gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Öğrencilerin okul sıralarında oturuş şekilleri nasıl olmalıdır?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Öğrencilerin okul sıralarında oturuş şekilleri nasıl olmalıdır?
    Öğrenciler genelde masa üzerine dayanarak ders dinlemeyi alışkanlık haline getirir. Ancak çocukların en azından ders dinlerken arkalarına yaslanmaları ve dik oturmaları sağlanmalıdır. Teneffüslerde ise öğrenciler sıralarında oturmak yerine kalkıp dolaşmalıdır. Ara sıra yapılacak basit sırt egzersizleri de bir sonraki dersin daha rahat geçmesine yardımcı olacaktır.

Okul döneminde başka ne tür ortopedik sorunlar görülebilir?

Okulda geçen süreye, okul ile ev arasında geçen süre ile etüd saatleri ve kurslar da katıldığında, çocukların zamanlarının büyük bölümünün ayakkabıyla geçtiği anlaşılmaktadır. Bu da okuldan dönen çocukların sadece sırt ağrısından değil, ayak ağrısından da yakınmalarına neden olur. Çocukluk çağında ayaklarda ağrılara neden olan bir dizi hastalık vardır. Burkulmalar ve travmalar dışında bu hastalıklar arasında en yaygın bilineni düztabanlıktır.

Düztabanlık, ayağa iç yandan bakıldığında, mevcut ayak kavsinin kaybolup ayağın iç kenarının bütünüyle yere temas etmesi durumudur. Çocuklarda en sık esnek düztabanlık görülmektedir. Yani, ayak kavisini oluşturan bir takım kemiğin arasındaki bağların yapısal gevşekliği söz konusudur. Esnek düztabanların çok büyük bir kısmında, şekil olarak normal kabul edilen ayaklardan farklı bir biçimde görülse de, ilerde herhangi bir işlevsel kusurla karşılaşılmamaktadır.

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Öğrencilerin okul sıralarında oturuş şekilleri nasıl olmalıdır?
    paylasim icin tskler canim

Öğrencilerin okul sıralarında oturuş şekilleri nasıl olmalıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Okul Öncesi Eğitim Kurumları Nasıl Olmalıdır?

Okul Öncesi Eğitim Kurumları Nasıl Olmalıdır?

okul öncesi eğitim nasıl olmalı sanat eğitimi nasıl olmalıdır okul öncesinde sanat eğitimi olmalıdır resmi Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Bulunması Gereken Nitelikler Çocuğu okul öncesi eğitim çağına gelen her anne-baba, okul seçimini nasıl yapacakları, neleri ölçüt olarak alacakları konusunda pek çok tereddüt yaşar. İyi bir okul öncesi eğitim kurumu şu nitelikleri taşımalıdır:...
  2. Peygamber efendimizin tasvip etmediği oturuş şekilleri

Peygamber efendimizin tasvip etmediği oturuş şekilleri

hamilelikte oturuş şekli peygamber efendimiz nasıl otururdu Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed nasıl otururdu hangi oturuş şekillerini tasvip ederdi hangi oturuş şekillerini tasvip etmezdi :) Fahr-i Cihân Efendimiz'in beğenmediği ve hoş karşılamadığı oturuş biçimleri de vardır. Meselâ tek elini arkaya uzatıp elinin ayasına yaslanarak ve vücudunu da ona göre biçimlendirerek oturmak Efendimiz...
  3. Okullarda Idareciler Nasil OlmalI?

Okullarda Idareciler Nasil OlmalI?

İletişim Bilen,yöneticilik Vasıflari Olan,liderlik Vasıflari Olan ... Tabi Bu Liderlik Vasıflari Negatif Liderlerde Olanlara Benzemeyen,kendi Biriminde çalişan Arkadaşlarının Sorunlarini çözmek için Var Gücü Ile çaba Gösteren, Bunun Için Amirlerinden Okulu Ve Personeli Için Gerekli Imkanlari Isteyen, Amirlerine Yağ Yakarak , Koltuk Sevdalısı Olmayan,eğitimi Seven , Toplumla Velilerle...
  4. Okul Çağı Çocukları İçin Beslenme nasıl olmalı

Okul Çağı Çocukları İçin Beslenme nasıl olmalı

okulda beslenme okula giderken beslenme çocuklarda beslenme Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere çocuk beslenmesi hakkında bilmeniz gereken faydalı bilgiler aktarıyor ve okula giderken beslenme hakkında bilgiler aktarıyoruz. Yapılan çalışmalarda, yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat sürelerinin kısaldığı, algılamalarının azaldığı,...

Sayfayı Paylaş