gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113

Sınırları Aşın Meleklerim Dikdörtgen Pizza Tarifi Bizde...

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Dikdörtgen Pizza Tarifi Dikdörtgen Pizza Nasıl Yapılır

Pizza konusunda sınırları aşmaya varmısınız...Her zaman daire pizza olacak diye bişi yok biraz kendinizden bişiler katarak bunu yemeklerinizde değişiklikler olarak kullanabilir ve sevdiklerinizi şaşırtıp sevindirebilirsiniz....İşte pizza hamuru tarifi...

MALZEMELER

3 su bardağı un
    1 tatlı kaşığı yaş maya
    3 çorba kaşığı zeytinyağı
    1 çay bardağı yoğurt suyu su
    Tuz

SOSU İÇİN

1 çorba kaşığı salça
    1 diş sarımsak
    1 tutam fesleğen
    Zeytinyağı

ÜZERİ İÇİN

Sucuk
    Kaşar peyniri
    Zeytin
    Yeşil biber
    Kırmızı biber
    Domates

HAZIRLANIŞI

Unu karıştırma kabına alıyoruz ve ortasını açıyoruz. Ortaya yaş mayayı koyuyoruz. Mayanın üzerine zeytinyağını ve yoğurt suyunu döküyoruz. Unun üzerine de tuzunu serpiyoruz. Ortadan mayayı eriterek yoğurmaya başlıyoruz. Ilık su ekleyerek yoğurmaya devam ediyoruz.

Kulak memesi kıvamında bir hamur elde edene dek yoğuruyoruz. Hamurun üzerine nemli bez örterek mayalanmya bırakıyoruz. Sosu için, doğrayıcıya salçayı, sarımsağı, fesleğeni ve zeytinyağını koyarak hepsini bir doğrayıcıdan geçiriyoruz. Üzeri için, sucuğu, zeytini, biberleri ve domatesi doğruyoruz.

Kaşar peynirini rendeliyoruz. Hamuru iki parçaya bölüyoruz. Üzerine un serpiyoruz ve merdaneyle açıyoruz. Birini dikdörtgen açıyoruz. Dikdörtgen pizza tepsisine alıyoruz. Yuvarlak hamuru da yuvarlak pizza tepsisine alıyoruz. Üzerlerine hazırladığımız pizza sosundan sürüyoruz. Sosun ardından rendelenmiş kaşar peynirinden koyuyoruz. Doğradığımız malzemeleri de üzerlerine koyuyoruz. Önceden ısıtılmış 240 derecelik fırında pişiriyoruz.

Sınırları Aşın Meleklerim Dikdörtgen Pizza Tarifi Bizde... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu pizza tarifi garantilidir

Bu pizza tarifi garantilidir

pizza tarifi pızza tarıfı pizza tost nasıl yapılır pızza yapımı Bu pizza tarifi garantilidir arkadaslar. Mutlaka cok güzel oluyor, denemek isteyenlere simdiden afiyet olsun. Malzemeler: 400 gr. un yarim paket yas maya 1 tatli kasigi tuz 1/2 cay bardagi zeytinyagi 220 ml su (1 bardaktan biraz fazla) 1/2 cay kasigi seker Un karistirma kabina alinir ortasi havuz seklinde acilir ve havuzun...
  2. Süper Bir Pizza(Resimli Pizza Tarifi)

Süper Bir Pizza(Resimli Pizza Tarifi)

süper pizza tarifi denenmiş pizza tarifi mayasız hamuru denenmiş tarifleri mayasız hamuru nasıl yapılır Merhaba meleklerim geçenlerde canım pizza çekti. :yemek: Dışardan almak istemedim çünkü çok pahalı gelio :piha: Evde de malzemesi vardı yapayım dedim ve sonuç harika oldu.İyi ki de hazır almamışım çünkü pizzacılarınkinden bile güzel oldu :seker: Tarifi veriyorum mutlaka deneyin :d015:...
  3. ev yapımı pizza tarifi

ev yapımı pizza tarifi

pizza tarifleri pizza tarifi nasıl yapılır yapımı ev yapımı Eveeeet resimli olarak sizlere birazdan pizza tarifi vereceğim. Bu tarife harfiyen uyun sizi usta bir pizzacı olarak ansınlar. :D:D MALZEMELER: Hamuru:Ekmek yapma makinesinde hazırladık. Simbo'da pizza hamuru tarifi var. Elde hazırlama:1 su bardağı ılık suda, 1 tatlı kaşığı şeker eritilir, 1 yemek kaşığı toz maya(instant)...
  4. kolay pizza tarifi

kolay pizza tarifi

kolay pizza tarifi kolay bir pizza nasıl yapabilirim?
  5. nefis pizza tarifi

nefis pizza tarifi

Arkadaşlar benim ve eşimin en çok sevdiği hamur işi pizza hemen her hafta yaparım ve afiyetle yeriz.Tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.Ama ölçülerim göz kararı olur benim hep.Tepsi büyüklüğüne göre sizde azaltıp arttırabilirsiniz. MALZEMELER: Un Maya Ilık su Tuz HARCI İÇİN: Soğan Yeşil Biber Domates Zeytin Sucuk yada sosis Yumurta(1 tane) Sıvıyağ Mantar Tuz ve Baharatlar Kaşar Peyniri...

Sayfayı Paylaş