gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Pazının Yararları Nelerdir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Pazının Faydaları Pazının yararları Pazının Faydaları nelerdir

Kışın mutfaklarımızdan eksik etmediğimiz , yemeği, dolması ve böreğiyle damaklarımızı tatlandıran pazının alternatif tıp tedavilerinde de kullanıldığını biliyor muydunuz melekler ? İşte konuyla ilgili bilgilerimiz...

Pazı ıspanağa benzeyen sindirimi kolay, bol vitaminli, besleyici bir bitkidir.Pazıda, A, C ve K vitaminleri bol miktarda bulunur. Ayrıca, E vitamini ile demir, magnezyum ve kalsiyum minerallerini içerir.

Pazının Faydaları
    İştah açıcıdır. Vücuda kuvvet verir. Hazmı kolaylaştırır. İdrar söktürür, kabızlığı giderir ve idrar yollarında yanma şikâyetlerini azaltır. Öksürüğe karşı faydalıdır. Kansızlığı önler. Hamile olanların yemesi doğacak çocukta omurga açıklığı riskini azaltır..

Pazı Nasıl Kullanılır?
    Pazının kökleri, sapları ve yaprakları pazı yemeği, dolması ve salatası yapılarak kullanılır. Ayrıca, tedavi amacıyla haşlaması yapılıp deri hastalıkları, yanık, şişlik ve basur memelerinin üzerine konursa faydası görülür. Balla karıştırılarak saç çıkmayan deriye sürülürse faydalı olur.

Pazının Yararları Nelerdir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pazı

Pazı

Pazı otu hayır ve rızka, hakkında söylenecek üzücü söze delalet eder.Rüyada pazi yemegi yediginizi görmek, sagliginizin endise verecek bir durumda olmadigina, her zamandan daha çok sihhatli oldugunuza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen pazi otu, hayir ve riziktir. Rüyada temizlenmeksizin yenli pazi, rüya sahibinin ödemesi gereken borca ve süpheli seyleri yapmaga veya talihin...
  2. pazı

pazı

(Gartenampfer / Patience / Patience / Rumex patientia / Labada / Kuzukulagi) Haziran-eylül aylari arasinda, yesilimtrak renkli küçük çiçekler açan, 50 cm-1,5 m boylarinda çok yillik otsu bir bitkidir. Daha çok çayirlik yerlerde, harâbelerde, yol kenarlarinda, meskûn daglik bölgelerde yayilis gösterirler. Gövdeleri dik, silindirik kirmizimsi, kökler kalin ve sarimsi renklidir. Yapraklari büyük,...
  3. Pazı

Pazı

(Gartenampfer / Patience / Patience / Rumex patientia/ Labada / Kuzukulagi) Haziran-eylül aylari arasinda, yesilimtrak renkli küçük çiçekler açan, 50 cm-1,5 m boylarinda çok yillik otsu bir bitkidir. Daha çok çayirlik yerlerde, harâbelerde, yol kenarlarinda, meskûn daglik bölgelerde yayilis gösterirler. Gövdeleri dik, silindirik kirmizimsi, kökler kalin ve sarimsi renklidir. Yapraklari büyük,...
  4. trisequens ne işe yarar

trisequens ne işe yarar

trisequens kullananlar lütfen bana söyleeyebilir mi adet olamıyorum doktorum verdi bunu bana nasıl kullanacam kilo aldırır diyorlar doğru mu bilgi verirseniz sevinirim lütfeeeen.
  5. Kış Lastiklerinin Yararları Nelerdir?

Kış Lastiklerinin Yararları Nelerdir?

Kışın eli kulağında. Aracıma kış lastiği taktırmak istiyorum ama fiyatlar da malum. Taktırsam faydalı olur mu, ne kadar olur ?

Sayfayı Paylaş