gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Küçük Aparatif Poğaçalar

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

küçük poğaça küçük poğaçalar aparatif tarifler margarinli poğaça kolay aparatifler Poğaça malzemeleri;
    1 su bardağı süt

Yarım paket margarin
    1 çay bardağı sıvı yağ
    1 çorba kaşığı kuru maya
    1 çay kaşığı mahlep
    2 çorba kaşığı toz şeker
    2 çay kaşığı tuz
    Alabildiğince un
    Üzerine sürmeye 1 adet yumurta sarısı
    İçi için lor ve maydanoz

hazırlanışı

Süt ılıtılır, içine maya ve şeker koyularak 15 dk kadar bekletilir. Daha sonra tuz, sıvı yağ, margarin, mahlep ve un katılarak sert olmayan kulak memesi kıvamından yumuşak bir hamur yoğrulur. Yarım saat kadar hamur dinlendirilir. Tepsi yağlanarak hamurdan ceviz büyüklüğünde ve daha büyük parçalar alınarak elde yuvarlanarak şekil verilir. 15 dakika kadar daha tepside kabarmaya bırakılır. Üzerine yumurta sarısı sürülerek 175 derece fırında pişirilir. Piştikten sonra soğumaya bırakılır. Soğuyan boş poğaçalar bıçak yardımıyla ortadan ikiye kesilir ve arasına lor ve maydanoz karışımı konularak servis yapılır.

2. beyazmelek_melek

beyazmelek_melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Küçük Aparatif Poğaçalar
    dün yaptim enfes oldular yumusacik
    paylastigin icin sagolasin canim

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Küçük Aparatif Poğaçalar

en cok yaptigim sey pogaca:zuha:
    tek bildigim o oldugundan degilde, cok güzel yaparim ondan:hhh:
    sagol canim eline saglik :D

Küçük Aparatif Poğaçalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Taze soğanlı minik poğaçalar

Taze soğanlı minik poğaçalar

Malzemeler: 100 gr küp küp doğranmış oda sıcaklığında tereyağ 1 yumurta 1/2 su bardağı ayran 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 2-3 dal taze soğanın beyaz kısımları ince ince doğranmış 3-4 yemek kaşığı rendenin ince tarafıyla rendelenmiş kaşar peyniri 1 çay kaşığı mahlep 1 yemek kaşığı sirke Un Hazırlanışı 1- Tereyağ, ayran ve yumurtayı karıştırın. Kabartma tozu,...
  2. Zeytinli ve kurutulmuş domatesli poğaçalar

Zeytinli ve kurutulmuş domatesli poğaçalar

domatesli poğaça Malzemeler: 3 su bardağı un 2 yumurta akı 150 gr eritilmiş tereyağı 1 çay bardağı ayçiçeği yağı 1 çay bardağı yoğurt 1 çay kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı dilim zeytin 1 çay bardağı kurutulmuş domates Yarım çay bardağı kıyılmış dereotu Üzeri için 1 yumurta sarısı Hazırlanışı: *Unu bir karıştırma kabına alarak ortasını...
  3. TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

gazozlu poğaça tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Hiç gazozla poğaça yapmayı denediniz mi melekler? Nette gördükten sonra aklıma yattı benim.Sütlü poğaça,düğüm poğaça oluyor da gazozlu poğaça mı olmayacak dedim ve geçtim mutfağa melekler :) İşte malzemelerimiz; 1 su bardağı oda ısısında sade gazoz Yarım su bardağı ılık su 250 gr tereyağı...
  4. Kolay Aparatif Yemek Tarifleri

Kolay Aparatif Yemek Tarifleri

Kolay Aparatif Yemek Tarifleri istiyorum aparatif yemeklere bayılıyorum birde çeşitlerimi arttırsam tam olacak :)
  5. Resimli Kolay Aparatif Yemek Tarifleri

Resimli Kolay Aparatif Yemek Tarifleri

Aparatif Yemek Tarifleri Resimli, Resimli Kolay Aparatif Yemek Tarifleri, Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda sizlere ve mutfakta henüz acemi olan tüm hanımlara, birbirinden lezzetli ve kolay yemek tarifleri sunuyor ve şimdiden hepinize afiyet olsun diyoruz :) Kaşarlı Muska Malzemeler 1 adet yufka 1 adet yumurta 1 su bardağı rendelenmiş...

Sayfayı Paylaş