gebe
  1. advantur

advantur Forum Okuru

kol böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında advantur tarafından paylaşıldı.

sarıyer kol böreği açma kol böreği el açması el yapımı ev yapımı Kıymalı kol böreği
    Malzemeler: ½ kg un, 250 g böreklik katı yağ (ya da margarin), 1 yumurta, tuz, aldığı kadar su, 1 tutam tozşeker

İç malzemesi: 200 g kavrulmuş kıyma, 1 doğranıp kavrulmuş soğan, 1 avuç kuş üzümü, 1 avuç çam fıstığı

Üstü için: 1 yumurta sarısı ve 1 yk sıvıyağ (çırpılmış)

Yapılışı: Tüm malzemeleri yoğurup, kulak memesi kıvamında bir hamur oluşturun. Bu hamurdan yumruk büyüklüğünde toplar yapıp, yemek tabağı büyüklüğünde açın. Sıvıyağ ya da zeytinyağıyla sıvazlayıp, tezgahta 15-20 dk. bekletin. Daha sonra havada bu hamuru bir sağ, bir sol elinize atıp, döndüre döndüre, hamuru, incecik açabildiğiniz kadar açın. Maksat, oklava değmeden hamur açmak. Tarihi Sarıyer Börekçisi’nde 1,5 mt genişliğinde açılan yufkalar tepside, içine arzu edilen iç konarak bir rulo haline getiriliyor ve bükülerek tepsiye diziliyor. Üzerine 1 yumurta sarısı ve 1 kaşık yağ karışımı fırça ile sürülen kol böreğiniz, 200 derecede yarım saat piştikten sonra servise hazır.

kol böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Börek

Börek

Bir söylenti duyacaksınız demektir. Börek almak iyi parası kazanabileceğiniz işe gireceğiniz anlamındadır. Börek satmak insanlara faydalı bir iş yapmaya işarettir. Börek yapmak güzel ve karlı bir işe girmeye haber verir. Bir söylenti duyacaksınız demektir. Börek almak iyi parası kazanabileceğiniz işe gireceğiniz anlamındadır. Börek satmak insanlara faydalı bir iş yapmaya işarettir. Börek...
  2. koltuk

koltuk

Koltuk Evde bulunan koltuklar kişinin eş ve dünyalığına, Resmi dairelerde görülen koltuk sorumlulluk gerektiren iş ve görevlere, Gösterişli koltuk makam ve mansıp sevdasına, gözünü yöneticilik hırsı bürümüş halk avcılığı yapan demagog kimselere delalet eder. Kool ile omuzun birleştiği yerin alt kısmı olan insan vücudundaki koltuk insanın sırlarına, eşler arasındaki sevgi ve muhabbete;...
  3. kol

kol

rüyada kol düğmesi rüyada düğmesi görmek Kol Uzun kol cömert insana, kısa kol yiğit ama kendini beğenmiş bir kimseye, Kolunda acı ve ağrı hissetmek üzüntüye yahut eliyle yaptığı şeyin değer ve kıymet bulmamasına, Kolun kırılması vefat etmeye yahut bir musibete uğramaya, Kolda görülen aşırı kıllar, kişiyi rahatsız edecek borca, Çıplak erkek kolu, kendi kazancını yiyen şerefli bir erkeğe;...
  4. Kol böreği nasıl yapılır?

Kol böreği nasıl yapılır?

Kızlar eşim çok seviyor ama ben yapmayı pek bilmiyorum acaba Kol böreği nasıl yapılır? yardım edin bana
  5. lezzetli Kol böreğinin yapılışı resimli

lezzetli Kol böreğinin yapılışı resimli

Kol böreği nasıl yapılır kıymalı kol böreği tarifi Kol böreğinin yapılışı Çay davetklerinde ve pazar kahvaltılarında muhteşem bir lezzet sunuyor ve kıymelı kol böreği tarifini, bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Kol böreği nasıl yapılır diyenler, sizleri böyle alalım :) Malzemeler: 1/2 kg un (yaklaşık 5 su bardağı) 1 tatlı kaşığı tuz 3 çorba kaşığı sirke...

Sayfayı Paylaş