gebe
  1. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

peynirli poğaça

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında asiruki tarafından paylaşıldı.

peynirli poğaça poğaça tarifleri poğaça nasıl yapılır hepsi burda melekler sevgili melekler size kendi ellerimle yaptığım poğaçamın tarifini veriyorum tadı çok güzel oluyor mutlaka deneyinn tavsiye mdir:D

[​IMG][​IMG]

peynirli poğaça

malzemeler;
    1) bir su bardağı yoğurt
    2) bir su bardağı sıvı yağ
    3)yarım paket margarin
    4)bir yumurta
    5)bir kabartma tozu
    6)bir tatlı kaşıgı tuz ve yarım tatlı kaşıgı şeker
    7)3.5 su bardagı un

hazırlanışı;

malzemeleri bir araya getiip iyice yoğurulur. çok yumuşak bir hamur elde edilir. içine
    peynir konulur. üzerine yumurta sarısı sürülür vee çörek otu veya susam dökülür önceden ısıtılmış fırına verilir..

afiyet olsun...
    not; bu poğaça kendi el emeğimdirr :D:D

melodi_cn ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    oo süper bir tarifff bizzat yedim taddım biliyorum herkese tavsiye ederimm esdeninde patlıcanlı poğaça tarifi vardı oda ilginçti hiç yemedim patlıcanlısını onuda denemek lazımm

sağol rukişş tarfi için:D:D

asiruki bunu beğendi.
  3. melodi_cn

melodi_cn Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.697
    Ödül Puanları:
    113
    ben bılemeyecem suan canım cok cektı yap yolla kargoyla ondan sonra yorum yapım :D

asiruki bunu beğendi.
  4. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43

afiyet olsun cemoşumm :D:D

peynirli poğaça konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sirkeli poğaça

sirkeli poğaça

sirkeli poğaça tarifleri sirkeli poğaça tarifi pogaça poğaçalar malzemeler:1/2 çay bardağı sirke 1/2 çay bardağı su 1 paket margarin 1 yumurta 1 su bardağı yoğurt 1paket kabartma tozu 1 tatlı kaşığı tuz aldığı kadar un içi için:lor ve yarım demet maydonoz yapılışı:sirke su yoğurt margarin tuz ve yumurtanın akınıkarıştırın unu ve kabartma tozunuda ekleyin.kulak memesi yumuşaklığına gelen hamuru...
  2. derotlu poğaça

derotlu poğaça

derotlu poğaça Malzemeler : 1 su bardağı sıvıyağ 1 su bardağı yoğurt 1 paket kabartma tozu 2 tatlı kaşığı toz şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1,5 tatlı kaşığı mahlep 2 adet yumurta ( 1 tanesinin sarısı üzeri için) ½ demet dereotu aldığı kadar un İçi için: Beyaz peynir Yapılışı : Yoğurma kabının içine biraz un ile kabartma tozu elenir. Unun ortası açılır ve içine tüm malzemeler ile...
  3. Labne peynirli poğaça

Labne peynirli poğaça

labne peynirli poğaça poğaça yapma oyunları pogaça yapma oyunları oyunu peynirli SABAH KAHVALTILARINDA 5 ÇAYLARINDA PİKNİKLERDE KISACASI GÜNÜN HER SAATİNDE YİYEBİLECEGİNİZ BİR LEZZET.. Malzemeler, Hamuru için, 1 paket margarin Yarım su bardağı yoğurt 1 adet yumurta Yarım su bardağı süt 1 yemek kaşığı toz şeker 1,5 çay kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu Yeteri kadar un Üzeri...
  4. Basit poğaça

Basit poğaça

Malzemeler:1 subardağı sıvıyağ 1 çay bardağı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket maya 2yumurtanın akı Yapılışı malzemeler karıştırılıp hamur mayalanmaya bırakılır daha sonra şekil verilip üzerlerine yumurta sarısı sürülüp 220 dercede ısttığımız fırında pişirilir.heeeeeeee üzerlerine sürdüğümüz yumurta sarısının içine 1 çimdik şeker koyarsak daha güzel kızaracaktırr.
  5. Dereotlu Peynirli Poğaça Nasıl Yapılır ?

Dereotlu Peynirli Poğaça Nasıl Yapılır ?

dereotlu peynirli poğaça dereotlu poğaça nasıl yapılır dereotlu poğaça tarifi Şöyle tavşankanı demlenmiş miss gibi bir çay, dumanı üstünde :) Yanında hazırlanmış bir tabak. İçinde bir dilim yumuşacık üzümlü kek, tazecik marulların içinde mercimek köftesi, fırından yeni çıkmış ıspanaklı kol böreği ve mis gibi kokusuyla dereotlu poğaça :) Ne o ? Yoksa dereotlu poğaçanın nasıl yapılacağını...

Sayfayı Paylaş