gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kirlenen kan nasıl temizleniyor?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kirlenen kan nasıl temizleniyor? Arkadaşlar bu sorumun cevabını bilen varsa bir zahmet bu sayfaya gelsin :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kanın temizlenmesini sağlayan olay küçük kan dolaşımıdır.
    Küçük kan dolaşımı, kalbin sağ karıncık kısmından çıkan kirli kanın akciğer atar damarı sayesinde akciğere gelmesi ve akciğerlerde temizlenmesi sonucunda kalbin sol kulakçık bölümüne dökülmesi olayına denir. Küçük kan dolaşımı sağ karıncıkta başlar sağ karıncıktan gelen kirli kan akciğer atardamarına gider akciğer atar damarındaki kirli kan akciğerlere gider akciğerlerde temizlenerek akciğer toplar damara gider akciğer toplar damardan gelen temiz kan sol kulakçığa gider ve olay gerçeklemiş olur.

Kirli kan böbrek toplardamarı ile böbreklere gelir. Böbreklerde nefronlar yardımı ile kan süzülerek temizlenir. Temizlenen kan böbrek atardamarı ile vücuda geri gönderilir. Temizlenemeyen kirli kan ise boşaltım sistemi yardımı ile vücuttan atılır.

Kirlenen kan nasıl temizleniyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kirlenen Umutlar!!!

Kirlenen Umutlar!!!

Şu aralar şiirlere çok sardım. Ve baktım ki amatör olsun şairlerimizden olsun duyulmamış okunmamış şiirler olduğunu gördüm. Bu şiirde onlardan biri. Umarım beğenirsiniz. Zaman sararmış yapraklar gibi Savrulurken hayatın uçurumlarına Sonsuzlugu avuçluyoruz hep beraber Tarihin kirli dönencelerinde Banka cüzdanlariyla ölçülüyor yaşam Aşklar,bir gecelik ilişkiler kadar değersiz Dökülen...
  2. Kirlenen kan nasıl temizleniyor acaba

Kirlenen kan nasıl temizleniyor acaba

Vücudumuzdaki kan bir şekilde kirleniyor ama bu nasıl temizleniyor. Vücutta bu işlemi yapan organlar hangisi. Kanımız tam olarak nasıl temizleniyor.
  3. kan damlasını nasıl veriyorsunuz

kan damlasını nasıl veriyorsunuz

selam hanımlar 7 aylık oğluma ferrum kan damlasını verrken midesi bulanıyor sizler bebeklerinize kan damlasını nasıl veriyorsunuz farklı metodlarınız varmı öğrenebilirmiym
  4. Kan Tahlili Nasıl Yorumlanır?

Kan Tahlili Nasıl Yorumlanır?

kan tahlili,kan tahlili neden yapılır,kan tahlili nasıl yorumlanır,kan tahlili sonuçları,kan tahlili nasıl yapılır, Kan tahlil sonuçları, uygun koşullar ve süreçte verilen tahlillerde en doğru şekilde yorumlanır. Bu konuda Tahlil Yaptırmadan Önce Uymanız gereken Altı Altın Kural size yol gösterici olacaktır. Lütfen bu altı kuralı uygulamaya dikkat edin. Temel kan tahlilinde...
  5. KAN LEKESİ NASIL ÇIKAR?

KAN LEKESİ NASIL ÇIKAR?

kan lekesi nasıl çıkar,kan lekesi çamaşırdan nasıl çıkar,kurumuş kan lekesi nasıl çıkar, kan lekesi giysiden nasıl çıkar,kan lekesi nasıl temizlenir,kan lekesini çıkarma hakkında bilgiler Kan Lekesi Eğer parmağınızda kağıt kesiği oluşmuş, çocuğunuzun burnu kanamış veya benzer kazalar yaşamışsanız, kan lekesini çıkarmanın ne kadar güç olduğunu öğrenmişsiniz demektir. Dikkat edilmesi gereken...

Sayfayı Paylaş