gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Limonlu susamlı kolay tatlı tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; limonlu susamlı tatlı ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim ani gelen misafirlerime sunduğum patrik bir tatlıyı,susamlı tatlıyı daha sizlerle paylaşıyorum. Bu tatlıyı benim için özel kılan susamlı oluşu. Normalde susamı hep tuzlu kurabiyelerde yada tuzlu pastalarda kullanırdım ancak susamın o müthiş aromasını şerbetli bir tatlıya ekleyince de çok beğendim. Şerbetli tatlılara haşhaşı çok yakıştırırdım şimdi artık susamı da bu gruba ekliyorum.

1 yumurta(70.gr)
    1 çorba kaşığı dolusu tereyağı(oda sıcaklığında)
    Yarım çay bardağı sıvıyağ
    Yarım çay bardağı irmik(50.gr)
    1 çay bardağı hindistan cevizi(50.gr)
    1 çay bardağı su
    1 tatlı kaşığı kuru instant maya
    1 çay kaşığı karbonat
    1 büyük limon kabuğu rendesi
    300.gr un(2 silme su bardağı)
    Yarım çay kaşığı tuz
    Şerbeti için

2 su bardağı şeker
    2 su bardağı su
    Çeyrek limon
    Un haricindeki malzemeler karıştırılır. Un azar azar eklenip yumuşak bir hamur yoğurun..
    Hamuru merdaneyle 1 cm. kalınlığında açın. Bardakla veya istediğiniz bir kalıpla kesin. Ortalarını küçük bir kapak yardımıyla kesip çıkarın.
    Üzerlerine fırçayla yumurta akı sürüp susama batırın.
    Aralıklı olarak tepsiye dizin.
    Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında tatlıları pembeleşene kadar pişirin.
    Şerbet malzemelerini 7-8 dakika kadar kaynatın. Soğuk tatlıları, sıcak şerbetin içine 3 er, 5 er atıp, kevgirle şerbete bastırın. 30 saniye kadar bekletin. Sonra bir tepsiye dizip üzerine kalan şerbeti gezdirin.
    Her zaman olduğu gibi özellikle ertesi gün lezzeti katmerlenmiş bir tatlı ortaya çıkıyor.

Limonlu susamlı kolay tatlı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Limonlu Kolay Kek

Limonlu Kolay Kek

MALZEMELER 3 adet yumurta 1.5 nescafe fincanı toz şeker 1/2 paket margarin 3 nescafe fincanı un 1 paket vanilya 1 adet limon veya portakal kabuğu rendesi üzeri için pudra şekeri HAZIRLANIŞI Pudra şekeri hariç tüm malzemeleri karıştırın ve önceden ısıtılmış orta dereceli fırında pişirin. Soğuyunca üzerine pudra şekeri serpip servis yapın.
  2. Limonlu Tavuk tarifi

Limonlu Tavuk tarifi

Limonlu Tavuk Malzemeler - 1 adet piliç göğsü - 1 limon kabuğu rendesi - Yarım limonun suyu - 1 çorba kaşığı tereyağı - 1 paket krema - 1 dilim kare dil peyniri - 1 çimdik kırmızı toz biber - 1 dal maydanoz - Tuz,karabiber Yapılışı Piliç göğsünü et tokmağıyla iyice döverek, ince bir hale getirin. Bir kağıdın üzerine biraz un dökün. Piliç göğsünü arkalı önlü una bulayın. Bir...
  3. Susamlı Fasulye Tarifi Resimli

Susamlı Fasulye Tarifi Resimli

Susamlı Fasulye Tarifi Resimli Kızlar sizden Susamlı Fasulye Tarifi rica ediyorum bir adet resimde iliştirin ki resimden daha iyi anlıyorum tarifi :)
  4. İşte size limonlu kek tarifi

İşte size limonlu kek tarifi

limonlu kek tarifi resimli limonlu kek nasıl yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere çocuklarınızın seveceği ve beş çaylarında misafirlerinize iç rahatlığıyla ikram edeceğiniz muhteşem lezzetli bir kek tarifi veriyoruz. Limon sever misiniz bilmem ama soğuk algınlıklarından tutunda tırnak bakımına kadar faydalı olan limon kek ile birleşince muhteşem lezzete bürünüyor....
  5. kolay tatlı tarifleri arıyorum

kolay tatlı tarifleri arıyorum

Merhaba, ben kolay tatlı tarifleri eklemenizi rica ediyorum. Şöyle yapması kolay, lezzeti tam, yardım eder misiniz ?

Sayfayı Paylaş