 sigaraya bedel Nargile tutkusu, sigara tiryakiliğini tetikliyor. Özellikle gençler arasında kullanımı artan nargile, sağlığı en az sigara kadar tehdit ediyor. Uzmanlara göre, yaklaşık 2 saat nargile içen bir kişi en az 50 sigara içmiş kadar oluyor. KONYA - Son yıllarda gençler arasında kullanımı artan nargile, sanıldığı gibi masum değil. Dünya Sağlık Örgütü, nargilenin...
  3. ışın

ışın

Bir aydınlatma kaynağından çıkan ışık demetinin gözlerini kamaştırdığını görmek, sahip olduğu makam, mevki ve malla yahut yetenekleriyle aşırı derecede gururlanmaya, kendini aşırı derecede beğenmekten dolayı objektif karar verememeye, İnsanın görüş gücünnü etkileyen şua ve dış etkiler, egoistliğe ve görüş ve düşünce kısırlığına, Işınlanarak bir cismin yer değiştirdiğini görmek göz...
  4. Bana bırak...

Bana bırak...

Bana birak sevdayi giderken sadece Bana birak acisini hallederim icimde Bana birak sevdayi giderken sadece Bana birak acisini hallederim icimde Ben senden öncede yasiyordum Senden sonrada yasarim Hic düsünme tüm dünyayi Tek basima savasirim Ben zaten hep savasiyorum senden sonrada savasirim Hic düsünme hayatinla elbet birgün uzlasirim Bana birak söndürürüm icindeki yanginini...
  5. Işın Karaca Hastaneye Kaldırıldı!

Işın Karaca Hastaneye Kaldırıldı!

ışın karaca ışın karaca haberleri Sevgili melekler, pop şarkıcısı Işın Karaca hastaneye kaldırıldı. Şiddetli sancı şikayetiyle kaldırıldığı Özel Balat Hastanesinde safra kesesinden ameliyata alınan Işın Karaca'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi..

Sayfayı Paylaş