gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ramazanda Yapılan Tatlılar neler ve Ramazanda Yapılan Tatlı tarifleri burada

Konu, 'Ramazan Yemekleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ramazanda Yapılan Hafif Tatlılar
    Ramazan Ayında Yapılan Tatlılar

Daha önce sizlere Ramazan Ayında yapılan dualar ibadetler hakkında bilgiler sunmuştuk. Bu yazımızda da ramazanda hangi tatlılar yapılır diyen tüm arkadaşlarımız için, ramazan tatlıları isimleri ve ayrıca bu tatlıların isimlerinin yanı sıra bir de ramazan tatlıları tarifleri de paylaşıyoruz Melek'ler:)

Fırında Sütlaç

Fırında Sütlaç İçin Malzemeler:

Yarım su bardağı pirinç

1 su bardağı su

5 su bardağı süt

2 çorba kaşığı nişasta

1 paket vanilya

1.5 su bardağı tozşeker

1 yumurta sarısı

Fırında Sütlaç Yapılışı:

Pirince 1 bardak su ekleyip kısık ateşte suyunu çekinceye kadar pişirin. Süt, vanilya ve şekeri ekleyip pirinç iyice yumuşayıncaya kadar karıştırarak pişirin. Nişastayı 2-3 kaşık suyla ezip sütlaca ilave edin. 4-5 dakika daha karıştırarak kaynatın. Bir kapta yumurta sarısını çırpın. 1 kepçe sütlaç ekleyin. Karışımı sütlaca ilave edip karıştırın. Bir taşım daha kaynatıp tencereyi ocaktan alın. Sütlacı kaselere paylaştırıp fırın tepsisine dizin.Tepsiye kaselerin yarısına gelecek kadar su ekleyin.Kızgın fırın sütlaçların üzeri hafif pembeleşinceye kadar fırınlayın.

Güllaç Tatlısı

Güllaç Tatlısı İçin Malzemeler:

10-11 güllaç yufkası
    2,5 lt süt

750g toz şeker

1 paket şekerli vanilin

nar taneleri

dövülmüş ceviz veya antep fıstığı

Güllaç Tatlısı Yapılışı:

Süt ve şekeri kaynatın. vanilini ekleyip ılıtın. Bir güllaç yaprağını parlak kısmı yukarı gelecek şekilde tepsiye serin. üzerine bir kepçe ılınmış sütten gezdirin. diğer yaprağı bunun üzerine koyup tekrar süt gezdirin. bu işlemi tüm yapraklar bitene kadar tekrarlayın. kalan sütü en üstteki yaprağın üzerine dökün. (süt fazla gelir diye merak etmeyin, yapraklar çok fazla süt çekiyor) tepsiyi buzdolabında 1,5 saat bekletin. Servisten önce üzerini nar taneleri ve dövülmüş ceviz (veya antepfıstığı) ile süsleyin.

Diğer Ramazan Tatlıları:

Çikolatalı Baklava

Hindistan Cevizli Mısır Unu Tatlısı

Bursa Lokumu

Kalburabastı

Kolay Katmer

Sütlü Ramazan Lokması

Ramazanda Yapılan Tatlılar neler ve Ramazanda Yapılan Tatlı tarifleri burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazanda Tatlı krizi nasıl önlenir

Ramazanda Tatlı krizi nasıl önlenir

Ramazan ayında canım inanılmaz tatlı çekiyor meleklerim, ha bu arada ben zeynep. Şimdi bugün akşam nasip olursa niyet edip oruca kalkacağız. Umarım herkesin oruçları kabul olur. Ne diyordum heh tatlı krizi, yahu bunun önüne bir türlü geçemiyorum. Hergün tatlı yiyorum. Ramazan ayı boyunca bu böyle devam ediyor. Bi bakıyorum ki ramazan bitene kadar 10 kilo almışım. Bu kriz neden olur bunun önüne...
  2. Resimli Ramazan Tatlıları tarifi istiyorum sizden

Resimli Ramazan Tatlıları tarifi istiyorum sizden

Kızlar Ramazan ayına da çok az kaldı ve her ramazan olduğu gibi günümüz hep mutfakta yemek yaparak ve iftarda o yemekleri nasıl afiyetle yiyeceğimizi düşünüpte sabırsızlanacağız:) Aynı sabırsızlığı inanın şuan hisettim :) Neyse arkadaşlar ben sizden ramazan ayı için bir kaç tatlı tarifi istiyorum ve tarifler için şimdiden çok tşk ediyorum:)
  3. Tam Ağzınıza Layık Ramazan İçin Tatlı Tarifleri

Tam Ağzınıza Layık Ramazan İçin Tatlı Tarifleri

Ramazan Tatlıları Ramazan Tatlısı Tarifleri Sevgili melekler, mübarek Ramazan ayının gelmesine sayılı günler kaldı. Şimdiden hayırlı bir Ramazan geçirmenizi diliyoruz ve Ramazan sofralarının vazgeçilmezi tatlı tariflerinden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşte isteyene şerbetli, isteyene sütlü ve hafif Ramazan tatlısı tarifleri.. :) FINDIKLI ŞEKERPARE TATLISI Malzemeler: 200 gr...
  4. Uzmanlardan Ramazan İçin Tatlı Tarifleri 2013

Uzmanlardan Ramazan İçin Tatlı Tarifleri 2013

ramazan için tatlılar ramazan tatlıları ramazan için hafif tatlılar Sevgili melekler, ramazan ayı için sağlıklı beslenme uzmanları sağlıklı tatlılar öneriyorlar. Uzun süre aç kalan midenin tıka basa doldurulmaması ve tatlı olarak da ağır ve şerbetli tatlılar yenmemesi gerektiğini söyleyen sağlıklı beslenme uzmanları, ramazan ayında daha ziyade hafif tatlılar tüketmek gerektiğini söylüyorlar....
  5. Ramazan Ayında Yapılacak Bazı Dua ve İbadetler

Ramazan Ayında Yapılacak Bazı Dua ve İbadetler

Ramazan faziletleri sevabı büyük olan 11 ayın sultanıdır.Bu mübarek ayda müslümanların oruç tutması emredilmiştir.Oruç Allahın yasaklarına el uzatmayıp uzak kalmak,nefsi terbiye etmektir.Ramazan ayında tuttuğumuz oruç gibi başka ibadetlerin de yapılması gerekir.Ramazan da yapılacak ibadetler,Ramazan da edilecek dualar yazımızın devamın da öncesi ; Ramazan Ayının Son 10 Gününde Hangi Dualar...

Sayfayı Paylaş