gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

tavuklu yufka böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tavuklu yufka böreği tavuklu bezelyeli yufka böreği bezelyeli börek börek yufkalı Malzemeler 3 adet yufka
    Haşlanmış tavuk
    bezelye
    Havuç
    yoğurt
    tereyağı

Tavuğu haşlıyorum ve küçük küçük parçalara ayırıyorum. Haşlama suyu ile fırın tepsisine yaydığım 1.yufkayı ıslatıyorum.kenarlarını katlıyorum ki tepsinin şeklini alıyor. 2. ve 3. yufkayı da ıslatıp üst üste koyup fırında kızartıyorum. Kızaran yufkaları çıkartıp tekrar üzerine tavuk suyu gezdiriyorum ve ortasına hazırladığım pişmiş havuç-bezelye ve tavuğu (isteğe göre baharat katabilirsiniz) yayıyorum. hamuru rulo şeklinde getirip 3 parmak genişliğinde kesip borcama (kesik yerleri üste gelecek şekilde) dizip tekrar fırına veriyorum.Hafif kızarıp fırından çıktıkdan sonra borcamdaki boşluklara kaşıkla yoğurt koyuyorum. Ayrı bir yerde kızdırdığım tereyağı ve pul biberi fazlası yoğurtların üzerine gelecek şekilde böreklerin üzerinde gezdiriyorum.
    Hepsi bu. Sıcak servis yapılması lazım. Afiyet olsun.
    Böreğin harcını sebze ilede yapabilirsiniz. Ispanaklada çok güzel oluyor. İftar sofranızda çeşit olabilir.

tavuklu yufka böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Patlıcan içli yufka böreği

Patlıcan içli yufka böreği

Malzemeler 2 adet patlıcan(çok ufak küpler halinde doğranmış) 1 baş soğan(rendelenmiş) 1 adet domates rendesi 2 çorba kaşığı kavrulmuş kıyma Tuz 1 çay kaşığı karabiber 1 kilo hazır yufka(5 adet) 4 çorba kaşığı yoğurt 1 yumurta bir su bardağı sıvı yağ İstenirse:birer çay kaşığı susam ve çörekotu Yapılışı Yarım bardak sıvı yağ tavaya konarak orta ateşte soğanlar iyice pembeleşene...
  2. Mercimekli Yufka Böreği

Mercimekli Yufka Böreği

mercimekli yufka böreği =Malzemeler= Süre:40 dk - 4 Kişilik - 3 adet hazır yufka - 1/2 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek - 2 adet yumurta - Yarım su bardağı süt - 10 yemek kaşığı sıvı yağ - 2 orta boy kuru soğan - 1 tatlı kaşığı tuz - 1 çay kaşığı karabiber =hazırlanışı= Önce içini hazırlayın. İnce doğranmış soğanı 5 yemek kaşığı sıvı yağda pembeleştirerek haşlanmış mercimek,...
  3. tavuklu pirinçli börek

tavuklu pirinçli börek

pirinçli tavuklu börek tavuklu pirinçli börek Malzemeler : 250 gr tavuk eti12 kare milföy1 soğan3 4 diş sarımsak 1 çarliston biber2 çorba kaşığı sıvıyağ 1 su bardağı dilimlenmiş mantar300 gram ince kıyılmış ıspanak 1 kahve fincanı dilimlenmiş siyah zeytin1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri1 kahve fincanı dolmalık fıstık1 su bardağı haşlanmış pirinç üzeri için sıvıyağYapılışı : tavuk etini...
  4. Hazır Yufkadan Ispanaklı Börek

Hazır Yufkadan Ispanaklı Börek

ıspanaklı börek hazır yufkadan ıspanaklı börek hazir yufkadan ispanakli pırasalı yufka böreği Kızlar bu böreği yaptım ve yerken neredeyse parmaklarımızı yiyecektik. Mutlaka deneyin hem pratik hem de çok nefis. Malzemeler: 5 adet yufka 1 adet yumurta 1–1,5 su bardağı yoğurt Yarım su bardağı sıvıyağ İç malzemesi için: 500–750 gr. ıspanak 1 orta boy soğan Sıvıyağ Tuz kırmızı ve karabiber...
  5. Tavuklu Sebzeli Çıtır Börek

Tavuklu Sebzeli Çıtır Börek

börek İsmi bile benim iştahımı kabartmaya yetiyor kızlar... Hele hele o resim yok mu o resim =)) hem besleyici hemde lezzetli bir tarif bu... Gönül rahatlığı içinde tüm ailenizle birlikte yiyebileceğiniz harika bir börek... Türü: Tavuk Pişirme Süresi: 45 dk Pişirme Şekli: Fırın, Tencere, Kavurma Zorluk: Kolay Kişi Sayısı: 4-6 Mlazemeler: 2 adet hazır yufka 2...

Sayfayı Paylaş