Şıpıdıkla Her Telden Sohbet Fun Club

hahhaaa cok begendım cok havalı oldu sahılll :)

geç döllenme durumunda olabılır ıkracm şükür bnm sat tarıhıyle ultrason gunu aynı gidiyor 41.haftada normal dogum olmuoyrdur degılmı hıc işlemedım öyle bir dosya bizim burdada sezeryan meraklısı ınsanlar kolay gelıyor lakın sonrası acı cekmesı zor bizim burda 40.haftada sürmatürasyon (geç dogum) diyerek sezeryana alıyorlar bıde doktorlarda genelde sezeryan meraklısı

Canım 41'de bazen suni sancıyla bazen sezeryanla alıyorlar. İlginç olan bi şey var, gelinler gizlice doktordan sezeryan istiyorlar ama aileler buna çok karşı, yarım insan olduğuna inanılıyor. Doktorda normalde zorluyor, olmazsa sezeryana alıyor. Sezeryanın ilki kolay atlatılsada 2. çok zor oluyor, arkadaşımın 6 yaşındaki oğlundan sonra kızı oldu ama çok sıkıntı oldu diyor, şuan sezeryan istediği için pişman ama çok geç. Normal doğumun acısını bile bile yine normal isterim doğumu...

ikra kız mı hıssedıyorsunn ne gusell oglun ve kızın olucak ayy ne gusel ınsallhh kızın olur bır tanede:)bak annesııı şimdiden heyecanlanamaya baslamıssınız ne gusel

Canım bunda çok rahatız, oğlum gibi üzerine düşseydim zorlanırdım belki, kaldıramayacağımı düşünebilirdim. Önümüzdeki hafta nasipse kalp atışları için gidicem bakalım ne çıkacak. Eşim çok heyecanlı, oda beni etkiliyor doğrusu.

tess sorularını bna sorabılırsın:)

uzm.dr.cevaplarr :)

:) buradaki kadın doğumcu arkadaş herşeyi bize soruyor :)
Çünkü hiç yaşamamış, yaşamak çok daha farklı diyor, önceden hareket etmiyo diye gelenlere kızarmış, şimdi hergün ultrasona giriyor :)

Bu arada ilk emzirmeden önce soğan sürün göğüs uçlarınıza, ben ve süren arkadaşların hiç yara olmadı.

ikraa heyecanlı olmana sevndım cok ALLAHIM saglıkla sıhhtle versn ınsallh
bile bile sezeryan ısteyenlere bnde sasırıyorum amaoluyor naspse bnde normal ısterm bnm doktorumda bıraz sezeryan yanlısı cogu dogumu sezeryan bkalm bn ısrar edecegm normal ıcın ınsallhoyle olur
soğanı duymamıstım aklıma gelrse mutlaka surerım

soğanı bize tekrar hatırlat ikra unuturum ben. Ben de nasipse normal doğum istiyorum ama olmayacaksa sağlıkla gelsin demekten başka çare kalmıyor. Şimdi çoğunlukla o sebep bu sebep değil sezeryan yapıyorlar:s

Pinecim bebeğin herşeyi çok güzel maş. inş. en kısa zamanda hayırlısıyla kullanır hepsini.
Ayy heyecan yaptım, çok güzel oluyor, oğlumun biberonu cihicco çok memnunuz, avent'te güzel bir marka.
Hastane çantan hazırmı pinecim, ben 37. haftada hazırlmamamıştım daha :) Sonra sancılr vurunca hazırladık, hamileliği çok sevmiştim hakikaten, hazırlık zamanı çok güzeldi. Şimdi kızıma bişey almaya gerek kalmayacak, masrafsız olacak sanırım...Allah'tan herşeyi ara renk almışım :)
Kız moduna girdik iyice...

Hamileliği çok mu sevdin:S Bir ben sevemedim sanırım ya

soğanı bize tekrar hatırlat ikra unuturum ben. Ben de nasipse normal doğum istiyorum ama olmayacaksa sağlıkla gelsin demekten başka çare kalmıyor. Şimdi çoğunlukla o sebep bu sebep değil sezeryan yapıyorlar:s

Sezeryan kötü bir doğum şekli değilki canım, sadece keyfi yapılmasına karşıyım ben. Benim az kalsın sezeryana çeviriyordu, Allah'tan epidural geldi aklımıza. 2. bebek doğumu çok kolay olur diyorlar, çok zorlarsa yine epidural tercih ederim doğrusu.

Hamileliği çok mu sevdin:S Bir ben sevemedim sanırım ya

Ahh benim 2 ay dışında çok güzel geçti canım yaa.
6 aya kadar pek hamile gibi değildim zaten, karnım çıkmaya başlayıncada hareketleriyle avunuyordum.
7. aydan sonra zaten vakit geçmiyor bir türlü.

Sezeryan kötü bir doğum şekli değilki canım, sadece keyfi yapılmasına karşıyım ben. Benim az kalsın sezeryana çeviriyordu, Allah'tan epidural geldi aklımıza. 2. bebek doğumu çok kolay olur diyorlar, çok zorlarsa yine epidural tercih ederim doğrusu.

Ahh benim 2 ay dışında çok güzel geçti canım yaa.
6 aya kadar pek hamile gibi değildim zaten, karnım çıkmaya başlayıncada hareketleriyle avunuyordum.
7. aydan sonra zaten vakit geçmiyor bir türlü.

kötü değil tabi ama karında felan şişlik kalıyo genelde sezeryanda. Birde ben doğum sonrası sancıyla uğraşmak istemiyorum, bebeğime konsantre olayım:) Benimde 2 aydır kötü çok geçerse şükredicem bazılarında 9 aya kadar sürüyormuş

bnce sezeryan kötü bir dogum şeklı netıcede amelıyet ve sıkıntıları genelınde cok uzun zaman alıyorrr kızlar naspseee saglıklı olursa catır catır doguralım :)

Geri