gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

pişmiş reçellerim taşıyor

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba öncelikle her yerde aradım bulamadım umarım burada sorunuma çözüm bulurum. kış için çilek reçeli yapmıştım reçelleri kaynatıp kavanozlara koydum fakat dolaba koymamıştım. yaklaşık 15-20 gün sonra reçellerin taştığını fark ettim ve bunları buzdolabına yerleştirdim. bu gün fark ettim ki reçellerim buzdolabında da taşıyor tadına bakıyorum ekşimemiş tadı gayet güzel ne yapmalıyım bana bir çözüm yolu lütfen. şimdiden teşekkürler

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    sevgili misafirimiz sanırım elinizçok bereketlii :D:D reçeliniz taşıyorr
    size önerim reçelleri koyduğunuz kavonuzu çok doldurmayınn hatta yarı yarıya doldurun ve dolapta saklayın

size reçel yapımının püf noktalarını'da veriyoruz bu bilgilerde size yardımcı olacaktır

ayrıca size ceviz reçelini de tavsiye ederim:)

sevgiyle kalın

pişmiş reçellerim taşıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Reçel

Reçel

Bakınız; Komposto.Rüyada reçel yemek , işlerinde yapacağı kâr ve kazanca; reçeli evde yapmak, çok sevinçli bir haberi müjdeler. Rüyada reçel yemek, işlerinde kâr yapacağı ve kazanacağına işaret eder. Evde reçel yapmak, çok mutluluk veren haber almak demektir. Rüyada reçel yediğinizi gördüyseniz, hoş sürprizlerle karşılaşacak ve güzel seyahatlere çıkacaksınız.Rüyada reçel yapmak çok önemli...
  2. Pişti oldular

Pişti oldular

ebru gündeş kıyafet modelleri ebru gündeş elbise modelleri Popstar Alaturka'nın pazar günkü canlı yayınında kıyafet krizi yaşandı. Konuk sanatçı Linet'in tesadüfen jüri üyesi Ebru Gündeş'le aynı elbiseyi giymesi, tüm ekibi şaşırttı. Elbise benzerliğini fark eden Gündeş kendini gülmekten alamazken, Linet ise düştüğü zor durumu belli etmemeye çalıştı. Hatta kemerinin arkasını önüne...
  3. Guatr riski taşıyor musunuz?

Guatr riski taşıyor musunuz?

Guatr insanı içten tüketen ve tehlikeli boyutlara ulaşan bir hastalık. Ve bütün hastalıklarda olduğu gibi erken tanı çok önemli ki guatrda daha önemli o yüzden her ihtimale karşı kendimizi garantiye almak zorundayız.B unun için yapmamız gereken sadece aşağıdaki maddelerden bize uyan var mı bakmak ve uyan varsa hemen bir doktora başvurmak; çünkü hiçbirşey sağlığımızdan değerli değildir....
  4. Greyfurt reçeli

Greyfurt reçeli

Melişlerim bu reçeli deneyin :) Malzemeler 3 adet portakal 2.5 kg toz şeker 7 su bardağı su 1 adet greyfurt 2 adet limon Hazırlanışı Meyvelerin kabuklarını temizleyin.Meyveleri küçük küçük doğrayın.Su ilave edip 24 saat bekletin.Sonra hafif pişirip 24 saat daha bekletin.Şekeri atıp kaynatın.( çok koyu olması gerekmez soğuyuncada koyulaşçaktır)
  5. Pişti olan ünlüler

Pişti olan ünlüler

pişti ünlüler Bir düşünsenize sizin için çok büyük önem taşıyan bir davete katılıyorsunuz elbiseniz saç baş makyajda tamam ve iş davete gitmeye kalıyor hazırlıklar tamam girdiniz içeri o ne birde baktınız özenle ve beğenerek aldığınız üzerinizdeki elbisenin aynısını bir başka kişide giymiş ne düşünürdünüz yada o an hangi ruh halinde olurdunuz bilemem ama bu durum ünlüler için çok daha zor...

Sayfayı Paylaş