gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Sucuklu Ekmek

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sucuk ekmek tarifi sucuklu ekmek tarifi sucuklu sucuk nasıl yapılır fırında kaşarlı Malzemeler Hamuru için:
    1 yemek kaşığı toz maya
    1 çay bardağı süt
    1 çay bardağı su
    1 çay kaşığı
    tuz
    1 yemek kaşığı yoğurt
    2 yemek kaşığı sıvıyağ
    4 su bardağı un
    İçi için:
    10 dilim
    sucuk
    20 adet yeşil zeytin
    1 tatlı kaşığı
    kekik
    2 yemek kaşığı
    domates salçası
    1 çay bardağı rendelenmiş
    kaşar peyniri
    Yapilis Tarifi
    Yoğurma kabına toz mayayı ve ılık sütü koyup, maya eriyene kadar karıştırın. Üzerine tuzu, yoğurdu, sıvıyağı ve unu ekleyip, yoğurun. Kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yapıp, kabarması için 30 dakika bekletin. Hamuru dört eşit parçaya bölün. Elinizi zeytinyağına batırarak, hamurlara, tezgahın üzerinde, uzun pide şekli verin.
    Üzerlerine 2 yemek kaşığı suyla çırptığınız domates salçasını sürün.Sucuk, ve yeşil zeytini hamurlara paylaştırın. Üzerlerine kekik ve rendelenmiş kaşar peyniri serpiştirip, 20 dakika daha bekletildikten sonra, 175 dereceye ayarlı fırında 15 dakika pişirin. Üzerine hafif zeytinyağı gezdirip, servise sunun

Sucuklu Ekmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sucuklu yumurta

Sucuklu yumurta

Malzemeler 3 Adet yumurta 15 dilim sucuk 125gr margarin Yapilis Tarifi Once margarin sahana konur ve hafif ateste isinirken sucuklar atilir. Margarinin erimesi ile yumurtalar kirilarak pismesi beklenir. Istege göre yumurta çirpilabilir. Yumurtanin akan kismi beyaz olana kadar beklenir. Servise sunulur.
  2. Beşamel soslu, sucuklu fırın makarna

Beşamel soslu, sucuklu fırın makarna

besamel soslu firinda makarna beşamel soslu fırın makarna beşamel fırında fırında Beşamel soslu, sucuklu fırın makarna malzemeler: yarım paket makarna -1 tatlı kaşığı tuz -3 yemek kaşığı margarin -1,5 yemek kaşığı un -3 su bardağı süt -1 yumurta -1 su bardağı kaşar rendesi -1 parmak sucuk -1 domates hazırlanması: 1-tencereye suyu koyup kaynatın. bu arada bir tavaya 3 yemek...
  3. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  4. sucuklu yumurta nasıl pişirilirr

sucuklu yumurta nasıl pişirilirr

sucuklu yumurta sucuklar dogranırken yumurtalar orda melül melül bakarlarr:küstüm::küstüm::küstüm::küstüm::küstüm::küstüm::küstüm::küstüm::küstüm: sonra bu masum yumurtacıga kıyabilirseniz onu tavaya yaklastırırsınızz :küstüm::küstüm::küstüm::küstüm: vee kırdınız simdi kafanıza göre pişirin ne de olsa kıydınız yumurtacıklara :sinir::sinir::sinir::sinir:...
  5. Sucuklu krepler

Sucuklu krepler

sucuklu krep tarifi sucuklu krep Malzemeler: 1 su bardağı un 1 su bardağı süt 1 yumurta 1 tutam tuz 2 sivri biber 1 kahve fincanı ayçiçeği yağı 10 ince dilimlenmiş sucuk 1 dolmalık ya da salçalık kırmızı biber Hazırlanışı: *Un, süt ve yumurtayı derin bir kasede iyice çırpın. Küçük bir teflon tavada bir çay kaşığı ayçiçeği yağını ısıtın. Yarım kepçe kadar krep hamurunu...

Sayfayı Paylaş