gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Truffle Tarifi (Resimli)

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

Truffle tarifi yapılışı nedir nasıl yapılır çeşitleri hakkındaki merak ettiğiniz herşey burada [​IMG]

Son zamanlarda tatlı deyince aklıma gelen ilk şey Truffle. Oldukça lezzetli fakat bi o kadar da kalori yüklü bu küçük tatlı toplarını yapmak aslında çok kolay. Bu minik tatlıların yanıne ekler ya da profiterolde gayet şık olur.İşte tarifimiz;

Malzemeler
    200 ml. krema
    400 gr bitter çikolata
    40 gr kadar tereyağı
    Bulamak için; hindistan cevizi, kakao, pudra şekeri, petibör kırıkları, ceviz kırıkları, antep fıstığı kırıkları..

Hazırlanışı Önce çikolatayı ufak ufak kırıyoruz bir kabın içerisine, tereyağını da yine başka bir kapta ufak ufak bölün.. Kremayı bir tavada ısıtıyoruz ve kaynamaya başlayınca çikolatalarımızın üzerine döküyoruz. Sonra kaşık yardımıyla pürüzsüz bir kıvam elde edinceye kadar çırpıyoruz. ve en son tereyağımızı da ilave edip biraz daha karıştırıyoruz. Sonra bu karışımın üzerini bir kapakla kapatıp 1 gün dolapta bekletiyoruz.
    Ertesi gün bir kaşık yardımıyla karışımdan biraz alın ve top şekli verin ve dilediğiniz arzu ettiğiniz malzemeye bulayın/batırın.

Truffle Tarifi (Resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Truffle

Truffle

truffe kreması nasıl yapılır truffe kreması Malzemeler 1 adet pasta tabanı veya artan kekler 200 ml süt kreması 160 gr çikolata sütlü veya bitter size kalmış Dışını süslemek için ceviz, fındık, antep fıstığı, hindistan cevizi Hazırlanışı Süt kreması kaynamaya yakın ısıtılır (fokur fokur kaynatılmayacak )küçük parçalara bölünen çikolata içine atılır ve erimesi sağlanır. Sonra oda...
  2. Kaz Boğazı Tarifi Resimli

Kaz Boğazı Tarifi Resimli

Kaz Boğazı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden bir tarif isteyeceğim eğer biliyorsanız bana Kaz Boğazı Tarifini yani yapılışını detaylı bir şekilde yazın
  3. Tulumba Tatlısı Tarifi Resimli

Tulumba Tatlısı Tarifi Resimli

Tulumba Tatlısı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Tulumba Tatlısı Tarifini yazmanızı istiyorum ve şmididen sağolun diyorum
  4. Resimli Kolay Açma Tarifleri

Resimli Kolay Açma Tarifleri

Kolay Açma Tarifleri , Resimli Kolay Açma Tarifleri , Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda benim de en sevdiğim açma tariflerini sizlerle paylaşıyorum. Çocuklarınıza ve çaya gelen misafirlerinize ikram edeceğiniz kolay açma tarifleri burada! Açma MALZEMELER: 3 su bardağı süt 1 yemek kaşıgı kuru maya 2 yemek kaşıgı şeker 1 tatlı kaşıgı tuz 1 su bardagı sıvı yag alabidigine un ....
  5. Kolay Baklava Tarifi Resimli

Kolay Baklava Tarifi Resimli

Kolay Baklava Tarifi Resimli yapılışını yazarsanız çok sevinirim kızlar. Ev baklavasını seven bir eşim var ve bende bu baklavayı öğrenmeliyim ama kolay olanı :)

Sayfayı Paylaş