gebe
  1. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0

Milföylü dondurma

Konu, 'Tatlılar' kısmında ilkimsu tarafından paylaşıldı.

milföylü dondurma ilkdefa duydum ne kadar güzel olur bilmiyorum ama boş zamanımda denemeyi düşünüyorum.oldukça kolay bir tarih herkes denemeli :) [​IMG]

Malzemeler
    2 yaprak milföy hamuru
    2 top bademli dondurma

Yapılışı
    MİLFÖY hamurunu oda sıcaklığında bekletip yumuşamasını sağlayın. Dondurmaları milföylerin ortasına koyup top şeklinde sarın. Hamuru çok kızgın yağa atıp hemen çıkartın ve servis yapın.

2. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    aaa bu kadar daa kolayyy olunmaz kiii canımm şaşırdımm... durr ya meraq ettim şimdi...
    tşklerrr paylaşım için canım benim...

3. nawal

nawal Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    wawww denemek lazım güzele benziyo :D :D :D

Milföylü dondurma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. milföylü tatlı

milföylü tatlı

milfoylu tatlilar milföylü tatlılar milföylü tatlı milföyle yapılan tatlılar milföyden malzemeler:milföy hamuru,1 kase ince çekilmiş fındık veya ceviz,2 yemek kaşığı tarçın,1 kase şeker. yapılışı:1 milföyü unlu zemine serin üzerine 1 yemek kaşığı şeker,istediğiniz kadar tarçın,ceviz koyun.üzerine bir milföy daha koyup,kenarlarını bastırın iki milföy birbirine yapışsın.sonra rulo yapın ve 4...
  2. Dondurma

Dondurma

Rüyada dondurmak görmek ev hayatındaki mutluluğun kaybına ve bu olayların sizi çok üzeceğine yorulur. Dondurma yemek başarının işaretidir. Dondurmanın erimesi hayalleriniz gerçekleşmeyecek anlamındadır. Rüyada dondurma yemek, başarının işaretidir. Dondurmanın eridiğini gördüyseniz, hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir.Neşe, ağız tadı, kısmettir.Rüyada dondurma yediginizi...
  3. Dondurma Ama Sabundan Dondurma

Dondurma Ama Sabundan Dondurma

Sabundan dondurma mı olurmuş demeyin :D aşşağıya bakın çok da güzel dondurma oluyor :D
  4. Milföylü Pilav...

Milföylü Pilav...

milföylü pilav pilav çeşitleri Milföy hamuru ile lezzeti bir pilav yapmaya ne dersiniz Meleklerim? Bilindiği gibi milföy hamuru hem tatlı hemde tuzlu tarifler için kullanılabiliyor :) Malzemeleri 1 su bardağı pirinç 2 su bardağı su 1 yemek kaşığı tereyağ 1 adet çarliston biber 1 adet orta boy havuç 1 adet tatlı kırmızı biber 4 adet milföy hamuru 1 adet yumurta Tuz Yapılışı...
  5. Milföylü Tavuk Sarma

Milföylü Tavuk Sarma

tavuk sarma milföylü tavuk milföylü sarma baget milföy Akşam yemeğine misafiriniz mi var.Ve hala ne yemek yapacağınızı kararlaştıramadınız mı? Milföylü Tavuk Sarma yaparak agızlarında mükemmel bir tat bırakabilirsiniz. Afiyet olsun... Malzemeler, * 4 adet tavuk baget * 4 adet milföy hamuru * 2 adet orta boy kuru soğan * 1 adet orta boy havuç * 1 adet limon * 1 adet...

Sayfayı Paylaş