Kabak çekirdeği faydaları nelerdir hangi hastalıklarda iyidir?

M

Mervemilas

Forum Okuru
Kabak çekirdeği faydaları nelerdir hangi hastalıklarda iyidir?

Kabak çekirdeği faydaları melek kadınlar kulübü kabak çekirdeği faydaları nelerdir forumda.​

Son zamanlarda vücudum için yararlı şeyler arıyorum hem kendim hem ailem için faydalı ve daha doğal şeylerle beslenmeye çalışıyoruz. Kabak çekirdeği hakkında da bilgiler arıyorum. Kabak çekirdeğini ne şekilde tuketebiliriz faydaları nelerdir? Kabak çekirdeği hangi hastalıklara iyi geliyor? Kabak çekirdeği kilo da verdiriyor deniyor doğru mu acaba?

Merhabalar
Sağlıklı beslenmek çok önemli zaten. Ne varsa zararlı işlenmiş gıdalara yöneliyoruz ama hayatımızı kısaltıyoruz böylece. Kabak çekirdeğine gelecek olursak birden çok faydası var. Kabak çekirdeğinin zengin bir antioksidan olduğunu biliyordum diğer yararlarını da aşağıya madde madde sıralayalım.

"Kabak çekirdeğinin faydaları"​

• Antioksidan kaynağı
  • Kansere karşı koruyucu
  • Kan şekerini dengeler
  • Kalp hastalıklarına karşı korur
  • Yüksek oranda magnezyum içerir yani magnezyum hücrelerin yenilenmesini sağlar
  • Omega-3 zengini
  • Kilo vermeye yardımcı
  • Cildi güzelleştirir
Gordunuz ya ne kadar da çok faydalı sağlıklı bir besin. Çok aşırıya kaçmadan kabak çekirdeği işlenmemiş olarak çiğ vaziyette tüketilebilir. Peki kabak çekirdeği hamilelere iyi gelir mi? "Kabak çekirdeğinin hamilelikteki yararları zararları nelerdir?"

Geri