Mısır unlu Poğaça

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

1. handanca

handanca Well-Known Member

mısır unlu poğaça mısır unlu poğaça tarifi unu ile yapılan hamur işleri unundan unu

MISIR UNLU KOLAY POĞAÇA
    (12 ADET)

Malzemeler

3/4 su bardağı mısır unu
    3/4 su bardağı un
    Yarım su bardağı süt
    1 fincan sıvıyağ
    Yarım paket kabartma tozu
    100 gr beyazpeynir
    2-3 yemek kaşığı doğranmış dereotu
    1 yumurta sarısı
    Tuz
    Üzerine çörekotu

Hazırlanışı

İÇ MALZEME: Peynir rendelenir ve bir kâseye alınır. Daha sonra dereotu ilave edilir ve karıştırılır.

HAMUR: Un, mısır unu, kabartma tozu, tuz, sıvıyağ ve sütü karıştırın. Hamuru iyice yoğurun. Kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edinceye kadar yoğurun. Hamurdan küçük parçalar alıp iç malzemeyi de ekleyerek istediğiniz şekli verin ve yağlanmış fırın tepsisine dizin. Üzerine yumurta sarısı sürüp çörek otu serpin. 180–200 derece arası ısıtılmış fırında 15–20 dakika pişirin. Ilık olarak servis yapın.

Afiyet olsun

Son düzenleme: 22 Eylül 2008
Mısır unlu Poğaça konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mısır

Mısır (Zea mays L.) bir kültür bitkisidir.Bütün dünyada yetiştirilir. Dişi çiçeklerden alınan püsküller, ince bir tabaka halinde, gölgelik bir yerde kurutulur. Dış Görünüş: Açık esmer veya kırmızı esmerimsi renkli, hafif ve özel kokulu, tadsız, 1 mm kadar genişlikte, uzun liflerden ibarettir. Bileşim: Karbonhidratlar, potasyum, sodyum ve kalsiyum tuzları taşır. Etki ve Kullanılış: İdrar...
  2. Mısır Unlu Patlıcan Tava

patlıcan tava mısır unlu patlıcan mısır unlu tava [CENTER] [FONT=Comic Sans MS][SIZE=5][B][COLOR=DarkRed][I]Mısır unuyla hazırlanmış ve hafif yağda kızartılmış patlıcan tava tarifi, Beş çayınız ya da akşam yemeğiniz için yapabileceğiniz bu lezzetli yemeği mutlaka denemelisiniz. Doğu Karadeniz mutfağından, mutfağınıza esintiler gelecek.[/I][/COLOR][/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Comic Sans...
  3. Mısır unlu kabak dilimleri(12 ay üstü )

mısır unlu kabak unlu kabak mısır kabaklı kek kabaklı unu [B][I]Bebeklerimize özel bir tarif Melişlerim buyrun:)[/I][/B] [B][/B] [B][I]MALZEMELER[/I][/B] [B][/B] [B][I][SIZE=4][COLOR=blue]2 Adet kabak [/COLOR][/SIZE][/I][/B] [B][I][SIZE=4][COLOR=#0000ff]2 yemek kaşığı mısır unu[/COLOR][/SIZE][/I][/B] [B][I][SIZE=4][COLOR=#0000ff]1 yemek kaşoğı kıru nane [/COLOR][/SIZE][/I][/B]...
  4. Ebru Şallı dan Şeftali Ve Mısır Unlu Peeling

mısır unlu peeling mısır unu peeling unu ile unuyla hamilelikte şeftali yemek [B]Ebru Şallı'nın tavsiye etmiş olduğu şeftali ve mısır unlu peeling formülünü ve malzemelerini sizler için veriyorum.Doğal yollardan cilt bakımını yapmak isteyen tüm hanımlar için işte formül ve malzemeler [img]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/cilt-maskeleri2-5278.jpg[/img] Cilt bakımına cildinizi...
  5. Tavada Mısır Unlu İstavrit

[COLOR=#222222][FONT=Verdana]tavada mısır unlu istavrit mısır unlu istavrit tarifi evlenmeden önce pek balık sevmezdim ama evlendikten sonrada balık merakı geldi galiba bana.bu aralar sık sık balık yapıyorum yanınada en güzel giden en yakışan salata tabikide yeşillikli salatalar. geçen günde mısır unlu istavrit yaptım tavada yanınada mis gibi bol nar ekşili roka salatası.valla rokada da bol...

Sayfayı Paylaş