gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kolay Poğaça Tarifi

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kolay poğaça tarifleri kolay poğaça kolay poğaça, tarifi, malzemeleri, yapılışı, reçetesi, ile ilgili bilgiler burada melekler

MALZEMELER

1 su bardağı yoğurt,
    1 çay bardağı sıvı yağ,
    bir tutam tuz,
    1 adet kabartma tozu,
    alabildiğince un.
    (İç malzemesi: peynir veya patetes, kırmızı biber veya karabiber.)

HAZIRLANIŞI

Malzemeler karıştırılır. Hamur kulak memesi kıvamına gelecek şekilde yoğurulur. İçine isteğe göre peynir ya da haşlanmış patates, karabiber veya kırmızı biber konulur. (İsteğe göre iç malzemesine maydonoz da ilave edilebilir.) Poğaça şekli verildikten sonra üzerine yumurta sarısı sürülür. Pembeleşene kadar kızgın fırında pişirilir.

RefRa bunu beğendi.
  2. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Abla bu tariften ne kadar çıkıyo biliyo musun

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Mayalı olmadığına göre 1.5 tepsiye yakın çıkar sanırım refra:)

Sen en iyisi yap,bizi de bilgilendir olmaz mı ? :tik:

4. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Üşenmeyip yaparsam bilgilendiririm ablacım :D:D

5. SEDEF ÖZTÜRK

SEDEF ÖZTÜRK Forum Okuru

ABLA 1,5 TEPSİ DEMİŞSİN AMA YENİ YAPTIM 1 TEPSİYİ ZOR DOLDURDU :( SANIRIM TEPSİLER BUYÜK:d015: BU ARADA İLK DEFA YAPIYORUM :ohoh: MİSS GİBİ KOKUYOR :) YAŞIM 13 BUARDA İLK DENEMEM UMARIM ÇOK GÜZEL OLUR EĞER ÇOK GÜZEL OLURSAA BENN ; :hayal::hayal:

Kolay Poğaça Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kıymalı poğaça tarifi

kıymalı poğaça tarifi

kiymali pogaca tarifi kıymalı poğaça tarifi kıymalı poğaça tarifleri mayalı tarifleri resimli Kıymalı Poğaça Tarifi Özel gün davetleriniz için farklı lezzette poğaça tarifleri arıyorsanız kıymalı, yumuşacık poğaça tarifimiz tam size göre! Kıymalı Poğaça Tarifi Malzemeler, 2 Su bardağı ılık su 2 Çay bardağı sıvı yağ 1 Çay bardağı toz şeker 3 Çay kaşığı tuz 1 Paket aktif maya 1 Adet...
  2. Lavişten Poğaça Tarifi ....

Lavişten Poğaça Tarifi ....

poğaça tarifleri poğaça tarifi pogaca sekilleri poça çeşitleri Malzemeler: 1 Su bardağı ılık süt Yarım su bardağı sıvı yağ Yarım pk yaş maya Göz kararı tuz, 1 çay kaşığı şeker 1 yumurta akı içine, sarısı üstüne sürülecek 1 yemek kaşığı yoğurt Aldığı kadar un Yapılışı: Bütün malzemeleri karıştırıp ele yapışmayacak yumuşak bir hamur yoğurun.Hamuru yarım saat dinlendirin.sonra ne şekilde...
  3. Sütlü poğaça tarifleri resimli

Sütlü poğaça tarifleri resimli

poğaça tarifleri sütlü poğaça tarifleri sütlü tarifi resimli resimli sütlü poğaça, sütlü poğaça tarifleri, sütlü poğaça tarifi, sütlü poğaça yapımı, sütlü poğaçalar, sütlü poğaça tarifleri resimli 5 Çayların da yada pazar kahvaltıalrında enfes bir ziyafet olan sütlü poğaça tariflerimiz bu yazımızda Melek'ler. Buyrun sütlü poğaça tarifleri resimli hemde:A:A SÜTLÜ POĞAÇA Malzemeler...
  4. leziz yumuşacık poğaca tarifi

leziz yumuşacık poğaca tarifi

Kendi tarifim sayılır pastane poğacalarından daha güzel kesinlikle denemelisiniz Malzemeler 1 paket instant maya 4 yumurta 100 gr margarin eritilmiş yarım su bardağı yani 100 ml süt 4 çorba kaşığı şeker 1,5 tatlı kaşığı tuz 5 su bardağı un içi için böreklik lor peynir veya kaşar peyniri veya patates püresi ne isterseniz işte üzeri için 2 yumurtanın sarısı bunların aklarını da hamura...
  5. Kolay Zeytinli Poğaça tarifleri arıyorum

Kolay Zeytinli Poğaça tarifleri arıyorum

Herkese keyifli bir pazar günü diliyor ve aranızda bilen varsa bana Kolay Zeytinli Poğaça tarifleri yazmasını rica ediyorum şimdiden çok tşk ediyorum tarifler için.

Sayfayı Paylaş