gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kızlar yardım arı soktu ne yapmalıyım

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var beni arı soktu sanırım.Ne yapmam lazım ? Eczaneye mi gitsem ? İşyerindeyim, çıkamıyorum da :S Ne yapsam ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bal arısı soktuğu zaman iğnesi deride kalır, arı ölür. Yaban arısının iğnesi düz olduğu için kopmaz, bunlar defalarca sokabilir. Arının soktuğu yerde kısa süren şiddetli bir ağrı, sonradan birkaç gün devam eden kaşıntı olur. Sokma yerinde ayrıca şişlik, kızartı vardır. Vücutta baş dönmesi, bulantı, çarpıntı, uyuşma da olabilir. Bazan ateş yapabilir.

Arı sokması ciddî olaylara sebep olabilir. 500 arının birden sokması büyük bir insanı öldürür. Kalbi, böbrekleri hasta olan kimselerde bundan daha az sayıda arının sokması kötü sonuçlar verebilir. Arının ağız içinden sokması, iğnesinin damar içine girmesi de çok tehlikeli durumlar yaratabilir.

Çocukların vücutları küçük olduğundan, arı sokması bunlarda bü-yüklerdekinden daha şiddetli bir sonuç verir. Hele birkaç arının birden bir çocuğu sokması yetişkin bir insandakinden daha tehlikeli durumlar yaratabilir.

An sokunca yapılacak ilk şey şunlardır:

İğne deride kalmışsa hemen çıkarılmalıdır. Sokma yerine amonyak, tentürdiyot, potasyum permanganat eriyiği sürmek iyi gelir.

Arı ağızdan sokmuşsa boğazın şişmeşine engel olmak için bol tuzlu bir su yudum yudum içilmelidir.

Arı sokmasından sonra alerjik tepkiler görülürse kalsiyum şırıngası, antihistaminik ilâçlar kullanılır.

Arı zehırı romatizmada, nevraljilerde, müzmin mafsal hastalıklarında faydalı etkiler göstermektedir Bu amaçla arı.zehirinden ilâçlar yapılmıştır.

kızlar yardım arı soktu ne yapmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. soru: kızlar bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım yardım edin

soru: kızlar bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım yardım edin

Bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım kızlar. Sizler ne yaptınız bu normalde kendiliğinden gelişen bir süreç midir ? Bebeğiniz kendi kendine mi emekliyor. Birde bebeğimin ayakları baya soğuk geliyor bana bu normal mi ?
  2. aşk bir kız ne yapmalı ?

aşk bir kız ne yapmalı ?

AŞIK BİR KIZIM NE YAPMALIM nolur SÖYLEYİN NOLURRR
  3. ne yapmalıyım yardım edin lütfen :(

ne yapmalıyım yardım edin lütfen :(

Ben 17 yaşındayım. yaz tatillerimiz annanemlerde yani Sakarya'da geçiyor. annemin yaklaşık 25 yaşındaki kuzeni beni sevdiğini söyledi ve niyeti hiç iyi değil. geçen yazım ondan kaçmakla geçti malesef. çok fazla rahatsız ediyor. numarasını engelledim. başka telefonlardan arıyor. annemlerle pek samimi değiliz her şeyi anlatamıyorum. tatile gitmesem burda bazı sebeplerden dolayı ( hiç...
  4. Boyun tutulması için ne yapmalı yardım kızlar

Boyun tutulması için ne yapmalı yardım kızlar

Kızlar çok fena boynum tutuldu, kafamı çeviremiyorum ne yapsam iyi gelir ? Boyun tutulmasına acil çaresi olan var mı :S
  5. ne yapmalıyım yardım edin

ne yapmalıyım yardım edin

mrb benim bir arkadasım var ama cok yakınım kardesım dıyelim 1 haftadır okuldan kacıyo bana haber falan vermıyo bisey sorunca beni tersliyor ben yakın davrandığım zaman sanki onu sıkmıs bunaltmıs hıssedıyorm yüz ifadesindende öle anlasılıyor son 2 gündür falan yıne okuldan kactı ve beni gördüğünde selam vermekten acız oldu bi hatada yapmadım ve son günlerde düsmanı olan kısıyle benden daha...

Sayfayı Paylaş