gebe
  1. göknur

göknur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

kabak mücveri

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında göknur tarafından paylaşıldı.

1. 1 Kg kabağın içi
    2. 6 Adet taze soğan
    3. 3 Kahve fincanı un
    4. 1 Demet dereotu
    5. Yarım demet maydanoz
    6. 3 Adet yumurta
    7. 1 Çay kaşığı kabartma tozu
    8. Kızartmak için sıvı yağ
    9. Tuz, karabiber ve kırmızı biber
    Tarifin Hazırlanışı
    1. * Kabak dolması yaparken çıkarttığınız kabak içlerini rendeleyin.
    2. * Taze soğanı, dereotu ve maydanozu incecik kıyıp yumurtaları kırın.
    3. * Kırmızı biber, karabiber ve tuzla birlikte kabağa karıştırın.
    4. * Un ve kabartma tozunu azar azar bu karışıma yedirin.
    5. * Geniş bir tavaya biraz sıvı yağ koyun.
    6. * Elde ettiğiniz kabaklı bulamaçtan 1-2 kaşık alıp tavaya koyun ve kaşıkla yassılaştırın.
    7. * Mücverlerin birbirine yapışmaması için aralarında boşluk bırakın.
    8. * Çevirip diğer yüzlerini de kızarttıktan sonra kağıt mutfak havlusunun üzerine çıkartıp, fazla yağlarının süzülmesini sağlayın.
    9. * Soğumasını beklemeden yanında yoğurtla servis yapın.
    10. * NOT : Dilerseniz harcın içine 150 gr beyaz peynir de katabilirsiniz.
    11. * Tavaya fazla yağ koymamaya dikkat edin, aksi halde mücverlerin formu bozulur.
    12. * Arzu ederseniz harcın içine sarımsak ta koyabilirsiniz.

kabak mücveri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kabak

kabak

kabak çeşitleri dikenli faydaları süs çeşitleri (Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri...
  2. Kabak

Kabak

(Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri çesidine göre küremsi, silindir veya yumurtamsi...
  3. Fırında Kabak Mücver

Fırında Kabak Mücver

fırında kabak mücver kabak mücver fırında mücveri diyet Arkadaşlar! Aranızda kabak mücver sevmeyen var mı????!!! Yok mu? Peki kızartmayı ağır bulan ya da tercih etmeyen var mı? Var… O zaman bunu deneyin derim ben. Kek gibi oluyor, tadı çok güzel, aynı yağda kızarmış mücver tadında ama daha hafif. Tarif sevgili sadık okuyucum Ayda’dan. Ayda’nın muhteşem tarif yazma potansiyeline hayran...
  4. karnabahar mücveri

karnabahar mücveri

karnibahar mucveri karnabahar mücveri karnabaharlı mücver fırında karnabahar mücveri MALZEMELER: - 1 ufak boy karnabahar - 2 diş ezilmiş sarımsak - 1 su bardağı un - 2 yumurta - Yarım su bardağı rendelenmiş light kaşar (100 gr) - Bir tutam doğranmış maydanoz - Çeyrek su bardağı sıcak su - Tuz, karabiber - 2 yemek kaşığı zeytinyağı Karnabaharı ufak çiçekler haline getirip, buharda pişirin....
  5. Kabak Mücver

Kabak Mücver

Kabak yemekleri, Kabak Mücver, Mücver, Kabak Mücver Tarifi, Sebze Yemekleri Selam melishler.. ben gecenlerde Kabak Mücveri yapmistim - annem cok begendi & tarifi sizlerle paylasmak istedim :) Gerci Foto cekmedim - gerekirse internetten aliriz artik :D:D Malzemeler 4 adet orta boy kabak 3 Yumurta 3 kahve fincanı Un 1 demet taze Sogan 1 demet dereotu 1 demet taze nane...

Sayfayı Paylaş