gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kilo almak istiyorum bir türlü alamıyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Herkes fazlalıklardan şikayetçi ben de zayıflıktan.Bir türlü kilo alamıyorum ne yapmam lazım :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,

Asla ama asla öğün atlanmamalı, günde 6 öğün beslenilmelidir.
    - Öğünler 3 ana, 3 ara öğün şeklinde olmalıdır. Öğün aralarında 2,5 saat kadar olmalıdır.
    - Yemekler ne çok hızlı ne de çok yavaş bir şekilde yenilmelidir.
    - Ana öğünlerinizde besin çeşitliliğine önem veriniz. 4 temel besin grubunu mutlaka bir arada tüketmeye çalışınız.
    - süt - yoğurt miktarı artırınız.
    - Süte nesquik, şeker, bal veya tercihen pekmez ilave edebilirsiniz.
    - Yoğurda toz şeker veya pudra şekeri ekleyebilirsiniz.
    - Aralarda hamburger yenilmesi de uygun olabilmektedir. Ayrıca yağlı tohumlar (fındık, yerfıstığı, badem, ceviz) ve kuru meyveler de kilo almaya yardımcı olurlar.
    - Şekerli limonata ve taze sıkılmış meyve suları da kilo almaya yardımcı olmaktadır.
    - Muhallebi üzerine 1 - 2 kaşık fındık veya ceviz içi konulması hacim olarak bir artış sağlamazken besin içeriği ve enerji açısından önemli bir artış sağlamaktadır.
    - Ayrıca kabak tatlısı, meyve jölesi, komposto, hoşaf, sütlü tatlılar , tahin - pekmez gibi tatlılar da sağlıklı bir şekilde kilo almanızı sağlayacaktır.
    - Makarnanın üzerine sos, peynir, yoğurt, kıyma gibi ilaveler yapılması kilo almaya yardımcı olabilmektedir.
    - Şeker, kolesterol, tansiyon yüksekliği, karaciğer yağlanması veya safra kesenizin alınması gibi bir probleminiz yoksa her gün bir adet haşlanmış yumurtanın beslenmenize eklenmesi faydalı olacaktır.
    - Öğünlerde yağda kızartılmış, çok yağlı yemekler yer almamalıdır.
    - Yiyeceklerinizi haşlama, ızgara yapma, buğulama veya fırında pişirme yöntemleri ile hazırlayınız.
    - Mümkünse katı margarinlerden ve tereyağından uzak durulması gerekmektedir. Tercihen zeytinyağı, mısırözü yağı, soya yağı, kanola, bitkisel karışım yağlar veya fındık yağı gibi bitkisel sıvı yağlar kullanılmalıdır.
    - Zayıflığın bir nedeni de psikolojik olduğu için ferah, rahat ve temiz bir ortamda yemek yenilmesi gerekmektedir.
    - Sadece yaşamak için yemeyin, biraz da yemek için yaşayınız.
    - Sigarayı içiyorsanız mutlaka bırakmalısınız.

kilo almak istiyorum bir türlü alamıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kilo Almak İstiyorsan İşte Gelincik Çayın

Kilo Almak İstiyorsan İşte Gelincik Çayın

gelincik çayı kilo alma çayı mkleahr alma kilo almak için çay gelincik resimleri Biliyoruz ki kilo vermek kadar kilo almakta birçok insan için büyük sorun başta annem olmak üzere herkes için gayet güzel bir çay tarifi var meleklerim. GEREKLİ MALZEMELER ; * 1 lt su, * 2 avuç gelincik, * 1 avuç karadut, * 1 avuç çilek, * 1 tutam kaşık otu, * 1/2 tutam nane şekeri, HAZIRLANIŞI : Öncelikle...
  2. kilo alamıyorum..!!!!!!!!!!!

kilo alamıyorum..!!!!!!!!!!!

hamilelikte kilo alamıyorum mirtaron ne işe yarar selam melekler ben 2 cocuk annesıym kendimi bildm bileli hep zayıfım. 2.doğumumdan sonra biraz kilo almıştım ama onuda ramazanda geri werdim. ne yesem kilo alamıyorum .böyle çok mutsuzum...
  3. Angelina Jolie Kilo Almak İstiyor

Angelina Jolie Kilo Almak İstiyor

angelina jolie brad pitt angelina jolie haberleri angelina jolie evleniyor Dünyaca ünlü çift Angelina Jolie- Brad Pitt nihayet bu yaz dünyaevine girmeye hazırlanıyorlar melekler :) Çiftin şimdiden düğün telaşı başladı bile. Detaylar şöyle; Oyuncu Brad Pitt ile bu yaz evlenmeye hazırlanan ünlü yıldız Angelina Jolie, düğünden önce kilo almak istiyor. Jolie, düğün elbisesinde vücudunun daha...
  4. ''Ne Yaptıysam Bir Türlü Kilo Veremedim'' Diyorsanız Mutlaka Okuyun

''Ne Yaptıysam Bir Türlü Kilo Veremedim'' Diyorsanız Mutlaka Okuyun

kilo vermenin yolları kilo vermenin sırları Sevgili melekler, eğer siz de ''Ne yaptıysam kilo veremedim'' diyenlerdenseniz orada bir durun ve makalemizi bir okuyun. Mutalaka bir yerlerde hata yapıyorsunuz demektir. Bilinçsizce yaptığınız tehlikeli diyetlerin size ilerde birer sağlık sorunu olarak döneceğini unutmayın diyoruz ve kilo vermenin sırları hakkında bazı tüyolar vermek...
  5. kilo almak istiyorum

kilo almak istiyorum

belki bu sorduğum soru birçok bayanı kızdıracak ama inanın halimden hiç memnun değiyil ne yesem içsem kilo alamıyorum. üzerime göre kıyafet bile bulamıyorum giydiğim kıyafetlerin içini bile dolduramıyorum diyebilirim şöyle br 10 kilo alsam aslında hiç fena olmıcak gibi geliyor bana kısa zamanda nasıl kilo alabilirim tavsiyesi olan varsa yazabilirmi

Sayfayı Paylaş