gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Kabak Mücver

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

Kabak yemekleri, Kabak Mücver, Mücver, Kabak Mücver Tarifi, Sebze Yemekleri
    Selam melishler.. ben gecenlerde Kabak Mücveri yapmistim - annem cok begendi & tarifi sizlerle paylasmak istedim :)

Gerci Foto cekmedim - gerekirse internetten aliriz artik :D:D

Malzemeler

• 4 adet orta boy kabak
    • 3 Yumurta
    • 3 kahve fincanı Un
    • 1 demet taze Sogan
    • 1 demet dereotu
    • 1 demet taze nane
    • Kızartma için sıvı yağ
    • Tuz, karabiber

Hazirlanisi:

Kabaklarin kabuklarini soyun & yikayin. Daha sonra rendelenmis kabagin suyunu tel süzgecten gecirin (gerci süzmedende denedim - daha güzel oluyormus öyle.. sonucta Kabakin kendi suyu :D). Sonra.. Ben Sogani icine rendeliyorum - cünkü böylece kayboluyor icinde, sadece geriye güzel bir Tat kaliyor. Ama dilerseniz sogani, ince ince kiyarakda Kabakin icine karistirabilirsiniz. Daha sonra yumurtayi, dereotunu ve naneyi ve unu ekleyip bulamac haline getirin. Bir tavada yagi kizdirin ve hazirladiginiz karisimi corba kasigi ile kizgin yaga dökerek cift tarafli kizartin!

Sicak veya Soguk servis yapilir.. en güzelide yanina Yogurt yendimi oluyor mhmm.. :asigim:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Haziran 2011
Kabak Mücver konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pazı Mücveri

Pazı Mücveri

Malzemeler Yarım demet pazı yaprağı Yarım demet yeşil soğan 1 su bardağı pirinç 3 Adet yumurta 3 kahve fincanı un 2 diş sarımsak 4-5 yemek kaşığı kavrulmuş kıyma Yeteri kadar tuz, karabiber Kızartmak için sıvı yağ Yapilis Tarifi Pirinci kaynar tuzu suda haşladıktan sonra süzün. Çukur bir kapta yumurtalar, ince doğranmış yeşil soğan, dövülmüş sarımsak, un, tuz, karabiber ve...
  2. kabak

kabak

kabak çeşitleri dikenli faydaları süs çeşitleri (Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri...
  3. Kabak

Kabak

(Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri çesidine göre küremsi, silindir veya yumurtamsi...
  4. Fırında Kabak Mücver

Fırında Kabak Mücver

fırında kabak mücver kabak mücver fırında mücveri diyet Arkadaşlar! Aranızda kabak mücver sevmeyen var mı????!!! Yok mu? Peki kızartmayı ağır bulan ya da tercih etmeyen var mı? Var… O zaman bunu deneyin derim ben. Kek gibi oluyor, tadı çok güzel, aynı yağda kızarmış mücver tadında ama daha hafif. Tarif sevgili sadık okuyucum Ayda’dan. Ayda’nın muhteşem tarif yazma potansiyeline hayran...
  5. kabak mücveri

kabak mücveri

1 Kg kabağın içi 6 Adet taze soğan 3 Kahve fincanı un 1 Demet dereotu Yarım demet maydanoz 3 Adet yumurta 1 Çay kaşığı kabartma tozu Kızartmak için sıvı yağ Tuz, karabiber ve kırmızı biber Tarifin Hazırlanışı * Kabak dolması yaparken çıkarttığınız kabak içlerini rendeleyin. * Taze soğanı, dereotu ve maydanozu incecik kıyıp yumurtaları kırın. * Kırmızı biber, karabiber ve tuzla birlikte kabağa...

Sayfayı Paylaş