gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Meleklere özel Kolay Zeytinyağlı Kereviz Yapılışı

Konu, 'Zeytinyağlı Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kolay Zeytinyağlı Kereviz Tarifi Kolay Zeytinyağlı Kereviz Yapılışı

Kereviz sever misiniz bilmiyorum ama kerevizin faydaları hakkında bilginiz var ise sevmesenizde yersiniz biliyorum :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizler için ve bizden zeytinyağlı kereviz yemekleri tarifi isteyen tüm misafirlerimiz için, kolay zeytinyağlı kereviz tarifi veriyoruz.

Kolay Zeytinyağlı Kereviz Malzemeleri:
    1 kg kereviz
    3 adet havuç
    1 adet iri soğan
    1 çay bardağı bardağı zeytinyağı
    1 adet büyük patetes
    1 tatlı kaşığı şeker
    2 su bardağı portakal suyu
    Tuz

Kolay Zeytinyağlı Kereviz Yapılışı:
    Kerevizleri ayıklayın ve küp küp doğrayın, pişirme işlemine geçene kadar belirttiğim gibi unlu suda bekletin. Soğanı yemeklik doğrayın ve tencereye alın, şeker, zeytinyağı ve tuz ilave ederek pembeleşene kadar kavurun.Pateteslerin kabuklarını soyduktan sonra kerevizler gibi doğrayın. Havuçları soyun ve enine doğrayın. Pembeleşen soğana havuçları ilave edin ve 1-2 dakika kavurun.
    Daha sonra kereviz ve patatesleri ilave edin. 1-2 kez karıştırın ve 2 su bardağı portakal suyunu ilave edin. Yüksek ateşte 1 taşım kaynatın ve ocağı en kısığa alarak kerevizler yumuşayana kadar pişirin.

Meleklere özel Kolay Zeytinyağlı Kereviz Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi

Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi

Portakallı Kereviz Yapılışı, Portakallı Kereviz Tarifi Kışın en sağlıklı ve lezzetli yemeklerinden biri olan portakallı kereviz tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) Malzemeler 2 adet kereviz(yapraklarını atmayın) 1 adet büyük soğan 1 adet havuç 6-7 adet portakal 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker 1 kahve fincanı kadar zeytin yağı Hazırlanışı Tencereye yağ ay...
  2. Zeytinyağlı Kereviz Dolması

Zeytinyağlı Kereviz Dolması

Zeytinyağlı Kereviz Dolması Malzemeler: 1/2 çay zeytinyağı 15 adet arpacık soğan, soyulmuş 10 sarımsak, soyulmuş 2 ortaboy havuç, soyulmuş & küp küp doğranmış 3 adet kereviz (orta boy) 2 ortaboy patates, soyulmuş & küp küp doğranmış 1 limonun suyu kaynamış su 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay bardağı konserve bezelye 5-6 dal kereviz yaprağı...
  3. Meleklere özel Kolay Laz Böreği Tarifi

Meleklere özel Kolay Laz Böreği Tarifi

Kolay Laz Böreği nasıl yapılır Kolay Laz Böreği Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda ben gibi mutfakta acemi olan ve yine ben gibi her türlü börek tarifleri deneyen tüm arkadaşlarımız için kolay laz böreği tarifi sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diliyoruz. Kolay Laz Böreği Malzemeler 14 yaprak yufka 150 gram tereyağı Muhallebisi için: 4 adet yumurta sarısı 7 su bardağı...
  4. Kolay Zeytinyağlı Kereviz tarifi var mı

Kolay Zeytinyağlı Kereviz tarifi var mı

Merhaba arkadaşlar eşim kereviz yemeklerini çok seviyor ve bende sizden Kolay Zeytinyağlı Kereviz yemekleri tarifi istiyorum bu isteğimi yerine getirirseniz çok sevinirim.
  5. Zeytinyağlı Cevizli Kereviz Tarifi

Zeytinyağlı Cevizli Kereviz Tarifi

Zeytinyağlı Cevizli Kereviz Tarifi – Zeytinyağlı Cevizli Kereviz Yemeğinin Yapılışı 4 iri kereviz 2 soğan 1 çay bardağı zeytinyağı 1 limon suyu 2 yemek kaşığı tozşeker Yarım demet dereotu 2 diş sarımsak Tuz Ceviz İçi tarifi Baklaları akşamdan ılık suda ıslatın. Soğan ve sarımsağı ince kıyın. Zeytinyağının yarısını tencereye alıp soğan sarımsak bakla 1 yemek kaşığı tozşeker ve tuzu...

Sayfayı Paylaş